Skocz do zawartości
Mein

Czy laptop pracując 24/7 może się zapalić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż chodzi o to że zostawiam laptopa dokładnie model dell insporon 17r w wersji z procesorem amd a10 w celach zarobkowych, włączonego 24/7. Ponieważ jest to bardzo bardzo skomplikowane, nie napiszę w jaki sposób te pieniądze się zarabiają, z szacunku do waszego czasu(no chyba jeśli chcecie ;p) Ale co najważniejsze - procesor jest obciążony max w 45% (ustawione w zaawansowanych ustawieniach zasilania) i osiąga max 89 stopni(dużo, bo te wersje laptopa tak mają). Zamówiłem właśnie drugi monitor do mojego PC i wychodzi na to, że laptop który wcześniej stał na malutkim biurku, teraz nie ma gdzie stać, ponieważ mieszkam jeszcze z rodzicami a mam bardzo mały pokój, więc włożyłem go do drewnianej szafy z ubraniami I teraz pytanie, czy w takim układzie istnieje ryzyko pożaru? Albo jak zabezpieczyć się przed nim? Czy ktoś ma pomysł gdzie taki laptop możnaby umieścić?

Z góry dzięki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są warunki sprzyjające pożarowi.

Tylko pytanie czy taki laptop może takowy pożar wywołać? Bo szczerze nigdy nie słyszalem o przypadku zapalenia sie laptopa.

Od razu powiem że posiadam listwę antyprzepięciową antyzwarciową antyszumową i wogóle wszystko anty, dałem za nią 150zł więc zwarcie jakieś raczej nie wchodzi w grę.

przykręcenie laptopa do ściany? no bez jaj ;/ a na szafie nie postawię, ponieważ między szafą a sufitem jest 10cm przestrzeni.

Tak jak pisałem miejsca jest mało, bo mieszkam na poddaszu. Co byście na moim miejscu zrobili? Jeszcze jest opcja, że starszy monitor bym po prostu sprzedał i laptop by stał na biurku nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse na podpalenie nikłe, lapek prędzej się wyłączy z przegrzania (zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą) i inne zabezpieczenia przeciw przepięciowe i takie tam :E

 

Edit:

Do szafy!! :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szafe i wentylami do gory ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-papierosy i smartfony tez wybuchają, tylko jak często? jeden na ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ciepła to jedynie można się martwić o baterię by nie spuchła i nie powtórzyła sztuczki Samsungów Note. Poza tym są przeróżne zabezpieczenia termiczne, procek zejdzie z wydajnością w razie gdyby zbytnio się zagrzał, w ostateczności po prostu wyłączy.

Zamknięcie w szafie spowodowałoby zablokowanie dopływu świeżego, chłodnego powietrza, przez co zrobiłby się piekarnik, laptop miałby dostępne tylko już nagrzane powietrze, przez co musiałby zmniejszać obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, wole nie bawić się w janusza i nie ryzykować chatą, laptopa będę se na razie na biurku trzymał bo xkom i tak przesunął termin dostawy monitora do 18 kwietnia, więc na razie miejsce jest... a może w międzyczasie mam nadzieję coś wymyślę... dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterie i nie chowaj go, pamietaj tez ze ladowarka tez mocno sie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bateria out - ogniwa dają dużą szansę pożaru.

2. Jak działa ciągle to jakaś wentylacja - jak Ci nie potrzebny możesz zdjąć cześć obudowy i podczepić ze 2 wiatraki poprzez usb wtykane - obniżenie temperatury wydłuży żywot podzespołów unikniesz możliowści przegrzania komponentów.

3. Jeżeli nie masz gdzie lapka w pokoju dać - zawsze możesz wynieść poza pokój - jak piszesz o poddaszu to pewnie masz dom, jak dom to i piwnicę - tam zimniej jest i zazwyczaj mniej drewna i materiałów sztucznych niż na poddaszu.

4. Przeróbka laptopa tak by wywalić obudowę i do radiatora podczepić element odporwadzający więcej temperatory - nawet prowizorycznie radiator jakiś z odzysku + trytytki.

 

Edit:

5. Jeżeli coś jest renotwne a nie chcesz mieć w domu ciepła i zużycia prądu to może lepiej jakiś tanio server wynająć - większa pewność działania niż laptop.

Edytowane przez kretowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to mocno kontrowersyjne rozwiązanie bo zagrażasz sobie i innym czyt. trzymanie w szafie. Co do samego tematu to nawet dobra wentylacja powoduje ze układ chłodzenia sie zabrudzi wcześniej czy póżniej i temp wzrosną, myślę jednak ze komputer sie prędzej wyłączy niz zapali ale istnieje taka szansa zwarcie poprzez długotrwałą eksploatację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musisz zbyt często monitorować co się dzieje na laptopie, to wyłącz zamykanie i usypianie systemu po zamknięciu ekranu. Wtedy możesz go i w pionie postawić np. opierając o ścianę czy monitor, na obudowie PC lub obok ale to już zależy jak masz zorganizowane biurko.

 

Nawet jak trzeba częściej, to nadal da się to zrobić z zamkniętą klapą, wystarczy podłączyć do monitora i przepiąć myszkę i klawiaturę. Przykładowa konfiguracja:

-do monitora podłączony na stałe, przełączasz wybierając źródło obrazu

-myszka i klawiatura podpięte do usb w monitorze, więc jeden kabel od PC drugi od laptopa i robisz ręcznie KVM-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na szafę, niż zamknąć w szafce, choć na górze zawsze cieplej niż na podłodze, chyba że masz ogrzewanie podłogowe.... hmm może parapet? przy oknie będzie zawsze chłodniej, no chyba że opiera się tu słońce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem byłaby dolna półka w lodówce... :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Znam takiego co miał laptopa z i7-4xxx i mu się ugotował tak iż naprawa była nieopłacalna. Gwarancja była 2 lata, tydzień czasu po gwarancji skończył się laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...