Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mintka

problem z wirtualną maszyną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postawiłem wirtualną maszynę VMware Workstation 14 na niej kali linux. W windows 10 profesional uruchomiłem XAMPP V3.22 na nim serwer Apache i bazę MySQL ip bazy 192.168.1.89 łączy tak jak powinno pod win 10 w przeglądarce google wyświetla panel logowania. Natomiast pod linuxem po wpisaniu tego samego ip czyli 192.168.1.89 nie łączy z panelem logowania. Siedzę już z tydzień nad tym i nic nie mogę wymyślić. Proszę o jakąś radę i z góry dziękuję. Zapora w antywirusie ustawiona dobrze przepuszcza maszynę wirtualną. Nie wiem jak to skonfigurować są to moje początki z linuksem i wirtualną maszyną. Przeglądarka w linuksie działa lecz co bym nie wpisał czy localhost czy adres ip nie wyświetla tego co powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie wyświetla?

Bo strzelam, że po prostu Apach albo panel PHP mają blokadę włączoną domyślną, która pozwala jedynie na dostęp do konfiguracji lokalnie. Musisz uruchomić dostęp z sieci LAN (jeżeli obie maszyny są w tej samej sieci), z konkretnego zakresu IP (jeżeli maszyna kliencka jest na przykład za NATem), lub w ogóle z każdego miejsca (nie zalecane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.png

 

Jest to jedna sieć moglibyście powiedzieć gdzie to odblokować. Pewnie trzeba wejść w Xampie w config MySql tylko co zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tłumacząc na ludzki.

Odpaliłes na komputerze z windowsem wirtualną maszynę z linuksem.

Równolegle odpaliłeś też XAMPP na windowsie

Zgaduje że adres lokalny Twojego komputera z windowsem to: 192.168.1.89

Zgaduję że ustawiłeś sieć dla vmware tak, że maszyna z linuxem również identyfikuje się jako 192.168.1.89 i korzysta z interfejsu hosta?

Kiedy używasz chrome na windowsie łączy Ci się z phpmyadminem, kiedy używasz linuxa to nie widzi, tak?

 

to tak:

1: zobacz jakie ip ma maszyna z linuxem

1.5: zrób tak żeby miały dwa inne (ale w tej samej sieci) bo się zajedziesz

2: zobacz czy maszyny widzą się w sieci (pingnij linuxa z windowsa i windowsa z linuxa)

0: najpierw naucz się linuxa z ubuntu/mintem a potem siadaj na kali który zakłada że coś umiesz. W tym jakąśtam znajomość sieci zakłada ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie taki kurs na youtube i tam zaczynają od linuksa albo coś przegapiłem lub jest on nieaktualny i dlatego mi nie działa. Odpowiedź na twoje zapytania tak, tak,tak

2.png

3.png

 

5.png

 

ip linuksa 192.168.1.99 ip win 192168.1.89

 

6.png

 

linux chyba nie widzi windowsa

 

7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie bawiłem się VMware, ale z tego co mi wiadomo istotne przy komunikacji host-guest jest jaki typ sieci ma wirtualna maszyna. Prawdopodbnie przy tworzeniu maszyny ustawiłeś któryś z typów niezpowalających na taką komunikacje siecową. Pierwszy wynik wyszukiwania, klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ją uruchomiłem to wszystko działało dobrze lecz później przestało. Jak odpalę slaxa to widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia wszystko działa dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...