Forum PCLab.pl: Działanie Freesync na Nvidii - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Działanie Freesync na Nvidii AOC AG322QC4

#1 Użytkownik jest niedostępny   Raptor9 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Marzec 2019 - 12:44

Ponieważ rozważam zakup AOC AG322QC4 aby wykorzystać FREESYNC na GTX1060 mam również możliwość dopłaty 500zł do ACER PREDATOR Z321QUBMIPHZX który ma już GSYNC a zależy mi bardzo na płynności obrazu.

Po tym jak Nvidia stwierdziła kompatybilność szukałem w necie jakie są różnice.

Wyczytałem że GSYNC działa od 30FPS a FREESYNC tylko powyżej 40FPS. Tzn że płynność obrazu przy obu technikach np powyżej 40FPS będzie identyczna ?
Czy są jeszcze jakieś różnice poza powyższym (poza niekompatybilnością niektórych gier w Freesync) ?

Ten post był edytowany przez Raptor9 dnia: 23 Marzec 2019 - 12:45

#2 Użytkownik jest niedostępny   tobislawow 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Marzec 2019 - 21:01

Mam akurat tego Aoca z gtx 1070.
I moim zdaniem to jest minimum coby freesync jako tako działał. Tak jak piszesz bodajże 48fps w górę i płynność jest jak przy gsync, ale w wielu produkcjach trzeba ciąć detale... Tak więc przy gtx 1060 może być problem.
Ludzie piszą, że nie warto dopłacać do gsync bo to jedno i to samo, ale trza mieć mocną kartę żeby to działało a amd takiej nie ma ,tak więc kto tu w kulki wali z technologią?
Ten Aoc jest spoko, w Residencie 2 na początku wnerwiał mnie Hdr-o czym wspominałem na forum, ale tylko dlatego iż nie potrafiłem Go odpalić -wstyd ;)
Teraz na On w każdej produkcji z tą technologią i jest to fajny dodatek mimo iż to proteza, patrząc na ekrany Oled.

#3 Użytkownik jest niedostępny   jacek_krk 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Marzec 2019 - 22:24

Podłączę się pod temat, czy trzeba jakoś ustawiać zakres klatek/odświeżania tak by wszystko działało jak należy? W Fortnite np. czasami mam wrażenie jakby rwało klatki?

#4 Użytkownik jest niedostępny   tobislawow 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Marzec 2019 - 22:43

Nic takiego nie robię i rwania bądź spadku płynności nie odnotowałem o ile dolny fps nie klęknie poniżej zakresu freesync

#5 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2019 - 23:13

Zobacz posttobislawow, o 24 Marzec 2019 - 21:01, napisał(a):

Tak jak piszesz bodajże 48fps w górę i

U siebie na budżetowym AOC Q3279VWF rozszerzyłem zakres free-G-synka za pomocą programu Custom Resolution Utility (CRU) i działa mi od 42Hz/fps, ktoś na forum pisał ze udało mu się zejść jeszcze niżej. Generalnie u siebie nie mam żadnych zastrzeżeń i jak do tej pory działa to (free-G-synk) bez problemów.

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 24 Marzec 2019 - 23:13

Strona 1 z 1