Skocz do zawartości
Zdebik

Ice Lake 10 generacja

  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy czekasz na Ice Lake

    • Tak
      22
    • Nie
      67
    • Nie wiem :)
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zmienić swojego i5 na coś nowszego. Chwilę myślałem nad i7 9700k ale, ponoć na horyzoncie mają się pojawić nowe procesory serii 10. Niestety, informacje które znajduje albo są chaotyczne (dla lapów, odwołane, w 2020) albo ich brak.

 

Wszystko to tylko jakieś plotki itd.

 

Czy ktoś jeszcze czeka na Ice Lake? Czy jest sens itd...

 

Raz sie wbiłem na minę kupując GTX770 przed premierą 970... od tego czasu sprawdzam czy oby coś nie jest za rogiem.

 

 

Szukam zestawu do gier i obróbki foto video, myślałem o w/w i7 jakiejś tańszej płycie Asusa serii RoG i 32GB pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej od Ice Lake znajdziesz coś ciekawego w postaci Ryzen 7nm, które mają wyjść za 3-4 miesiące.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, ale spodziewam się premiery dopiero w 2020 roku. Jak będzie niewypał to podziękuję Intelowi i pewnie zaprzyjaźnię się z ZEN 3. Liczę jednak, że po premierze ZEN 2 Intel nie będzie miał wyjścia i jak już ogarnie nowy proces to wreszcie dostaniemy więcej rdzeni i więcej niż +5% wydajności na pojedynczym rdzeniu. Tak czy inaczej będzie alternatywa czego niestety nie można powiedzieć o rynku high-endowych GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie do 2020 roku nie wchodzi w rachubę. AMD pewnie fajne, ale ostatni procek który od nich miałem to Athlon XP 2400+ (chyba). Rdzeni dużo, ale jakoś się to nie przekłada na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie są procesory AMD ryzen serii V3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeni dużo, ale jakoś się to nie przekłada na wydajność.

Przy obróbce video o której wspominasz, taki 12 rdzeniowy ryzen 3 powinien zjeść i7 9700K (nawet stary Threadripper 1920X powinien wygrywać). Natomiast wydajność pojedynczego rdzenia, najszybszego modelu 12 rdzeniowego Ryzen 3, może już być na poziomie i7 9700K. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obróbce video o której wspominasz, taki 12 rdzeniowy ryzen 3 powinien zjeść i7 9700K (nawet stary Threadripper 1920X powinien wygrywać). Natomiast wydajność pojedynczego rdzenia, najszybszego modelu 12 rdzeniowego Ryzen 3, może już być na poziomie i7 9700K.

 

Oglądałem porównania na YT i to zjeść to... takie sobie, często niestety AMD dostaje baty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie są procesory AMD ryzen serii V3...

jak Horyzont nie wygląda jak 5GHz to na pewno jest to fatamorgana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na AMD Ryzen 3000 ale obawiam się, że wydajność jego pojedynczego wątku nie przebije i9 9900k, więc czekam również na Ice Lake.

Plotki mówią o okresie świąteczno-grudniowym 2019.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś strasznego się stanie jak nie pokona 9900k?!

 

Firma nadrabia dekadę zaległości.

Grunt aby robili postępy i oferowali alternatywę dla Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś strasznego się stanie jak nie pokona 9900k?!

 

Firma nadrabia dekadę zaległości.

Grunt aby robili postępy i oferowali alternatywę dla Intela.

 

Oczywiście, masz rację. Ważne ,żeby robili postępy i rozbijali monopol Intela.

Ja jednak używam kompa głównie do gier i kupię najszybszy pojedynczy wątek w danym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie patenty to było by o wiele lżej dla wszystkich a tak mamy wojnę na Patenty i dlatego tak powoli i mozolnie to idzie u AMD a i INTEL się zatrzymał bo zegar w zegar jednego wątku bez wglądu na podsystem to stoi w miejscu z tym ze dopieszczają proces i wychodzi na to ze proce w większości prosto z pudelka robią 5g a nawet i więcej a jak skupimy sie na grach to naprawdę fajny zegar, fajnie by było jak by procesory NonK miały x47+ już z pudelka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensu czekania na 10 generacje nie ma.

Co ona wniesie? +100mhz i tyle. Szansa ze znowu rdzeni dodadza raczej nie ma bo uklad wyjdzie jeszcze wiekszy a juz maja problemy z produkcja.

IPC u Intela i tak stoi od czasu premiery Skylake a nawet wzgledem Broadwell to byl regres.

 

Jedyna nadzieja to ze intel zrobi procesor moduly jak AMD. Inaczej nie ma szans w dluzszym czasie z AMD. Chyba ze jakas mega rewolucje zrobia ale jest to watpliwe.

10nm dalej jest gleboko w czarnej du... do dzisiaj nie pokazano zadnego sprawnego ukladu nawet mobilnego. Zanim zaczna produkowac mobilne CPU w pelni sprawne w 10nm to pewnie rok minie. Zanim uda im sie produkowac duze uklady do desktopow z duzym zegarem mamy kolejny rok.

Dokladanie rdzeni w 10nm jest mega ryzykowne. Proces 10nm jest w wielkich powijakach a dokladanie rdzeni zwiekszy rozmiar CPU przez co bedzie jeszcze wiecej odpadow.

Chyba ze 10 generacja nie bedzie miala integry ktora zajmuje prawie 50% powierzchni i przeznacza to na rdzenie. Wtedy monolityczny CPU z 16 core w 10nm ma szanse powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest już pierwsze zdjęcie struktury rdzenia Sunny Cove układu Ice Lake 10nm. Tranzystorów względem Skylake przybyło i to dość potężnie.

https://newsroom.intel.com/news/2019-intel-investor-meeting/#gs.a6mqso

19123692128062072627.png

Oby tylko IPC nie było wyższe o 5%.

 

 

Edit:

Poprawiłem skalowanie na ile to możliwe.

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/intel-comet-lake-s-10-core-cpu-400-series-motherboards-new-lga-socket/

 

Sensu czekania na 10 generacje nie ma.

Co ona wniesie? +100mhz i tyle. Szansa ze znowu rdzeni dodadza raczej nie ma bo uklad wyjdzie jeszcze wiekszy a juz maja problemy z produkcja.

IPC u Intela i tak stoi od czasu premiery Skylake a nawet wzgledem Broadwell to byl regres.

 

Jedyna nadzieja to ze intel zrobi procesor moduly jak AMD. Inaczej nie ma szans w dluzszym czasie z AMD. Chyba ze jakas mega rewolucje zrobia ale jest to watpliwe.

10nm dalej jest gleboko w czarnej du... do dzisiaj nie pokazano zadnego sprawnego ukladu nawet mobilnego. Zanim zaczna produkowac mobilne CPU w pelni sprawne w 10nm to pewnie rok minie. Zanim uda im sie produkowac duze uklady do desktopow z duzym zegarem mamy kolejny rok.

Dokladanie rdzeni w 10nm jest mega ryzykowne. Proces 10nm jest w wielkich powijakach a dokladanie rdzeni zwiekszy rozmiar CPU przez co bedzie jeszcze wiecej odpadow.

Chyba ze 10 generacja nie bedzie miala integry ktora zajmuje prawie 50% powierzchni i przeznacza to na rdzenie. Wtedy monolityczny CPU z 16 core w 10nm ma szanse powodzenia.

Poki co AMD dostaje cale czas baty a intelowskie 14nm bedzie jeszcze dlugi czas rozbijac 7nm AMD ;)

 

Twoja szklana kula cie oszukuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo nie trzeba byc geniuszem zeby to wiedziec tylko troszke zorientowac sie w temacie, dzis w grach 7700k to poziom Ryzena 2700, AMD nie jest w stanie przeskoczyc i nie przeskoczy wydajnoscia jednego watku intela a co dopiero mowic zeby przeskoczyl takiego 9900k a za rogiem 10rdzeniowe intele. Kolejny Zen to nie bedzie juz taki przeskok jak teraz na 7nm tylko ulepszony proces wiec zmiany kosmetyczne a wtedy intel wjedzie ze swoim 10nm. Nowy radeon juz pokazal co to 7nm im dalo, karta nadal pradozerna jak byla tak jest a plotki o Navi i wysokich zegarach okupione wysokim poborem mocy nie wzieli sie z nikad.

 

https://pclab.pl/news80565.html

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a skad wiesz ze będzie się kręcił fajnie ???, intela ratuje zegar w dużym jego spektrum, ale jak obetniesz zegar do poziomu ryza to już aż takiej odskoczni nie ma, co prawda jest deko lepiej na niebieskim jak na czerwonym ale patrz na ceny, AVX512 ostro stłumi tego proca, może być tak ze wielu będzie tęsknic za magicznym 5Ghz+, więcej tranzystorów wcale nie ułatwia drogi do wysokich zegarów, a zagęszczenie pola roboczego niemal ze zawsze będzie się grzało :E

 

@

Phoenixsuple

 

CPU: Intel 8700K 5.0 GHz 1,3v (5,5 Ghz 1,435v Custom LC)

 

zapodaj proszę LIVE z przebiegu CBR20 na 5.5GHZ,

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a skad wiesz ze będzie się kręcił fajnie ???, intela ratuje zegar w dużym jego spektrum, ale jak obetniesz zegar do poziomu ryza to już aż takiej odskoczni nie ma, co prawda jest deko lepiej na niebieskim jak na czerwonym ale patrz na ceny, AVX512 ostro stłumi tego proca, może być tak ze wielu będzie tęsknic za magicznym 5Ghz+, więcej tranzystorów wcale nie ułatwia drogi do wysokich zegarów, a zagęszczenie pola roboczego niemal ze zawsze będzie się grzało :E

 

@

Phoenixsuple

 

 

 

zapodaj proszę LIVE z przebiegu CBR20 na 5.5GHZ,

Nie zapodam ci Live z przebiegu poniewaz moja sztuka byla testowana u Konrada z Extreme Hardware na jego LC podczas recenzji Asus ROG Maximus XI Extreme kilka msc temu, recenje plyty masz na jego kanale, wtedy był tylko CB15 i na tej robilismy tescik, 3Dmarku i nagralismy kilka gameplay w procesorowych grach na tym procku z takimi taktami. U mnie lata skormnie na 5.0 przy AIO ;)

 

Na mojej plycie i z moich AIO nie poleci wyzej niz to co juz tu wrzucalem z CB20, kilka pt moglbym jeszcze wycisnac poprzez ten trick o ktorym pisaliscie i podniesc lekko cache.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komu chcesz tu wkręta zrobić ???, 1.435V to schłodzisz byle czym za 5pln do przebiegu w CBR20 , przy 1.5v można się zastanawiać ale bez przesady my tu wiemy ile się da i na czym wiec nie udziwniaj już dziwnie naciaganej teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja szklana kula mówi mi, że nawet jak ryzeny 3gen nie przegonią yntela w wydajności pojedynczego wątku (ale nie sądzę aby były dalej jak 5% za nim), to rozbiją go energoefektywnością. Finalnie, będziemy mieli malutki zgrabniutki i chłodny PC z procesorem AMD, kontra wielka krowa z i9, która się poci, ciągnie energię, grzeje proca, płytę i zasilacz i jest ledwo 5% szybsza (oczywiście w 1 wątku, bo na rdzenie intel jest stracony).

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my tu wiemy ile się da i na czym

 

 

 

img_12297515.jpg

 

 

Ciekawe ile punktów wysypał w CB15 na 5.5 Ghz

 

Powinien łatwo chrupnąć ~1820 Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

komu chcesz tu wkręta zrobić ???, 1.435V to schłodzisz byle czym za 5pln do przebiegu w CBR20 , przy 1.5v można się zastanawiać ale bez przesady my tu wiemy ile się da i na czym wiec nie udziwniaj już dziwnie naciaganej teorii

Zejdz na ziemie bo nie jestem jakims dzieciakiem zeby szerzyc jakies wkrety i nie musze ci nic udowadniac. Napisalem ci jak bylo. I powtorze to co juz napisalem na moim GB nie wykrece wiecej niz to co juz wklejalem na bodajze 5.3Ghz w CB20. 5.5Ghz latalo na Z390 Maximus XI Extreme i LC. Jak chlopaki odkopia sie troche z praca to czeka w kolejce na zmontowanie gameplay z gier z OSD wiec sobie zoabczysz wszelakie informacje oraz tempy i zadne AIO by tego nie schlodzilo podczas grania. Rozumiem ze TY wiesz lepiej co ja i Ekipa EH widziala i robila ze sprzetem?? I to wszystko sobie wymyslelismy:E

 

Mam procka na 5.0GHZ przy 1.3v i podczas bfa dobija do 80st a jeden rdzen wybija sie pod 88st i Ty mi piszesz ze na moim AIO procek ogarnie napiecie 1.435v :lol2: A do CB20 jak robilem test zeby tu wrzucic to otwieralem okno zeby sie wychlodzilo.

 

Jesli mi nie wierzysz to napisz sobie prosto do Konrada z EH bo ja naprawde nie mam zamiaru sluchac jakis insynuacji dziwnych.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to poniosla cie fantazja w sygu i tyle, wiec wyjaśnione zostało sedno mojego pytania, hahahah 5.5Ghz i 1.43v to tylko w Paincie mogłeś widzieć :E :E :E :E ,

 

edit

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

F9

no nie mogę :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

CB15 i na tej robilismy tescik, 3Dmarku i nagralismy kilka gameplay w procesorowych grach na tym procku z takimi taktami.

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

5.5GHZ

 

:E :E :E

 

1.43v

 

:E :E :E

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...