Forum PCLab.pl: Kupno pierwszego Iphone'a - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kupno pierwszego Iphone'a Co powinienem wiedzieć przed zakupem? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   reez 

• TiDi ajjj
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Marzec 2019 - 22:43

cześć:) nigdy nie miałem iphone'a, a potrzebuję kupić telefon więc chyba zaryzykuje ten pierwszy raz. Co powinienem wiedzieć przed zakupem?
Chciałbym wydać do 1200-1300zł więc w grę wchodzi chyba tylko 6s lub 7 z allegro?
Może warto brać te REFURBISHED z morele?
Proszę o podpowiedź ponieważ mam mało czasu na czytanie wszystkich stron/testów itp, a w sobotę chciałbym zamówić:) piona

#2 Użytkownik jest niedostępny   .mst 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 00:03

To co musisz wiedziec to to, ze cudowne ulatwienia z jakiego rzekomo slynie system iOs to tak naprawdę ciasna klatka bez wyjścia i bedziesz sie poteznje irytowal.

Zadnych refurb

Jak juz to od zwyklego sprzedawcy. Pytaj o pojemnosc baterii. Jak jest ponizej 90proc, to odpusc sobie zakup

#3 Użytkownik jest niedostępny   Fonzie 

• Be cool like the Fonz...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 00:28

Ja z iphonem wytrzymałem tydzień.
Dałem sobie spokój przez diabelnie ograniczony system...

#4 Użytkownik jest niedostępny   xadrian 

• (O.o)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 07:13

6S już się nie opłaca i minimum to właśnie 7.
Sprawdz lub dopytaj sprzedawce o pojemności baterii oraz czy telefon został poprawnie wylogowany z icloud. Warto również rozważyć wersję z Plusem bo zdecydowanie lepiej trzyma na baterii.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Chelsey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 08:37

Jak wyżej, na chwilę obecną absolutnym minimum jest iPhone 7. Jeśli chcesz to na kilka lat to lepiej też dorzuć to wersji 128gb. Co do wersji refubished to osobiście wolałbym poszukać jakieś użytki na gwarancji.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 08:57

Temat brzmi tak, jakby iphon nie był telefonem a cudem techniki otrzymanym od pozaziemskiej cywilizacji :E
Szukaj iphone se
https://www.mediaexp...e-se-32gb-zloty,id-833948?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIjo7ikOWX4QIVxueaCh1CjQQ6EAUYASABEgKkrvD_BwE

#7 Użytkownik jest niedostępny   develoop 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 09:20

Nie kupuj iphona, serio. Mam, nie polecam.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Nareszcie 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 10:33

Jesli masz do wydania ponad 1k na smartfona, to bierz iPhone'a.

#9 Użytkownik jest niedostępny   reez 

• TiDi ajjj
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 11:06

dzięki za odpowiedzi. nie wiem na czym dokladnie polegają te ograniczenia ios'a ale mnie na telefonie potrzebne są tylko 2-3 aplikacje (głównie nawigacja) więc prawdopodobnie w niczym by mi to nie przeszkadzało. jakieś bajery typu czytnik linii papilarnych, pulsoksymetry itp. są dla mnie całkowicie nieistotne:) zwyczajnie mam już dość samsunga z androidem więc pierwsze o czym pomyślałem to o ajfonie bo większość się nim zachwyca. zależy mi na płynności działania i dobrym aparacie ale gdy z ciekawości zobaczyłem testy w internetach to 6s pod względem obu kamerek stoi daleko za konkurencją w podobnym przedziale cenowym. Także aktualnie zupełnie nie wiem co kupić :D 7 z pewnego źródła kosztuje blisko 2000 zł a tyle nie dam za telefon:) właściwie to bliżej 1k planowałem wydać.

#10 Użytkownik jest dostępny   kadajo 

• Faster Than Light jump successful
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 11:19

Samsung i Aple to nie jedyni producenci smartfonów. Jest masa dobrych słuchawek na androidzie. Zwróć uwagę na marki Xiaomi czy Huawei.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 11:57

Ale to nie Android cię zniechęcil a Samsung, który nie potrafi stworzyć sprawnie działającego telefonu.

W tym budżecie, zamiast 3-4 letnich telefonów jakimi sa iphony 6-7 masz nowiutkie, super sprawnie działające słuchawki, które są nieporównywalnie lepsze od tych japek. A jakie? Masz wymienione w odpowiednich wątkach, omówione itp.
Iphon może Cie bardziej zdenerwowac niż wspomniany Samsung.

http://forum.pclab.p...-do-10001300-z/

Aha, po, a tym japko nie jest jakimś super bezawaryjnym sprzętem, ip7 to jakieś 1800zl w sklepie a refuby średnio opłaca się kupować. I należy uważać na podróbki.
Jesli już brać do jakiś w miarę aktualny model, od 8 w zwyż, ale i tak android w tej cenie zapewni absolutnie wszystko lepsze. Dopiero topowe modele iPhona, jeśli ktoś ma kasę to są alternatywą

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 23 Marzec 2019 - 12:03

#12 Użytkownik jest niedostępny   Chelsey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 12:24

Jeśli rzeczywiście nie jesteś wymagającym użytkownikiem to iPhone jest świetnym wyborem. Spokojnie jest w stanie posłużyć 3-4 lata, wsparcie jeszcze będzie długo, a i płynność w czasie będzie zadowalająca. Tylko, że mimo wszystko, uważam że absolutne minimum to iPhone 7.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 12:26

Nie za 1300zl :(
Se kupi się za 1500zl

#14 Użytkownik jest niedostępny   Nareszcie 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 12:47

Chcesz miec porzadny telefon do pracy, to wez iPhone'a.
A jesli szukasz zabaweczki, bo masz nadmiar wolnego czasu, to wez cos na Andoidzie.

#15 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• Zakamuflowana opcja Niemiecka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 17:27

Jako posiadacz sporej liczby iphonów jak i telefonów na androidzie to sugeruje wybranie czegoś na androidzie...
...ale w związku z tym, że nigdy nie posiadałeś jabłuszka to polecam spróbować i samemu się przekonać ;)

Po zakupie będziesz miał tygodniową euforie w postaci szybkości działania i wyglądu systemu a później pojawi się coś takiego jak iTunes i będziesz klął jak szewc :E

#16 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 18:23

I dodatkowy problem. Gdzie to bydle naładować poza domem, gdzie mamy jeden tylko kabelek z zestawu, o ile będzie on sprawny :E
Wpadasz do kumpla i prosisz o ładowarkę. I zonk. Ma tylko Micro. To lecisz do sklepu po kabel, przelotke... I z 5-10zl robi się 50zl :E

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 23 Marzec 2019 - 18:24

#17 Użytkownik jest niedostępny   Chelsey 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 18:33

Już na siłę szukasz problemów. Mam obecnie fon z USB-C i patrząc na ilość iPhonów w moim otoczeniu to o niebo łatwiej byłby mi znaleźć u kogoś kabel do iPhonów niż do mojego telefonu. Micro USB niestety wiecznie żywe...

#18 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• Zakamuflowana opcja Niemiecka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 18:36

Nie przesadzajmy z tymi kablami :E

Każdy ogarnięty człowiek raczej zadba o to aby telefon był naładowany przed wyjściem a sytuacja kryzysowa może spotkać każdego ;)

Plusem Iphona na pewne jest świetna baza etui gadżetów etc.
Minusem natomiast ułomny system jak i wspomniany wcześniej iTunes - nie przeskoczysz tego.

Ja jednak zawsze namawiam do spróbowania czegoś nowego i jeżeli telefon Ci podpasuje to zostaniesz już z marką do końca.
Android ma tą bolączkę, że jest sporo beznadziejnych firm, a system jest ciągle w fazie beta (nie ma ciągłości) i trzeba zmieniać swoje przyzwyczajania odnośnie obsługi.
iOS jest przewidywalny i zawsze jednorodny ale prze to nudny jak flaki z olejem.

Ten post był edytowany przez Walther dnia: 23 Marzec 2019 - 18:42

#19 Użytkownik jest niedostępny   slipdog 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Marzec 2019 - 22:19

Zobacz postPetru23, o 23 Marzec 2019 - 11:57, napisał(a):

Ale to nie Android cię zniechęcil a Samsung, który nie potrafi stworzyć sprawnie działającego telefonu.

ja ci juz tyle razy mówiłem, weź w koncu wywal tego Galaxy Ace. Mamy 2019 r a nie średniowiecze :D co tam kiedys bredziłes ze pracujesz w sklepie z telefonami? taaaa, palcem po mapie chyba

#20 Użytkownik jest niedostępny   unknown_solider 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2019 - 09:13

Zobacz postWalther, o 23 Marzec 2019 - 17:27, napisał(a):

Po zakupie będziesz miał tygodniową euforie w postaci szybkości działania i wyglądu systemu a później pojawi się coś takiego jak iTunes i będziesz klął jak szewc :E

Trudno powiedzieć czy szybkość działania może być dla kogoś obecnie elementem robiącym tak świetne wrażenie. Dzisiejsze telefony z Androidem działają nawet mając średni soc na tyle wydajnie, że część osób szczególności mniej wymagających nie będzie przywiązywać uwagi do różnic w wydajności, bo będzie ona mało istotna i bez wpływu na ogólny komfort użytkowania telefonu szczególnie w tym przypadku kiedy w grę wchodzi iPhone 6s, od którego lepiej będzie działać prawie każdy flagowiec wydany mniej niż 2 lata temu.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2