Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomciu

Zestaw do 11k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Proszę o ocenę poniższego zestawu. Budżet do 11 tys. PLN.

 

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS MASTER

 

Procesor Intel Core i9-9900K Octa Core

 

Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL16

 

Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6

 

Dysk SSD Samsung 970 PRO 512GB PCIe x4 NVMe

 

Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62 v.2

 

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Platinum 750

 

Obudowa Fractal Design Define R6 Blackout TG (FD-CA-DEF-R6-BKO-TG)

 

Z góry dziękuję za opinie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty. Pozdrawiam

Dzięki :)

 

Monitor 4k?

Nie, narazie budżet nie pozwala na zmianę monitora, ale docelowo będę uderzał w 144p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw piękny. Ja posiadam obudowę Fractal Design Meshify S2 i jak montowałem krakena na TOP to niestety pamięci z RGB mi nie weszły. Musiałem kupić low profile. Więc upewnij się, byś nie miał tego problemu co ja. Chyba, że montujesz chłodzenie na froncie to już, co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ohh ahh czytając pseudo informatyków na tym forum...

Do czego zestaw ma służyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, do czego to? Jak programy to jakie, jak gry to jakie masz szkiełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Chciałbym powiedzieć, że sprzęt będzie "do wszystkiego", czyli praca (jakieś wirtualki, 16gb powinno wystarczyć) jak i granie. Zależało mi na zbudowaniu ogólnego zestawu do 11k pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."Kolorowych jarmarków....."

RAM 3600 CL16?! A czemu nie CL15?

Tylko 16GB?

Tylko jeden SSD 512GB?

 

IMO kompletnie nie trafione. :sleep:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."Kolorowych jarmarków....."

RAM 3600 CL16?! A czemu nie CL15?

Tylko 16GB?

Tylko jeden SSD 512GB?

 

IMO kompletnie nie trafione. :sleep:

I tak dźwigałem już z 3200 na 3600. Narazie 16, ram akurat łatwo dokupić, gorzej z pozostałymi częściami :)

Tak, tylko jeden ssd na system, posiadam niedawno kupiony samsung 860evo 1tb "na śmieci".

 

Jak wyżej, do czego to? Jak programy to jakie, jak gry to jakie masz szkiełko?

Szkieło jak narazie to fullhd, docelowo chciałbym uderzyć za jakiś czas 144p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Chciałbym powiedzieć, że sprzęt będzie "do wszystkiego", czyli praca (jakieś wirtualki, 16gb powinno wystarczyć) jak i granie. Zależało mi na zbudowaniu ogólnego zestawu do 11k pln.

Ile tych wirtualek na raz? Planujesz je wszystkie katować czy raczej katowanie jednej a reszta średnio/wcale? Monitor ten 1440p co będziesz tam kiedyś miał to na ile Hz celujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tych wirtualek na raz? Planujesz je wszystkie katować czy raczej katowanie jednej a reszta średnio/wcale? Monitor ten 1440p co będziesz tam kiedyś miał to na ile Hz celujesz?

2-3, jedna główna i reszta praktycznie wcale. Monitor celowałbym raczej w 144Hz, 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę można ewentualnie wziąć Palit GameRock, odrobinę cichsza pod obciążeniem i nie jest aż tak długa. Do tego mocniejsza sekcja zasilania. Chyba że się upierasz przy MSI, to możesz brać, też dobra karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz podbijać ram to przy tym budżecie polecam G.Skill Trident Z 3200MHz CL14.

 

I postaraj się jak najszybciej dokupić monitor 1440p 144Hz lub 4K 60Hz bo inaczej zestaw będzie się marnował w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi proszę, w jaki ram lepiej iść (i jeśli to możliwe to dlaczego):

- 3200mHz, CL14,

- 3600mHz, CL16.

 

Cenowo wypadają podobnie, co znajdę jakiś wątek to inne opinie, chociaż większość skłania się ku drugiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kij, w 1 opcji pewno da się podbić mhz kosztem timingów, w drugiej da się pewnie zjechać z timingami kosztem mhz :D W grach różnica marginalna między tymi dwoma.

Ogólnie to do 3 wirtualek i gierek pod 1440p 144hz dużo bym na tym zestawie zaoszczędził wybierając inne podzespoły ale w sumie jak masz kasę to why not :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kij, w 1 opcji pewno da się podbić mhz kosztem timingów, w drugiej da się pewnie zjechać z timingami kosztem mhz :D W grach różnica marginalna między tymi dwoma. Ogólnie to do 3 wirtualek i gierek pod 1440p 144hz dużo bym na tym zestawie zaoszczędził wybierając inne podzespoły ale w sumie jak masz kasę to why not :P

Pewnie masz rację, chciałbym jednak kupić coś co jest teraz w miarę "na topie". Czy mimo wszystko - mógłbyś zdradzić co rozumiesz przez "inne podzespoły"?

Co do RAM'u - no nie daje mi to spokoju :D

Gdzieś naczytałem się, że podobno 3200mHz CL14 są już na samsungach B-Die, a 3600mHz CL16 to jeszcze hynixy. Podobno ów samsungi robią niesamowite rzeczy jeśli chodzi o OC. Nie wiem już co o tym sądzić...

 

TridentZ 3600MHz CL15. Są na owocowym. :cool:

Niestety z tego co widziałem to niedostępne w wersji RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ów samsungi robią niesamowite rzeczy jeśli chodzi o OC.

 

Też zależy na jaki egzemplarz trafisz, nie zawsze B-Die z automatu oznacza rewelacyjne OC. Choć na pewno większa szansa na dobre OC, niż w przypadku gorszych kości. Inna sprawa, że wg mnie nie ma się co aż tak zabijać o to taktowanie pamięci... Bo jak masz dopłacać 400 zł względem zwykłych kostek 3200 MHz CL16 to wg mnie strata kasy, no ale przy zestawie za tyle kasy to można szaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, chciałbym jednak kupić coś co jest teraz w miarę "na topie". Czy mimo wszystko - mógłbyś zdradzić co rozumiesz przez "inne podzespoły"?

Co do RAM'u - no nie daje mi to spokoju :D

Gdzieś naczytałem się, że podobno 3200mHz CL14 są już na samsungach B-Die, a 3600mHz CL16 to jeszcze hynixy. Podobno ów samsungi robią niesamowite rzeczy jeśli chodzi o OC. Nie wiem już co o tym sądzić...

Ja bym pod takie zastosowanie wybrał zwykłego prostego i7 8700 OEM za te ~ 1350zł i najtańsze mobo na z370 i ramy jakieś jak kolega wyżej pisze 3000/3200mhz z CL16. Ale jeśli nie szukasz oszczędności to i9 9900k jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też po prostu zejść na ziemię gdzie i tak jest tutaj dość na bogato z monitorem 1440p VA 144 Hz

https://proline.pl/koszyk/7a5bc952

 

Jeżeli chodzi o pamięci to tutaj teraz jest dość śmiesznie. Taniej niż porządne 2x8GB będziesz mieć 2x16 GB 3000-3200 MHz. To już Twoja decyzja. Możesz dać coś pod wyższy zegar ale znów jak dołożysz kolejne 2x8GB, to nie wiadomo czy ten wyższy, pierwotny zegar się utrzyma

 

Jeszcze i tak można tutaj ściąć 400 zł na SSD przy zejściu do 512 GB, tańsza obudowa, 16 GB DDR4.Tp zaś można przerzucić na MSI Duke czy Trio.

Nie podchodzę do tematu żyłowania budżetu zbyt przychylnie dlatego zawsze staram wyciągnąć się maksa z tego co jest, i to maksa dość przyzwoitego mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...