Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Babananan

Kupować sprzęt z 1060gtx czy czekać na 1660?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chcę kupić laptop do gier z kartą jakości minimum 1060 max q. Chcę wydać maks 5k, a obecne ceny na to pozwalają.

 

Kupować póki są laptopy z 1060 czy czekać na 1660? Zależy mi żeby sprzęt był cichy a ponoć 1660 ma brać tyle energii co 1050, więc pewnie laptopy z tym będą cichsze. Ktoś ma jakieś tajne info czy długo jeszcze lapki z 1060 będą w sprzedaży tak żebym mógł poczekać na premierę 1660 i wtedy zdecydować?

 

Ewentualnie jakieś propozycje CICHYCH nie grzejących się nadmiernie laptopów 15 lub 17 do 5k z 1060? Póki co skłaniam się do y530, ale różne źródła różnie oceniają jego głośność i generalnie dylematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy do gier nigdy nie są ciche, właściwie są ciche wszystkie, ale jak odpalasz przeglądarkę, w przypadku gier trzeba o tym zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wiem, ale nie chciałbym żeby wył na 55-60 decybeli, jakby się dało zejść do 45 to już byłbym zachwycony.

 

PS. Stacjonarne desktopy o zbliżonych konfiguracjach też są takie głośne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wiem, ale nie chciałbym żeby wył na 55-60 decybeli, jakby się dało zejść do 45 to już byłbym zachwycony.

 

PS. Stacjonarne desktopy o zbliżonych konfiguracjach też są takie głośne?

Zalezy od obudowy i chłodzenia CPU/GPU ale da sie zrobić praktycznie bezgłośnie jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo to ogólnie jeden wielki dylemat. Tragiczny support, tragiczna kontrola jakości, średnia kultura pracy. Jedyne co ich wyróżnia to niska cena :E

 

Laptop ogólnie do grania to się kupuję po to aby grać na wyjazdach. Jeśli to ma być twoja główna platforma growa w domu to już wolałbym kupić konsole + normalnego laptopa do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym Lenovo też wybitnie zachwycony nie jestem, ale przekonują liczne pozytywne opinie i recenzje. No i dodatkowo weszło teraz to lenovo premium care.

 

Myślę jeszcze nad MSI GS63, Dell 7577 i kilkoma innymi sprzętami, problem polega jednak też na tym, że nie wiem czy sie spieszyc żeby się załapać na niskie ceny za 1060, czy czekać na 1660 :/

 

Konsolę też będę kupował, na ten moment jednak zależy mi na w miarę porządnym laptopku do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Rozważam jeszcze N956 od Clevo. MSI GS63 raczej jest głośny (i mały). Delle 7577/G5 będą spoko, ale są WIELKIE. Prędzej GL63. Tu jest fajne zestawienie: https://linustechtips.com/main/topic/799363-gaming-laptops-approval-list-malaysia/

 

Możesz rozważyć 17" - wtedy będzie ciszej.

 

A co do mobilnego 1660Ti to pojawił się w Wietnamie, za jedyne 1580 USD...: https://www.notebookcheck.net/A-GTX-1660-Ti-powered-MSI-GL63-8SD-gaming-laptop-gets-listed-on-Vietnamese-retail-sites.414864.0.html

 

Skoro wydajność będzie podobna do 1060, to skłaniam się do Y530 - ograniczając w grach moc procka do niezbędnego minimum zakładam, że będzie dostatecznie cicho dzięki wspólnemu chłodzeniu. Gorzej, że podobno pasta w Y530 jest słaba i dopiero po przesmarowaniu jest znośnie. Lenovo Premium Care póki co do końca 2019.

 

Albo czekać do maja na Y540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wiem, ale nie chciałbym żeby wył na 55-60 decybeli, jakby się dało zejść do 45 to już byłbym zachwycony.

 

PS. Stacjonarne desktopy o zbliżonych konfiguracjach też są takie głośne?

 

Stacjonarny jak masz dobrą akustycznie obudowę i wydajne, ciche wiatraki (jak jest cichy i wydajny, to oczywiście cena wysoka, ale warto), może być niesłyszalny przy mniej wymagających grach, a tak to ograniczyć się do 30 decybeli z karty przy cichym procesorze (na procka możesz założyć kilo miedzi i wolnoobrotowy wiatrak 14 cm z dobrym ciśnieniem statycznym i po sprawie, prawie nigdy nie usłyszysz).

 

Na lapku 45 decybeli wyciśniesz dość szybko przy poważniejszym obciążeniu, bo wiatraki są małe, czyli muszą szybciej się kręcić. Raczej się przygotuj na suszarkę, choć zdarza się, że niekoniecznie. Kup dobrze kryjące słuchawki, a jeśli grasz bez dźwięku, to silikonowe zatyczki BHP do pracy z młotem pneumatycznym za 3 zł (dużo lepsze niż stoppery z apteki) — używam do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...