Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grekuu

Nowy Telewizor 4K , Oled , 65/85cali do 9000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosił bym o poradę w kupnie telewizora , telewizor głównie do filmów z kodi i innych aplikacji , w przyszłości również do gier pod grafie 2080ti

Czy jest coś wartego Czy nie za mała odległość od takiego ekranu?

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5m?

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4.58 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 osoba dorosła

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Z Boku , na wprost , są ważne jak się ma oglądać z boku

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? od samego rana prawie do południa pokój od wschodu

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Tunery DVB-T, DVB-S2 (opcjonalnie podwójny), DVB-C, złącze CI+, nagrywanie PVR na dysk USB (opcjonalnie). Na Smart funkcjach mi nie zależy, coś czego nie wiem?

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8H

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak wiedzy

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Niekoniecznie, wygodniej będzie na monitorze zwykłym przeglądać internet?

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 60%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Cały dzień

17. Preferencje co do wielkości? 65" ,75 , 85

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wygląd

19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Samsung, Philips, Lg ,Sony

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak 3D

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 8000 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

myślałem nad tym LG

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55b8-test.html

 

chyba że poczekać do lata? odłożyć i kupić b9?

 

tak czytam to w takim lg jak się mecze ogląda to piłka znika to jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie za mała odległość od takiego ekranu?

z pół metra więcej oglądam 92" i jest nieźle więc o odległość przy 85" bym się nie martwił. Przy 65" już tak i to, że za daleko siedzisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 803

 

Wersja 55 calowa lub 65 calowa - według Twojego własnego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung NU8002 75".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5m i 82" :o ? Ja mam pokój 3,5m więc od tv bede siedział jakies 3m i się zastanawiam czy kupi 55 czy 65 cali :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła ta wiekopomna chwila, kupiłem OLED B8 65' w cenie 6909 zł! Jeszcze się odliczy vat na firmę i będzie poniżej 6000 zł coś pięknego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena jak na ten telewizor, aczkolwiek według mnie warto było nieco dopłacić i mieć lepiej wyposażonego Philipsa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro rtv agd są teraz obniżki cen + promocja 5 rat gratis przy ratach 30x0%, przy kupnie 4 produktów.

Wystarczy kupić odkurzacz za 300, wyciskarkę wolnoobrotową za 480 zł (lepiej brać już dobrą), do niej gwarancja i mamy dzięki temu 5 rat gratis.

Szkoda, że nie chcę teraz kupować tv, a odkurzacz i wyciskarka się przyda :E .

Po odjęciu kosztu sprzętów TV wychodzi :

-65 cali xf9005 4640 zł

-55 cali lg b8 3560 zł

-65 cali NU8072 3290 zł

-75 cali fx780 8370 zł

Niestety sporo TV jest nie dostępnych, a modele powyżej 80 cali zazwyczaj nie łapią się w limicie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za wszystko powyżej 65 cali, a może nawet 55 jest nieproporcjonalnie droższe. Ale tak było kiedyś na pewno z 55 wobec 40, dopłata za średnią półkę mogła wynosić około 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nu8002 75 cali albo 65 cali oled musisz sam zdecydować czy wolisz wielkie ekran czy super obraz. Ale fakt 5 metrów to strasznie daleko nawet 75cali nie będzie robił szału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórych może zainteresuje moja opinia jako osoby, która nigdy wcześniej nie grała w jakiegokolwiek "Finala". Nie sądzę aby liczba platform miała jakiekolwiek decydujące znaczenie w kwestii wyników sprzedażowych tej gry. Pobrałem sobie demo FF VII Rebirth i powiem szczerze, że się odbiłem. Już od samego początku nie było swego to nazwijmy rodzaju "chemii" a ciut później tzn jak trafiłem do wioski, było jedynie gorzej. Nie podszedł mi zarówno sam projekt gry jak i strona techniczna. W mojej opinii ten tytuł jest strasznie archaiczny, całość przypomina mi 20-25 letni projekt z odświeżoną grafiką. Być może trzeba być wieloletnim fanem tej serii lub po prostu wielbicielem japońszczyzny ale w moje gusta ta gra nie trafiła. Jutro chcę jeszcze sobie pobrać demo FF XVI ale jeśli w tym wypadku też się odbiję to po prostu będę wiedział, że to nie jest seria dla mnie.
    • Niestety budżet ograniczał, na takie wodotryski 😟 
    • Nie ma co się dziwić masz mega budżetowe kości na tych modułach, to o czym piszesz typu 14-14-14xxx czy 14-15-15 / 14-16-16 / 15-15-15 itd z niskim trfc przy wysokim taktowaniu to się robiło na dobrych modułach b-die a nie na budżetówkach jak good ramy  ale przynajmniej masz dual rank i to jest plus bo nie każde 2x16 był/są DR zawsze to nadrabiasz tym te luzniejsze timingi.  Przy x3d i tak nie wiele to daje a takie "fikuśne" nastawy typu 16-8-22 to też niczego nie zmienia, równie dobrze możesz tam dać 16-16-22, w skrócie aby ta ósemka coś zmieniała to musiałbyś tcl mieć też na 8 co jest niemożliwe u nikogo na takich wartościach  
    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...