Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilkowalewski

Pralka działała dwa razy dłużej niż powinna, a teraz na dodatek bęben się nie kręci.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam w mieszkaniu pralkę Amica AWCM 10D. Od jakiegoś czasu podczas prania czas w tej pralce dochodził do ostatniej minuty do końca, ale pralka dalej prała jeszcze przez jakąś godzinę. Dzisiaj zauważyłem, że dodatkowo bęben przestał się kręcić. Czy naprawa takiej pralki jest opłacalna? Widziałem na OLXie, że sprawne podobnej klasy kosztują 300zł, a kilka lat temu za naprawę właśniej tej Amici zapłaciłem 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam w mieszkaniu pralkę Amica AWCM 10D. Od jakiegoś czasu podczas prania czas w tej pralce dochodził do ostatniej minuty do końca, ale pralka dalej prała jeszcze przez jakąś godzinę. Dzisiaj zauważyłem, że dodatkowo bęben przestał się kręcić. Czy naprawa takiej pralki jest opłacalna? Widziałem na OLXie, że sprawne podobnej klasy kosztują 300zł, a kilka lat temu za naprawę właśniej tej Amici zapłaciłem 400zł.

 

Prała o godzinę dłużej czy tylko odwirowywała przez dodatkową godzinę? Jeśli to drugie, to sprawdzałeś, czy nie zapchał się odpływ albo (na jedno wychodzi) wewnętrzny filtr? Zastanawia mnie tylko ten bęben, ale nie znam się, w każdym razie u mnie pralka po zapchaniu filtra (zanim zacząłem go kontrolować) próbowała odprowadzić wodę do skutku. Czasem wreszcie się jej udawało, a czasem wyłączała się po kilkudziesięciu minutach prób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie możesz na dwa razy mniej czasu ustawiać?

 

 

Chodzi o to, że nieważne jaki czas się wybierze, to do zakładanego czasu zawsze nie zdąży "wypluć" wody i zrobić odwirowania. Robi to dopiero jakoś po założonym czasie. Nie wiem dokładnie ile, bo nie stoję nad nią z zegarkiem, ale pranie z 40 minut wydłuża się na około 2 godziny. No i oprócz tego bęben całkiem przestał się dzisiaj kręcić, więc już jest całkowicie niesprawna.

 

 

@wojtzuch

Odpływ się nie zapchał, regularnie go czyszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale pranie z 40 minut wydłuża się na około 2 godziny. No i oprócz tego bęben całkiem przestał się dzisiaj kręcić, więc już jest całkowicie niesprawna.

 

 

@wojtzuch

Odpływ się nie zapchał, regularnie go czyszczę.

Łożysko się zacierało aż się zatarło, zakup nowej na raty i piorą się szmaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko się zacierało aż się zatarło, zakup nowej na raty i piorą się szmaty.

 

Rozmontowałem połowę pralki i okazało się, że pasek spadł. Niestety, żeby go wymienić trzeba wyciagnąć z niej bęben. Będę to mógł zrobić dopiero jutro. Mam nadzieję, że będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj żeby potem silnik zamontować jakoś dalej, żebyś odpowiednio pasek naciągnął bo tak to Syzyfowa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w candy tak miałem. Nie chciała wirować, i program trwał o wiele dłużej z tego powodu. Naprawa wyniosła mnie 120zł lub 150zł z zastrzeżeniem, że w każdej chwili może paść na dobre i trzeba będzie wtedy wynienić jakiś el za 400zł.

Osobiscie uważam, ze nie opłaca się naprawiać. Jeśli to ma wynieść 400zł to IMO lepiej kupić nową za 800-900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...