Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shadoow

Kamerka do obserwacji zwierząt

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zobaczyć co robią moje psy pod moją nieobecność i potrzebuję jakiejś kamerki.

 

Nie musi nagrywać w FHD - może być jakoś nawet SD, bo chciałbym mieć nagranie z całego dnia.

Czy to się zmieści na karcie 32GB? Czy może podączyć jakąś kamerkę internetową i zgrywać materiał przez WiFi na kompa?

 

Jakie widzicie opcje? Dodam, że jak najtaniej. Jak się uda za 50zł, to będzie super (może być używany sprzęt) - ale jak trzeba dopłacić, to 200zł też wydam jak trzeba.

 

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej patrz na bitrate niż rozdzielczość, bo co z wysokiej rozdzielczości jak wszystko się zleje przez wysoką kompresję.

Od bitrate też zależy ile materiału wejdzie na daną kartę.

 

Np. dla 1080p@15 kl/s niech bitrate będzie 8Mb/s (1MB/s), wtedy godzina nagrania to 3,6GB. Na kartę 32GB wejdzie wtedy niecałe 9 godzin.

Czy da radę bardziej zejść z jakością, to trzeba już na konkretnych modelach i zastosowaniach sprawdzać. Np. moja SJ8 Pro standardowo w 1080p@60 ma 12Mb/s i przy jeździe na rowerze kostka na drodze zlewa się w szarą jednolitą powierzchnię. Dopiero na modowanym oprogramowaniu z 36Mb/s lub 24Mb/s z lepszym kodekiem (H265) wygląda to sensownie. Jeżeli chcesz tylko zobaczyć gdzie zwierzaki są i czy szaleją, to pewnie można pojechać z jakością (ja che mieć czytelne tablice rejestracyjne ;) ).

 

Jeżeli jest mowa o wielu godzinach nagrywania, to kamerka musi działać z zewnętrznym zasilaniem, nie każda może chcieć nagrywać z podpiętą ładowarką. Może lepiej popatrzeć na rejestratory samochodowe.

 

Jak masz laptopa, to pewnie ma wbudowaną kamerkę. Wtedy można poszukać oprogramowania, które pozwoli nagrywać i wypróbować przed kupieniem kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotopsokot

A może być kamerka do podłączenia na USB do komputera? Czy musi być bezprzewodowo? Ma mieć zasilanie bateryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz kupić używanego rejestratora i jakaś kamerę zewnętrzna? W 100—150zl powinieneś się zmieścić.

W znaczeniu sprzęt do monitoringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...