Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ijij2000

Na której stronie można sprawdzić kiedy wyrzucają śmieci komputerowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Na której stronie internetowej można sprawdzić kiedy wystawiają przed dom do wyrzucenia śmietnik rzeczy wielkogabarytowe jak komputery i monitory tobym sobie je pozabierał. Najbardziej interesują mnie laptopy bo zajmują mało miejsca i mało prądu pobierają. Czy laptopy to urządzenia wielkogabarytowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz to elektrośmieci i nie kwalifikują się jako śmieci wielkogabarytowe. Chodzi zarówno o stare laptopy, jak i komputery czy monitory.

Jeżeli chodzi o elektrośmieci to trzeba zapytać się w urzędzie gminy najlepiej, kiedy jest planowana kolejna akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, w jakich terminach odbierane są "normalne" śmieci, to powinieneś wiedzieć też, kiedy odbierane są gabarytowe. U nas przynoszą takie ulotki z całym terminarzem na kolejny rok raz do roku w grudniu, poza tym jest to dostępne na stronie WWW gminy i na stronie WWW firmy, która została wybrana do odbierania odpadów.

 

Z tym, że elektrośmieci raczej się do tego nie kwalifikują i powinno się je albo samemu odwozić do punktu zbiórki, albo zwracać przy zakupie nowej rzeczy. Ale pewnie sporo ludzi je i tak wtedy wystawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektrosmieci wywoze do ZUKu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) jak komputery i monitory tobym sobie je pozabierał. Najbardziej interesują mnie laptopy bo zajmują mało miejsca i mało prądu pobierają. Czy laptopy to urządzenia wielkogabarytowe?

Nie rozumiem... Chcesz sobie pochodzić po wystawionych elektrośmieciach aby sobie wybrać laptopy, które nie wiadomo to czego mają Ci służyć ale można je opisać jednym słowem "darmowe" ?

 

 

Edit:

Przyznam, że najwięcej rzeczy pozbyłem się gdy były one traktowane jako darowizna dla jakieś fundacji kościelnej ? Po prostu zbędny sprzęt zostawiało się na wyznaczonym placu pod kościołem. Nie do końca rozumiem, tylko dlaczego ta fundacja miała generować z nich przychody podczas gdy normalnie ciężko się takich rzeczy pozbyć. Rozumiem odzyskiwanie złota itp. ale co z tymi wszystkimi odpadami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Chcesz sobie pochodzić po wystawionych elektrośmieciach aby sobie wybrać laptopy, które nie wiadomo to czego mają Ci służyć ale można je opisać jednym słowem "darmowe" ?

 

 

Edit:

Przyznam, że najwięcej rzeczy pozbyłem się gdy były one traktowane jako darowizna dla jakieś fundacji kościelnej ? Po prostu zbędny sprzęt zostawiało się na wyznaczonym placu pod kościołem. Nie do końca rozumiem, tylko dlaczego ta fundacja miała generować z nich przychody podczas gdy normalnie ciężko się takich rzeczy pozbyć. Rozumiem odzyskiwanie złota itp. ale co z tymi wszystkimi odpadami ?

 

Naprawa i sprzedaż lub sprzedaż podzespołów - wyjmiesz głupi ram i może się okazać,że jesteś 10zł do przodu,a matryce,procesory i inne komponenty też czasami trochę kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi mi o kwestię tego ile można zarobić na czymś co się odzyska ale na tym co zrobić z tym co zostało. Weźmy przykład lodówki - można wymontować sprężarkę, wymiennik ciepła z tyłu i właściwie tyle - zostaje nam masa plastiku, izolacja cieplna oraz blacha zewnętrzna, która najczęściej jest zespojona z izolacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...