Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrezesWoOoW

Alienware problem z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Dell alienware aw2518hf, gram głownie w cs go, mam z nim taki problem, ze jak ustawie response time na super fast to ekran dziwnie się zachowuje, robi się czasami mocno ostry i znow wraca do normalności, na response time fast nic takiego nie wystepuje. Czemu tak się moze dziać? Jaka jest roznica miedzi fast a super fast? Moze po prostu zostawic na fast i się nie przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Dell alienware aw2518hf, gram głownie w cs go, mam z nim taki problem, ze jak ustawie response time na super fast to ekran dziwnie się zachowuje, robi się czasami mocno ostry i znow wraca do normalności, na response time fast nic takiego nie wystepuje. Czemu tak się moze dziać? Jaka jest roznica miedzi fast a super fast? Moze po prostu zostawic na fast i się nie przejmowac?

 

 

Zostaw na fast. Ja u siebie w aurosie mam tak samo. Na najwyższym ustawieniu obraz jest strasznie przeostrzony , nie da się na tym grać. Przeważnie środkowy nastaw jest najlepszy . Wyższe to już starają się wyciągnąć lepszy czas reakcji matrycy kosztem obrazu. Ale wtedy obraz nie nadaje się do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na normal bo nie ma potrzeby ustawiania fast czy super fast, nic to nie daje a pogarsza. Te opcje to sa dobre na matrycy VA a nie natak szybkim TN i 240Hz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat aw2518hf nie ma na tftcentral ale są inne z tą samą matrycą i sprawdza się podstawowa zasada, że ustawia się ten środkowy (jak w większości), poprawia czasy i jeszcze nie psuje obrazu jak ostatni. Używaj fast ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej problemy z ostroscio zniknely po zmianie na fast. Ale grajac w csa nadal wydaje mi sie jak bym mial jakies lagi czy cos w tym stylu, mozliwe jest aby monitor gubil hz? Jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagle mam ten blad: STUTTER WARNING:

Browser stutter detected (1+). Close other apps and tabs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagle mam ten blad: STUTTER WARNING:

Browser stutter detected (1+). Close other apps and tabs.

 

Zrób jak piszą, może nie ogarnia w przeglądarce aż 240Hz jak masz za dużo rzeczy odpalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatki nie zgubił to co tak się zastanawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dziury w klatkach są ok? Zrobic jeszcze jakies testy zanim zostawie ten monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest cały czas czy tak trafiłeś z fotką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznie, czesto bywaja takie fotki ale zazwyczaj sa cale kwadraty. Uwazasz ze cos nie tak z tą fotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktos w stanie wytlumaczycz czym rozni sie tryb Normak od Fast?? W Multi widze ze lepiej matryca pracuje ale pewnie jakims kosztem i czy to bardziej nie meczy wzroku???? I czy do gier singlowych tez warto zostawic Fast??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normal / Fast / Ultra / OD 1..2..3..4 itp wszytko odnosi się do OverDrive. Czyli dopalanie pixeli wyższym napięciem żeby wymusić szybszą reakcję matrycy.

 

Odpowiednio dobrana wartoś OD poprawia ostrość obrazu.

 

Wadą zbyt mocnego OverDrive jest OverShot czyli przekłamania obrazu w postaci powidoków niebieskich/białych/fioletowych itp.

 

W skrócie z jednego smużenia naturalnego matrycy możemy wpaść w zbyt mocne przekłamania obrazu, które są nawet gorsze od tego smużenia.

 

W menu serwisowym monitorów czasem można regulować wartości OD w zakresie 0-255 z krokiem o 1. Ja tak miałem w Acerze z Gsync. Bez gsynca te same bliźniacze Acery nie miały tam opcji takich manipulacji, było zupełnie inne menu.

 

 

Tutaj macie testy bliźniaczych paneli:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/aoc_agon_ag251fz.htm

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_swift_pg258q.htm

 

Bez OD średnie czasy reakcji to 8ms. Z OD 6ms. A nawet 3ms. Zazwyczaj średnie OD jest optymalną wartością. Minimalne OverShoty nie powinny być problemem. Np na jednym z wielu przejść na poziomie RTC 10-20% powinno wyglądać ciągle OK.

 

 

ps. OD nie ma wpływu na żywotność ekranu, a przynajmniej nikt nigdy tego nigdzie nie raportował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wytlumaczenie, gdy ustawiam na fast to nie ma zadnych przeklaman obrazu i jest obraz tak samo "czysty" a roznice widze przy 140fps w takim BF5. Aczkolwiek spotkac sie z szybka TN ktora smuzy na "Normal" to chyba graniczy z cudem o ile moze cos takiego wgl wystapic. Poki co pozostane przy "Fast" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezcie pomozcie z moim przypadkiem... Mam ustawione na fast, w ustawieniach windows pokazuje ze mam 239hz, wiec wchodze do anrzedzie CRU i klikam na rozdzialke full hd i zmienial hz na 240, tylko nie wiem czy manual czy native i reduced... Wchodze w csa, w monitorze pokazuje ze mam rozdzielcosc 1280x960 240hz (w display info) albo 1920x1080 240hz , zalezy jak sb ustawie w CRU (nie wiem jak powinno byc) wczesniej mialem lg 24gm77 i wydaje mi sie ze obraz na 144 hz byl nawet plynnmiejszy niz 240... W csie bo glownie w to gram mam jakies scinki ekranu, jak padne i mam kamere na innego grasz to wgl jest masakra,ekran jakby laguje. Fps mam stale 300-400. Macie jakis pomysl co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FrameSkipingTest.

 

Sprawdź to w Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob porzadek w systemie, w windows bedzie pokazywac 239Hz zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam smieci :) system byl reinstalowany 1miesiac temu :) w CRU czestotliwosc na byc ustawiono defaultowo na 239.76 hz czy 240.00 hz?? Oraz czy ma byc rozdzielczość native czy reduced?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Płażyński chyba pracuje na wykreślenie z wyścigu o kandydaturę na Prezydenta RP z PiS-u na 2025 rok i zarazem dołączenie w tym gronie do Bocheńskiego, który już został skreślony z tego wyścigu przez wyraźną porażkę z Trzaskiem o Warszawę niecałe 2 tygodnie temu. Choć z drugiej strony do tego wyścigu podobno dołącza następny młody wypatrzony przez Kaczego. Jest to Jarosław Margielski, aktualny prezydent Otwocka. https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-plazynski-wywolal-polityczna-burze-w-pis-ujawniamy-tresc-rap,nId,7457432
    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...