Skocz do zawartości
adriss

SUV do 90k NOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

Założyłem ten wątek by poznać zdanie większego grona na temat aut w tym segmencie bo od jakiegoś czasu się takim przyglądam

 

Chodzi tu o takie bardziej miejskie SUV'y do 90k już uwzględniając jakieś wyposażenie (rabaty itp)

 

Przede wszystkim

 

KIA Sportage 1.6 132KM

 

Renault Kadjar 1.4 140KM

 

Jeep Compass 1.4 140KM

 

Opel Grandland X 1.2 130KM

 

Suzuki SX4 S-Cross 1.4 140KM

 

Hyundai Tucson 1.6 132KM

 

Pytam tu o jakieś opinie czy doświadczenia z tymi samochodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości to są crossovery co podałeś, jeśli do miasta to nie bierz 4x4, nie wykorzystasz tego a rośnie spalanie - większa waga i opory toczenia, jak również opony szybciej lecą a w przyszłości więcej elementów do serwisowania - choćby olej w skrzyni redukcyjnej i dyfrze.

 

I niech mi tu nikt nie próbuje wmówić, że tylny napęd jest dołączany w razie uślizgu i opony wcale się tak nie zużywają, mam dokładnie taki napęd oparty o szprzęgło wielopłytkowe, prawie 400Nm na samej przedniej osi powoduje ciągłe zapalanie się ESP, jeśli włącze napędy na Auto to ESP zapala się dopiero jak ostro przegnę pałę w zakręcie, konkluzja - tylna oś nawet na Auto dostaje kilka % momentu na stałe, widać to choćby przy ruszaniu spod świateł przy 2wd i Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tucson i Sportage to praktycznie to samo, w hyundaiu troche wiecej miejsca w srodku. Mi osobiscie Sportage w ogole sie nie podoba, ten przod jest paskudny. Sam silnik jest zamulony ale jak do miasta to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości to są crossovery co podałeś, jeśli do miasta to nie bierz 4x4, nie wykorzystasz tego a rośnie spalanie - większa waga i opory toczenia, jak również opony szybciej lecą a w przyszłości więcej elementów do serwisowania - choćby olej w skrzyni redukcyjnej i dyfrze.

 

I niech mi tu nikt nie próbuje wmówić, że tylny napęd jest dołączany w razie uślizgu i opony wcale się tak nie zużywają, mam dokładnie taki napęd oparty o szprzęgło wielopłytkowe, prawie 400Nm na samej przedniej osi powoduje ciągłe zapalanie się ESP, jeśli włącze napędy na Auto to ESP zapala się dopiero jak ostro przegnę pałę w zakręcie, konkluzja - tylna oś nawet na Auto dostaje kilka % momentu na stałe, widać to choćby przy ruszaniu spod świateł przy 2wd i Auto.

Ale Ty masz haldexa, a w tych co są wymienione wyżej (crossover) to do niedawna królował gównolit na wiskozie - nie wiem czy to się zmieniło, ale jeśli nic to to będzie właśnie dołączany napęd i o śmiesznej skuteczności.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechać się każdym, zostaną ze 2-3 modele i wtedy się zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to teraz większe problemy występują?

Chce Ci się? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce Ci się? ;)

 

Nudzę się w pracy, a Petru jest znany z bogatej wiedzy i miażdżącej argumentacji 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzę się w pracy, a Petru jest znany z bogatej wiedzy i miażdżącej argumentacji 8:E

 

To zajmij się czymś pożytecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zajmij się czymś pożytecznym.

Ależ zajmuje się, obnażam twoje bzdury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz nie rozwalać kolejnego tematu krucjatą przeciwko mnie? jesli nie możesz się powstrzymać do idź do blabli i tam sobie szeryfuj.

I jak nie rozumiesz mojej wypowiedzi to Twój problem. Były problemy z TSI? były. Czy są? mniejsza o to. Nie w tym kontekście wskazywalem vw, ze teraz tez się walą, ale to sztandarowy przykład wady fabrycznej.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były problemy z TSI? były. Czy są? mniejsza o to. Nie w tym kontekście wskazywalem vw, ze teraz tez się walą, ale to sztandarowy przykład wady fabrycznej.

 

No i co z tego że były ? Problemy już dawno zostały zażegnane - pierścienie w 1.8/2.0 i łańcuch w 1.4, teraz są to silniki właściwie bezawaryjne. Nie polecają ich tylko takie mośki jak Ty, którzy coś gdzieś kiedyś słyszeli. Zajmij się tym swoim trupiszczem lepiej a nie siej fermentu co do konkretnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórzę - chodzi mi o problemy, które BYŁY. jako przykałd wady w nowych autach. nie dopisujcie folozofii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś to tak, jakby te problemy nadal występowały. Naucz się formułować myśli, bo piszesz pierdoły, a potem masz pretensje do wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś to tak, jakby te problemy nadal występowały. Naucz się formułować myśli, bo piszesz pierdoły, a potem masz pretensje do wszystkich.

 

W kolejnym poście sprostowalem, ale trzeba umieć czytać i to nie wybiórczo. Mniejsza o to, wyjaśnione.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swetru napisał to tak

 

Za takim sobie jeszcze popatrz. Pogladowy. Ogolnie fordy nie mają jakiś większych problemów jak np. VW z tsi.

a powinno być tak (jak sam nawet powiedział, że kiedyś)

Za takim sobie jeszcze popatrz. Pogladowy. Ogolnie fordy nie mają jakiś większych problemów jak np. VW z tsi 10 lat temu z pierwszą generacją tych silników.

 

Poza tym Petru serio to pudełko na kółkach, które nie wygląda? Silnik miznerny, który nie ciągnie?

 

Autorze napisz proszę jeszcze czego oczekujesz od auta. Część przez Ciebie podanych będzie podstawowo wyposażonych.

 

Jak już musi być suvovate crossoverowe to może

Seat Arona FR 1.5 150 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórzę - chodzi mi o problemy, które BYŁY. jako przykałd wady w nowych autach. nie dopisujcie folozofii.

Ale to Ty tworzysz filozofię. I przedkladasz problemy sprzed ponad 10 lat na teraźniejszość. Gdybyś poczytał jakie problemy miały ostatnio ecoboosty byś nie farmazonił, a tak.. mamy to co zwykle.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Po co ciagbiesz zamknięta sprawę? Zajmij się czymś w tej pracy.

 

A jeep to chyba Renegade zamiast compasa. W 90tys są dostepne

https://www.otomoto.pl/oferta/jeep-renegade-automat-150km-czarny-perlowy-elegancki-new-renegade-ID6BDFbN.html

 

Edit

Mazda cx3 z 2.0 benzyna

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx-3-mazda-cx-3-skyenergy-led-121km-2019-ID6BFbou.html#7191f9df50

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie lepiej dołożyć trochę lub kupić używany i pójść w kierunku CR-V lub RAW4 (te starszej generacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Autorze napisz proszę jeszcze czego oczekujesz od auta. Część przez Ciebie podanych będzie podstawowo wyposażonych.

 

Jak już musi być suvovate crossoverowe to może

Seat Arona FR 1.5 150 koni

 

 

Ciężko mi to powiedzieć bo docelowym kierowcą nie jestem tu ja. Ja tu tylko raczej chcę doradzić i od czasu do czasu pośmigać autkiem a że moja wiedza o tych autach ogranicza się do tego, że raz udało mi się przejechać za kierownicą Tucsonem ze 3km to nic więcej. W SX-4 i S-Crossie to jedynie siedziałem w salonie. Ogólnie Aronę i Atecę sobie konfigurowałem sporo razy na stronie Seata ale jedna rzecz mnie w tym boli. Te auta w zastraszającym tempie robią się dużo droższe niż bazowo a jakoś specjalnie wyposażenia nie przybywa, cały ten przypadek dotyczy grupy VAG bo T-Roc ma tę samą przypadłość wraz z Karoq'iem.

Ale wracając auto docelowo jest dla rodziców gdzie kierowcą jest tylko ojciec, teraz śmiga sobie B-Klasą W245 i jakoś spodobało mu się to jaka jest tam pozycja za kółkiem więc powiedział sobie, że kolejne auto też chce by tak się siedziało i fajnie by było gdyby był to jakiś Crossover/Mały SUV. Dotyczy to też ogólnej pozycji względem drogi, bo nawet w takiej głupiej B-Klasie siedzi się dość wysoko nad drogą i przeważnie na takie zwykłe kompakty patrzy się lekko z góry względem ich kierowców.

 

W oko mu wpadł właśnie Compass i trochę SX4 S-Cross. Ja mu polecam Kadjara i Sportage oraz trochę SX4 bo wyposażeniem jednak są dużo wyżej niż Jeep ale każde auto ma coś lepszego niż inne. Ogólnie ten temat jest taki na luzie, auta jeszcze nie kupuje i najprędzej to nastąpi może gdzieś podczas wakacji ale kto tam wie. Zwyczajnie chcę sobie poznać zdanie ludzi na temat tych aut, co o nich wiedzą od strony praktycznej (co się psuje, co jest niedopracowane).

Z założenia to miło widziany ekran systemu rozrywki, dynamiczny silnik i w miarę niewysokie spalanie. Nie liczę tu na jakieś 5 litrów w mieście bo to abstrakcyjne wyniki podawane w ulotkach i nic wspólnego z rzeczywistością to nie ma.

Pewnie po jakimś czasie spróbuję sobie zebrać ciekawe argumenty za jakimiś autkami i potem przedstawić zainteresowanym. :P

 

Zastanów się czy nie lepiej dołożyć trochę lub kupić używany i pójść w kierunku CR-V lub RAW4 (te starszej generacji)

 

Tylko nowe rozpatruję (ewentualnie jakieś egzemplarze demonstracyjne) używki odpadają. To w sumie nie ode mnie zależy. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe rozpatruję (ewentualnie jakieś egzemplarze demonstracyjne) używki odpadają. To w sumie nie ode mnie zależy. ;D

 

Ale auta demo są... używane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są z salonu, z opcją finansowania taką jaka jest wygodna i dalej. Druga rzecz 2-5k przebiegu to nic, auta mają rok a na wartości tracą duuużo względem swoich konfiguracji. Więc jak dla mnie to można podpiąć pod nowe :P A jeszcze tak dodam, dalej te auta obowiązują te rabaty na służby mundurowe itp a to też ma znaczenie.

Edytowane przez adriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, ale zdajesz sobie jedną sprawę z demo?

 

Raz, że na nie oferty już nie powalają.

Dwa w erze silników turbo ale nie tylko nie chciałbym auta, które nie było docierane, było katowane przez ogromną rzesze ludzi etc.

 

Arona za 92k będzie już dobrze wyposażona (FR + czujniki p/t, kamera cofania + navi z wlan). Aczkolwiek przy suvach jest ten śmieszny podatek od suva :E Identycznie wyposażona Ibiza będzie stać około 78k :E

 

Pomyślałbym jeszcze na Suzuki Vitarą. Za 90k będzie Elegance + 1.4 140 kunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są z salonu, z opcją finansowania taką jaka jest wygodna i dalej. Druga rzecz 2-5k przebiegu to nic, auta mają rok a na wartości tracą duuużo względem swoich konfiguracji. Więc jak dla mnie to można podpiąć pod nowe :P A jeszcze tak dodam, dalej te auta obowiązują te rabaty na służby mundurowe itp a to też ma znaczenie.

W hyundaiu nie obowiazuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...