Forum PCLab.pl: i5-4460 głośny wentylator - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

i5-4460 głośny wentylator

#1 Użytkownik jest niedostępny   magnat124 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Marzec 2019 - 20:13

Witam, od 2 dni mój wentylator od procesora wydaję strasznie irytującego dźwięki, a zaczęło się chyba od czyszczenia gdzie trochę podmuchałem powietrzem. A sprawa mianowicie wygląda tak siedząc przy komputerze wiatraki były ustawione na 25% minimalnej mocy obniżyłem je do 12.5% w Biosie, ale nadal pod trochę większym obciążeniem występuje taki "odkurzacz" przypomina mi to właśnie taki dzwięk jakby mały odkurzacz wył mi z obudowy i nie jest to głośne ale denerwujące bo ma strasznie chyba jak to powiedzieć małą częstotliwość i właśnie nie chodzi nawet o samą głośność ale o dziwięk jaki się wydobywa z wiatraka kiedy jest więcej niż 25% mocy wiatraka użyte. Ogólnie teraz będę testował temperatury na procku kiedy ustawiłem min. 12.5% ale pewnie nic się nie zmienić jeżeli max jest 100%, włączyłem mocniejszą opcję wiatrakó w obudowie więc może to coś poprawi. Co sądzicie o tym co może pomóc pasta termoprzewodząca czy kupno nowego i tak planowanego procesora wraz z wiatrakiem. I jakie stopnie i5-4460 procek może mieć bezpieczne mógłbym najwyżej obniżyć szybkosć wentylatorów, ale jak już hałasuje przy 25% a zagram w coś bardziej wymagającego to czuję, że może się przegrzać :V.

#2 Użytkownik jest dostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 20:49

Możesz się bawić z boxowych coolerem ale Spartan 3 LT za 60 zł jest prawie niesłyszalny przy tym CPU.

#3 Użytkownik jest niedostępny   magnat124 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 23:23

A jest szansa, aby czasu kupna ustawić tak by temperatura procesora mogła wskakiwać na to 50-60 stopni i się chłodzenie odpalało na wyższych obrotach, gdy przekroczy załóżmy te 50stopni czy raczej będzie to szkodliwe dla procesora?

Strona 1 z 1