Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Draco0

Asus R4E mod bios NVMe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad zmodowaniem biosu płyty X79 R4E żeby obsługiwała dyski nvme, ale z tego co wyczytałem to nie ma z tym problemu przy 2 kartach graficznych, ale u mnie będą 3 i teoretycznie wszystkie linie PCIe będą "wykorzystane" na GPU i nie wiem czy dodanie takiego dysku nie zaburzy/spowolni działania grafik.. Testował ktoś takie modowane biosy i wie co nie co o tym ? :) Bo nie wiem czy warto się w to pchać kosztem wydajności kart. Ew. są takie adaptery na zwykłe M.2 SSD ? (jedyny slot który będę mógł użyć do adapterów to jest czarny x8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą płytę wraz z intelem 750 i działało normalnie. Wydaje mi się że nie powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale modowałeś bios ? Bootował z tego dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny slot jest od chipsetu nie od CPU wiec nie bedzie powodował zadnych spadkow wydajnosci, nawet pod czerwonym (linie cpu) nie powinno nic sie dziac

 

 

 

co do nvme to dyski z boot romem (czyli np 950pro m.2 bedą dzialac w dowolnej mobo z pci-e slotem (czyli nawet na sockecie 939 powinieniec to odpalic) problemem są dyski np bez tego czyli cos jak samsung PM961 itp

 

wtedy trzeba zmodowac bios, najlepiej robic to przez flashback, bo EZflash bedzie wywalał bład, a nawet pod dosem mimo wymuszenia flashu bez checkrom - wywalalo errory - przez flashback poszlo od reki i na r4be dzialaja nvme typu pm961 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zalega mi taki PM961, więc raczej będę się musiał pobawić z tym biosem. Jakie jeszcze dyski posiadają boot rom ? Bo po opisach to ciężko coś znaleźć, a ten samsung drogawy jak chcę byle 120GB na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...