Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

acus231

Philips 278E9QJAB/00 czy Benq EW277HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Piszę, gdyż byłem już przekonany co do zakupu Benq EW277HDR. Jednak pojawił mi się przed oczami Philips 278E9QJAB/00. Benq ma HDR natomiast Philips FreeSync - powiedzmy, że to jest przewaga Philipsa, bo chyba bardziej przyda mi się FreeSync (nie mam gdzie używać HDR na PC :/). Parametry mają zbliżone i zastanawiam się, czy w takim przypadku nie lepiej wziąć tańszego Philipsa. Oba realnie pracują na 75Hz, oba mają 1080p. Matryca pewnie też podobna, spodziewam się podobnych kolorów oraz czerni, jednak Philips zapewne będzie miał lekki BLB(ciekawe jak smużenie). Na temat Philipsa bardzo mało znalazłem w internetach. Co myślicie, Philips 278E9QJAB/00 czy Benq EW277HDR będzie lepszym wyborem? Głównie gry FPS i seriale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagęszczenie pikseli podle niskie jak na monitor. Chyba poza oglądaniem seriali i graniem czytasz czasem na monitorze jakikolwiek tekst? (strony www, pliki pdf, docx i tak dalej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PPI jest ok, nie odczuwam jakiegoś dużego dyskomfortu przechodząc z 14" 1080p na 27" 1080p.

Matryce są inne, BenQ ma od AUO, Philips od Samsunga, nie wiem jak dokładnie sprawuje się ta druga, ale mając C24F396 obstawiam:

Kolory: BenQ

Kontrast: podobny, może nieco lepszy na BenQ

Kąty widzenia: BenQ

Czas reakcji: podobny, może nieco lepszy na Philipsie

Podświetlenie: BenQ

Ostrość czcionek: BenQ

Philips ma FreeSync i zapewne brak DSE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie mam gdzie używać HDR na PC :/).

 

Jak to nie ma gdzie? Wszystkie nowe gry na PC mają HDR, filmy na YT oraz Netfilx to mało :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało miałem do czynienia z możliwością włączania HDR ;) Może nie miałem sprzętu z tą funkcją i to jest tego przyczyna xD Ale komentarze mówią jasno, chyba naprowadziliście mnie na dobry tor.. Poza tym w Benq nie ma BLB ;) Dzięki Panowie!

 

PS. Kyle, miałem do czynienia z ekranami 27' FHD.. Mi ta rozdzielczość w zupełności wystarcza a gry chodzą lepiej i nie muszę ciąć detali, czego bardzo nie lubię :) No i nie planuję zmieniać podzespołów także przy takim ekranie dłużej pożyje mój sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Kyle, miałem do czynienia z ekranami 27' FHD.. Mi ta rozdzielczość w zupełności wystarcza a gry chodzą lepiej i nie muszę ciąć detali, czego bardzo nie lubię :) No i nie planuję zmieniać podzespołów także przy takim ekranie dłużej pożyje mój sprzęt ;)

Na 27" 2,5K - 4K nie będzie gra renderowana do FHD praktycznie wyglądać gorzej niż na 27" FHD. Tam już pomijam fakt, że bardzo wysokie detale, przy niskiej jakości renderingu (niska rozdzielczość), to też ślepa uliczka, bo te detale giną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze nie giną, bo assety są przygotowywane pod PS4 i Xbox One, ale jak wejdą konsole z bazowym 4k, to tekstury czy cienie średnie a ultra będą pewnie wyglądały tak samo na monitorze 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie giną i to nawet w takim Crysis sprzed wielu lat (z tego powodu grałem na monitorze 1680x1050 w rozdziałce VSR 2560x1600). Natomiast granie w F1 2015 w 1680x1050 (zbliżona rozdzielczość do 1920x1080) to była męka, bo kiepsko było widać w którą stronę na dalszym planie będzie skręcał tor. Także dla mnie FullHD to dno i dwa metry mułu i nie ma cudów (wiem, bo użytkuję toto rodem sprzed 10 lat i nie mogę się doczekać przesiadki na coś z większą rozdziałką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... Pamiętam jak kiedyś grało się na CRT w 800x600, czasem 1024x768.. Potem przeszedłem na 900p, parę lat później na 1080p i ten monitor mam do dzisiaj.. Generalnie jak pisałem - oglądam (netflix, FHD) i gram w FPS'y.. Sieciowe... A tam nie potrzebuję rozdzielczości. X lat temu schodziło się z rozdzielczości na CRT bo najlepiej w CS'a grało się w poczciwym 800x600 xD Rozdzielczość mi do niczego nie służy, ja żadnych pikseli nie widzę przy 27' FHD. Każdy ma swoje preferencje i mnie większa rozdzielczość by tylko denerwowała ^^ Zresztą - więcej pikseli, większa cena xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...