Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wilczeq0013

Nowa karta graficzna 800-1100 zł

Jaka kartę graficzną wybrać?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka kartę graficzną wybrać?

    • XFX RADEON RX 580 GTS XXX OC+ 8GB - 800 zł
    • MSI RADEON RX 580 ARMOR OC 8GB - 930 zł
      0
    • GIGABYTE RADEON RX 580 GAMING 8GB - 950 zł
      0
    • GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 6GB OC - 1030 zł
    • GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC - 1120 zł
    • Inny RX 580
      0
    • Inny GTX 1660
    • Inny Radeon
      0
    • Inny Geforce
    • Inna karta graficzna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie :)

 

 

Mój obecny sprzęt :

 

Gigabyte Geforce GTX 1050 2GB (sprzedałem już go bo miałem możliwość uzyskania naprawdę dobrej ceny - 370 zł za 3 letni sprzęt :D)

Intel Core i3-4170 (za 2/3 miesiące wymienię :) )

Zasilacz Chieftec 550W (CTG-550C)

2x4 gb ram (kupie 2x8 gb)

 

 

Przychodzę po radę w sprawie zakupu nowej karty graficznej. Chcę kupić GPU który będzie pasować i do obecnego procesora ale także taką która będzie dobra na przyszłość do nowego CPU który kupię za jakieś 2/3 miesiące.

Budżet na kartę graficzną: 800-1100 zł. Zależy mi na zakupie korzystnym co do jakość/cena. Tylko nowa karta ze sprawdzonego sklepu. Żadnych używanych części ani od niepewnych sprzedawców z np allegro. Zależy mi na sprzęcie głównie do grania. Jaki GPU w tym przedziale cenowym polecacie zakupić?

 

 

Obecnie zastanawiam się między RX 580 a GTX 1660 (ale oczywiście jestem otwarty na inne propozycje :D ) a dokładniej między tymi wersjami tych kart :

 

XFX RADEON RX 580 GTS XXX OC+ 8GB - 800 zł

MSI RADEON RX 580 ARMOR OC 8GB - 930 zł

GIGABYTE RADEON RX 580 GAMING 8GB - 950 zł

GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 6GB OC - 1030 zł

GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC - 1120 zł

 

 

RX 580: bardzo dobra jakość do ceny, kusi niższą ceną oraz 2 grami (na 100% będę grał w Devil May Cry 5, czy to teraz czy po zakupie nowego procesora ale na pewno będę :P , więc mogę zaoszczędzić 200 zł na kupowaniu gry oraz 2 mogę sprzedać :D)

GTX 1660: jest mocniejszą kartą, jest nowsza, mieści się w moim budżecie i zawsze miałem sprzęt od Nvidi :P

Coś innego ??

 

 

Więc co polecacie kupić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w górnej granicy twoich widełek, ale się mieści, GTX1660. Najlepszy w tej cenie

 

Jaki dokładnie masz zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Miałem ten sam dylemat ... ;) chciałem radeona bo to najlepszy stosunek cena/jakość ale poczytałem o jego problemach z temperaturą, padlinożernością i odpuściłem.

Potem wpadł na tapetę jak u Ciebie GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 6GB OC - 1030 zł w sumie byłem zdecydowany, pooglądałem review, ale karte wypada podkręcić więc zdecydowałem się na GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC - 1120 zł z lepszym chłodzeniem. A ostatecznie na morele wjechała promocja za ten model po dodaniu kodu MSIWEEK za 1229pln (zostały jeszcze 3 sztuki w tej promocji) i tak oto we wtorek odbieram ten model www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-6gb-gddr6-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-4144268/ a miało być tanio :D wyszło jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w górnej granicy twoich widełek, ale się mieści, GTX1660. Najlepszy w tej cenie

 

Jaki dokładnie masz zasilacz

 

Zasilacz Chieftec 550W (CTG-550C)

 

 

Miałem ten sam dylemat ... ;) chciałem radeona bo to najlepszy stosunek cena/jakość ale poczytałem o jego problemach z temperaturą, padlinożernością i odpuściłem.

Potem wpadł na tapetę jak u Ciebie GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 6GB OC - 1030 zł w sumie byłem zdecydowany, pooglądałem review, ale karte wypada podkręcić więc zdecydowałem się na GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC - 1120 zł z lepszym chłodzeniem. A ostatecznie na morele wjechała promocja za ten model po dodaniu kodu MSIWEEK za 1229pln (zostały jeszcze 3 sztuki w tej promocji) i tak oto we wtorek odbieram ten model www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-6gb-gddr6-gtx-1660-ti-ventus-xs-6g-oc-4144268/ a miało być tanio :D wyszło jak zwykle.

 

Czytałem Twój temat :D ale jednak 1299 zł to ponad mój budżet :P żeby mnie przekonać do tego zakupu pół forum musiałoby mnie namawiać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Nadal jest w promo za 1229 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tylko napomknę, że sam stałem tydzień temu przed podobnym wyborem, i wybrałem MSI 1070 Ti Gaming, używany z ponad 2 letnią gwarancją na allegro za 1330zł. Wiadomo, że nie ten budżet, ale są i w fajnych cenach 1070 z dobrymi chłodzeniami i gwarancjami w ok. 1000zł. Rozejrzyj się też tam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar grać w devila to wybrał bym radeona, tym bardziej że jedna gra zostanie ci do sprzedania o ile się na coś jednak nie zdecydujesz.

 

PS. szybciej odłożysz na procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do devila na płynnych 60fps to 1060 / rx 580. ;)

 

Mi na 960 4gb (wydajność 1050 Ti) były mocne spowolnienia przy większej akcji mimo 45-60 fpsów, oraz lagi w cinematicach. (Ustawienia wysokie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest w promo za 1229 :)

 

Postanowiłem że mój budżet to maksymalnie 1100 zł bo jak zacznę dokładać coraz więcej i więcej to zaraz zdecyduje się na RTX 2060 :P

 

 

Osobiście tylko napomknę, że sam stałem tydzień temu przed podobnym wyborem, i wybrałem MSI 1070 Ti Gaming, używany z ponad 2 letnią gwarancją na allegro za 1330zł. Wiadomo, że nie ten budżet, ale są i w fajnych cenach 1070 z dobrymi chłodzeniami i gwarancjami w ok. 1000zł. Rozejrzyj się też tam. ;)

 

Używany sprzęt odpada bo obawiam się że dostanę kartę graficzną z koparki albo uszkodzoną a nie mam ochoty biegać po sądach i udowadniać że dostałem lipną część

 

 

Jak masz zamiar grać w devila to wybrał bym radeona, tym bardziej że jedna gra zostanie ci do sprzedania o ile się na coś jednak nie zdecydujesz.

 

PS. szybciej odłożysz na procesor ;)

 

No właśnie kusi ta cena do wydajności RX 580 i jeszcze DMC 5 w zestawie :D

 

 

Do devila na płynnych 60fps to 1060 / rx 580. ;)

 

Mi na 960 4gb (wydajność 1050 Ti) były mocne spowolnienia przy większej akcji mimo 45-60 fpsów, oraz lagi w cinematicach. (Ustawienia wysokie)

 

 

Oczywiście nie mam zamiaru grać tylko w DMC5 xD ale mimo to głównie się zastanawiam między RX 580 a GTX 1660 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny czy w ogóle zagrasz w te gierki od AMD. Chciałem aktywować The Division i gra jest niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

wilczeq0013 wiem też już myślałem czy nie dołożyć do 2060 ale cytując klasyka "na ch.. mnie las."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już twój wybór, RX bierze więcej prądu a przy tym oferuje mniejsza wydajność no ale masz go taniej i jeszcze gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny czy w ogóle zagrasz w te gierki od AMD. Chciałem aktywować The Division i gra jest niedostępna.

 

Ile już czekasz? Coś tam czytałem że jest parę dni w miesiącu podczas których wysyłają kody do aktywacji gry na steam/uplay

 

 

To już twój wybór, RX bierze więcej prądu a przy tym oferuje mniejsza wydajność no ale masz go taniej i jeszcze gierki

 

Na moim miejscu co byś wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że mój budżet to maksymalnie 1100 zł bo jak zacznę dokładać coraz więcej i więcej to zaraz zdecyduje się na RTX 2060 :P

 

 

 

 

Używany sprzęt odpada bo obawiam się że dostanę kartę graficzną z koparki albo uszkodzoną a nie mam ochoty biegać po sądach i udowadniać że dostałem lipną część

 

 

 

 

No właśnie kusi ta cena do wydajności RX 580 i jeszcze DMC 5 w zestawie :D

 

 

 

 

 

Oczywiście nie mam zamiaru grać tylko w DMC5 xD ale mimo to głównie się zastanawiam między RX 580 a GTX 1660 :)

Jeżeli masz $$$ na Turinga to wybór jest banalny - bierz 1660. Polaris jest już stary, tak samo Pascal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz $$$ na Turinga to wybór jest banalny - bierz 1660. Polaris jest już stary, tak samo Pascal.

 

A którą wersje GTX 1660 najbardziej polecasz? Nie wiem czy kupić najtańszą czy warto dopłacić 100 zł lub 170 zł

 

Zastanawiam się między :

Gigabyte Geforce GTX 1660 OC 6GB

Gigabyte Geforce GTX 1660 Gaming OC 6GB

MSI GTX 1660 Gaming X 6GB

 

Ale jeżeli jakąś inna polecasz to jestem otwarty na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Gaming OC i po delikatnym undervoltingu (1950/935) w Wieśku 3 w zasadzie wszystko na Ultra ( hairworks off) i nie spada poniżej 60fps, A karta nie osiągnęła jeszcze 60oC ! Słowem cisza i fajna wydajność

 

Topowy RX580 którego oddałem do Morele ( Asus Strix ROG 8GB ) w tych samych ustawieniach dobijał do 70 stopni i wentyle kręcił na 1800-1900. A to już dawało po uszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą wersje GTX 1660 najbardziej polecasz? Nie wiem czy kupić najtańszą czy warto dopłacić 100 zł lub 170 zł

 

Zastanawiam się między :

Gigabyte Geforce GTX 1660 OC 6GB

Gigabyte Geforce GTX 1660 Gaming OC 6GB

MSI GTX 1660 Gaming X 6GB

 

Ale jeżeli jakąś inna polecasz to jestem otwarty na propozycje

Najtańszą(Gigabyte z dwoma wentylatorami za 1029 zł), ponieważ dokładając 220 zł masz już MSI 1660 Ti Ventus XS z morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem testów tych chłodzeń, warto było by zerknąć, ale patrząc na to jak wygląda ten giguś z dwoma wentylami to tragedia, lipny radiator i tylko jedna rurka cieplna :E będzie straszny wyjec.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1660OC-6GD#kf

 

Są dwie wersje z 3 wentylami jedna OC druga bez OC, ale chłodzenie identyczne 3 x HP i w miarę wyglądający radiator. W sumie można kupić wersję bez OC i samemu podkręcić na to samo wyjdzie, a pewnie jest tańsza..

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1660GAMING-6GD#kf

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1660GAMING-OC-6GD#kf

 

Jak faktycznie tylko 90pln trzeba dołożyć do lepszego chłodzenia to imho jak najbardziej warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem testów tych chłodzeń, warto było by zerknąć, ale patrząc na to jak wygląda ten giguś z dwoma wentylami to tragedia, lipny radiator i tylko jedna rurka cieplna :E będzie straszny wyjec.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1660OC-6GD#kf

Chłodzenie nie jest gorsze niż w gtx1060. Na windforcy ludzie jakoś nie narzekali chociaż kręciły po 1800RPM...

 

Ile już czekasz? Coś tam czytałem że jest parę dni w miesiącu podczas których wysyłają kody do aktywacji gry na steam/uplay

Kod aktywowałem kilka dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Gaming OC i po delikatnym undervoltingu (1950/935) w Wieśku 3 w zasadzie wszystko na Ultra ( hairworks off) i nie spada poniżej 60fps, A karta nie osiągnęła jeszcze 60oC ! Słowem cisza i fajna wydajność

 

Topowy RX580 którego oddałem do Morele ( Asus Strix ROG 8GB ) w tych samych ustawieniach dobijał do 70 stopni i wentyle kręcił na 1800-1900. A to już dawało po uszach

u mnie to samo undervolting i trzyma caly czas 1980 przy max 61 stopniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuje wszystkim za pomoc :) Zdecydowałem się na zakup GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC z komputronika bo przesyłka jest darmowa mam rabat 10 zł i gwarancja jest 3 letnia :)

Mam jeszcze pytanie czy jeżeli jest to wersja OC czyli fabrycznie podkręcona to czy można ją jeszcze bardziej podkręcić/czy jest to opłacalne? Czy już podkręcona jest ona optymalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nigdy nie są optymalnie podkręcone, zawsze można je podkręcić lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuje wszystkim za pomoc :) Zdecydowałem się na zakup GIGABYTE GEFORCE GTX 1660 GAMING 6GB OC z komputronika bo przesyłka jest darmowa mam rabat 10 zł i gwarancja jest 3 letnia :)

Mam jeszcze pytanie czy jeżeli jest to wersja OC czyli fabrycznie podkręcona to czy można ją jeszcze bardziej podkręcić/czy jest to opłacalne? Czy już podkręcona jest ona optymalnie?

 

to jest jedna z lepiej podkręcających sie 1660 (tak pokazują testy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej nie pożałujesz zakupu ;) Ja ze swojego egzemplarza jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...