Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bogdan1986

Rtx 2070 czy Vega 64

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nadszedł czas wymiany mojej starej karty graficznej, i może ktoś doradzi mi jaką kartę wybrać do 2000 może 2300 zł, zastanawiałem się nad jakąś używaną kartą graficzną ale boje się kupić czegoś wyżyłowanego lub z koparki, myślałem o rtx 2070 ale Vega 64 ma bardzo zbliżone osiągnięcia a jest tańsza o 200 - 300 zł.

Gram w 1080p i posiadam Ryzen 5 2600 i 16 GB 3000 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX2070. Równa wydajność. Vega64 to i czasem na poziomie GTX1070 potrafi wylądować w niektórych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARMOR od MSI to bardzo dobra karta w niezłej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 Nitro+, cicha i wydajna, RTX to kupa, po dwóch miesiącach może zacząć artami sypać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 Nitro+, cicha i wydajna, RTX to kupa, po dwóch miesiącach może zacząć artami sypać. :E

 

a Vega nie może?

 

:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 Nitro+, cicha i wydajna, RTX to kupa, po dwóch miesiącach może zacząć artami sypać. :E

Uwielbiam takie merytoryczne wypowiedzi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Vega nie może?

Link

 

Znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, szczególnie jak to nie jest koparkowy szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety vega tylko dla wielkiego fana czerwonych, mogło by być to fajne GPU, ale niestety

 

power_load_oc.png

 

RTX 2070 po UV to piękna sprawa dla naszego ucha, a nawet bez UV świetna kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura, nigdy nie widziałem więcej jak 300W z groszami poboru całego systemu i to przy grze w 4K. :E

A właśnie z ciekawości pobrałem Furmark i pobór wahał się pomiędzy 330 a 340W. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 to by musiala byc w cenie RTX 2060 zeby mogla ostro walczyc o klientow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura, nigdy nie widziałem więcej jak 300W z groszami poboru całego systemu i to przy grze w 4K. :E

A właśnie z ciekawości pobrałem Furmark i pobór wahał się pomiędzy 330 a 340W. :P

 

Twierdzisz, że wszystkie testy na każdym jednym portalu pokazują bzdurę? Udowodnij :E

 

90110.png

90111.png

 

Jeśli chodzi o UV to oczywiście wyniki będą inne, ale piękne UV również można zrobić na kartach nvidii ;) Więc dalej będą olbrzymie różnice w poborze pomiędzy Vegą a np. RTX 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony maja wg mnie przewage w niskim i srednim segmencie tzn...mieli dopoki nie pojawil sie GTX 1660 :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega 64 to by musiala byc w cenie RTX 2060 zeby mogla ostro walczyc o klientow...

 

W sumie to jest w tej cenie. Odliczając wartość tych 3 gier co dodają do tego GPU wyjdzie nawet taniej od RTX 2060, ale dalej szału nie ma na zakup Vegi. Więc jeszcze za wysoka cena.

 

https://www.alternate.de/ASUS/ROG-STRIX-RX-VEGA-64-OC-Grafikkarte/html/product/1406252?campaign=Grafikkarte/ASUS/1406252

https://www.saturn.de/de/product/_asus-radeon%E2%84%A2-rx-vega-64-rog-strix-oc-8gb-90yv0b00-m0nm00-2376626.html?rbtc=ide%7Cpf%7C2376626%7C%7Cp%7C%7C

https://www.notebooksbilliger.de/asus+rog+strix+radeon+rx+vega+64+oc+gaming+8gb+hbm2+grafikkarte?nbb=8f14e4

 

itd.

 

Gdyby cena na poziomie RTX 2060 za Vege 64 była interesująca dla gracza to te karty wyprzedały by się na pniu, a nie kisiły na magazynach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest w tej cenie. Odliczając wartość tych 3 gier co dodają do tego GPU wyjdzie nawet taniej od RTX 2060, ale dalej szału nie ma na zakup Vegi. Więc jeszcze za wysoka cena.

 

https://www.alternate.de/ASUS/ROG-STRIX-RX-VEGA-64-OC-Grafikkarte/html/product/1406252?campaign=Grafikkarte/ASUS/1406252

https://www.saturn.de/de/product/_asus-radeon%E2%84%A2-rx-vega-64-rog-strix-oc-8gb-90yv0b00-m0nm00-2376626.html?rbtc=ide%7Cpf%7C2376626%7C%7Cp%7C%7C

https://www.notebooksbilliger.de/asus+rog+strix+radeon+rx+vega+64+oc+gaming+8gb+hbm2+grafikkarte?nbb=8f14e4

 

itd.

 

Gdyby cena na poziomie RTX 2060 za Vege 64 była interesująca dla gracza to te karty wyprzedały by się na pniu, a nie kisiły na magazynach :E

 

 

Wydaje mi sie wieluuu graczy jest ograniczona nie tyle jakas niechecia do tej Vegi ale...posiadanym PSU. Z reguly w kompach siedza 500-600 W a do tej Vegi to tak troszku malo moze byc :P

 

Na xkom Vega 64 od Gigabyte Gaming kosztuje .....3100 zl lol :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix to najgorszy badziew ze wszystkich, to wolałbym już Vega 64 Silver bo przynajmniej ładna. :E

Tak, wynik jest po UV ale w trybie Balanced wzrost jest minimalny, waha się od 330-345, zz bardzo sporadycznym skokiem do 350+, także nadal daleko nawet do 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro najtansza NOWA Vega 64 jest za 2049 zl Strix OC. No niby niezle ale...juz bym chyba wolal za 1900 GTX 1070 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z alternate tak, z wielu innych sklepów nikt nie próbował. Na pewno wiem, że caseking nie robił problemów bo tam ludzie kupowali jeszcze z 2 miesiące temu np. Radki 570/580.

 

teraz tam jest radek 56 + 3 gry za 349 euro

https://www.caseking.de/sapphire-pulse-radeon-rx-vega-56-8192-mb-hbm2-gcsp-187.html

 

A linki podałem raczej nie w celach zakupowych, a żeby pokazać, że mimo dobrej ceny wcale te karty tam się nie sprzedają jak świeże bułeczki :E jest wiele promocji, a ludzie jakość nie palą się do zakupu Vegi :E

 

Strix to najgorszy badziew ze wszystkich, to wolałbym już Vega 64 Silver bo przynajmniej ładna. :E

Tak, wynik jest po UV ale w trybie Balanced wzrost jest minimalny, waha się od 330-345, zz bardzo sporadycznym skokiem do 350+, także nadal daleko nawet do 400W.

Strix badziewie? Ale przecież można zrobić UV i będzie cacy :E

 

Pisałem, że na RTX 2070 też da się zrobić UV i wyniki są wyśmienite. Np. u mnie najnowszy tomb Ultra + RT ultra cały komp przy moim dość leciwym zasilaczu z gniazdka łyka ~200W, a samo GPU ~110W ;) Nie tylko Vega ma patent na UV.

 

DJyrmnd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i Nvidia wprowadzi tyle modeli kart ze w kazdym segmencie cenowym geforce bedzie zdecydowanie lepszym wyborem jesli AMD w kartach nie odkuje sie i nie wprowadzi czego co naprawde bedzie rywalizowac z Nvidia nie tylka cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix badziewie? Ale przecież można zrobić UV i będzie cacy :E

 

Pisałem, że na RTX 2070 też da się zrobić UV i wyniki są wyśmienite. Np. u mnie najnowszy tomb Ultra + RT ultra cały komp przy moim dość leciwym zasilaczu z gniazdka łyka ~200W, a samo GPU ~110W ;) Nie tylko Vega ma patent na UV.

Full HD ?

A czym to sprawdzasz? Bo jak programowo to wiesz co z takimi wynikami można zrobić?

Asus robi słabe Radeony, Sapphire robi najlepsze, kropka. Po co kupować badziew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiar z gniazdka tez jest mało miarodajny bo masz straty na zasilaczu

czysty pomiar samej GPU jest ciężki do złapania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, sprawność zasilacza jest znana więc można łatwo obliczyć realny pobór, poza tym każdy zasilacz generuje straty i wyniki publikowane w sieci są właśnie tak podawane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, za chwile bedzie ze programy zle odczytuja a miernik zle pokazuje :E Kazdy wie jaki pobor jest pradu vegi i nie ma co z tym dyskutowac, kazdy portal podaje wyniki bardzo zblizone ale obroncy AMD ida w zaparte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam watomierz wpięty do gniazdka. Pobór prądu po UV całego zestawu tak jak pisałem z gniazdka ~200W. Czym lepszy zasilacz o lepszej sprawności tym pobór z gniazdka będzie mniejszy, ale w porównaniu do mojego silvera to raczej drastycznych różnic nie będzie, ale pewnie z 10-15w na jakimś wypasie zasilaczu można by ugrać.

 

Więc jeśli mój zestaw bierze ~200w z gniazdka to spokojnie można zakładać, że pobór pokazywany przez GPU-Z na poziomie 110-115W dla gpu jest jak najbardziej OK. Reszta około 85W leci na CPU, dyski, mobo etc.

 

Tak FullHD, ale z włączonym Ray tracingiem na Ultra ;) GPU leci jak widać na screenie na 99% lepszego obciążenia ciężko szukać.

 

Edit: Z ciekawości sprawdziłem Wieśka 3 w 4k na ultra z HW, faktycznie trochę bardziej ciśnie pobór niż Tomb z RT. Zamiast ~200W cały zestaw z gniazdka ciągnie ~215W i również w GPU-Z pokazuję wzrost poboru o ~15W więcej na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...