Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gigaforen

Zostałem oszukany na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kupilem wage elektroniczną do 10 kg na allegro, z przesyłką łącznie 20 zł. Po odebraniu paczki okazało się że waga źle pokazuje wage np. waże przediot 5kg a pokazuje 3,65kg. Więc wypełniłem formularz reklamacyjny z ich strony i odesłałem paczke. Dostałem odpowiedź mailem że waga posiada uszkodzenie mechaniczne dlatego reklamacja jest odrzucona. Po tym mailu nawet im nie odpisalem tym oszustom. Nie wiem co robić. Kwota może nie jest duża ale chodzi o sam fakt że oszukali. Teraz boję się kupować na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 zł z przesyłką? zdziwił bym się jak by działała prawidłowo. allegro to nie jeden sprzedający, nie ma się co bać, na drugi raz przeznacz większy budżet bo nawet nie będąc expertem od wag ,można się domyślić że za tą cenę będzie bubel.

Wiem, wiem opis był, urządzenia ma działać i już ale trzeba mieć dystans do takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mówisz prawdę:

Odpisz sprzedawcy że towar w momencie odesłania nie posiadał uszkodzenia mechanicznego, co za tym idzie - powstało one z winy sprzedawcy lub firmy przewozowej - czyli nie Twój problem.

Jeśli nie zwrócą pieniędzy(za towar i wysyłkę w obie strony) lub nie wymienią na zgodny z umową(czyli opisem w aukcji) - przekażesz sprawę do powiatowego rzecznika konsumenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I załóż spór na allegro, niech już coś się dzieje. Dokładnie opisz temat, napisz czego oczekujesz (wymiana, zwrot gotówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 zł z przesyłką? zdziwił bym się jak by działała prawidłowo. allegro to nie jeden sprzedający, nie ma się co bać, na drugi raz przeznacz większy budżet bo nawet nie będąc expertem od wag ,można się domyślić że za tą cenę będzie bubel.

Wiem, wiem opis był, urządzenia ma działać i już ale trzeba mieć dystans do takich rzeczy.

 

nie przesadzaj

 

sam mam wage za 9,99 co prawda outlet bo ukruszone szkło na rogu ale dziala dobrze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj

 

sam mam wage za 9,99 co prawda outlet bo ukruszone szkło na rogu ale dziala dobrze :E

Ja mam wagę do ciała za jakiegoś grosze z kaufa czy innego lidla i też działa od 2 lat bardzo spoko. O ile oczywiscie stoi na równym : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 zł z przesyłką? zdziwił bym się jak by działała prawidłowo. allegro to nie jeden sprzedający, nie ma się co bać, na drugi raz przeznacz większy budżet bo nawet nie będąc expertem od wag ,można się domyślić że za tą cenę będzie bubel.

Wiem, wiem opis był, urządzenia ma działać i już ale trzeba mieć dystans do takich rzeczy.

 

Powinnna działać bo liczba kupujących jest bardzo duża

 

Zakładając że mówisz prawdę:

Odpisz sprzedawcy że towar w momencie odesłania nie posiadał uszkodzenia mechanicznego, co za tym idzie - powstało one z winy sprzedawcy lub firmy przewozowej - czyli nie Twój problem.

Jeśli nie zwrócą pieniędzy(za towar i wysyłkę w obie strony) lub nie wymienią na zgodny z umową(czyli opisem w aukcji) - przekażesz sprawę do powiatowego rzecznika konsumenta.

 

Tak zrobie.

 

I załóż spór na allegro, niech już coś się dzieje. Dokładnie opisz temat, napisz czego oczekujesz (wymiana, zwrot gotówki).

 

Tak zrobie.

 

Sprawa jest dla mnie ważna bo chce niedługo kupić pralke na allegro i nie chce być oszukany dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawa jest dla mnie ważna bo chce niedługo kupić pralke na allegro i nie chce być oszukany dwa razy.

A czemu na alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest taniej i lepiej :)

Konkretnie jaką pralkę i od kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy że lepiej w stacjonarnym sklepie kupić?

Nie powiedziałem tego tylko chodziło o cenę...

Sam też kupuje wysyłkowo duże rzeczy jak np.lodówkę czy mniejsze typu mikrofalówka

Priorytety to cena i w miarę możliwy sklep na który nie ma narzekań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wychodzi na to że Avans albo ELECTRO wyglądają najlepiej ze sklepów.

Pozatym niezły wałek z tą promocją, nabrałem się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wychodzi na to że Avans albo ELECTRO wyglądają najlepiej ze sklepów.

Pozatym niezły wałek z tą promocją, nabrałem się :E

Właśnie o to chodzi...sprawdzaj ceny

JA tam coś kupowałem w Avans...nie było problemów,nie oddawałem niczego na gwarancję póki co wiec opinia neutralna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpisz sprzedawcy że towar w momencie odesłania nie posiadał uszkodzenia mechanicznego, co za tym idzie - powstało one z winy sprzedawcy lub firmy przewozowej - czyli nie Twój problem.

Yhy, a sprzedawca napisze, że w momencie wysłania towar był sprawny, wiec nie jego problem :E

Ludzie ludziska, skąd wy te pomysły bierzecie?

 

Jeśli powstało uszkodzenie mechaniczne, jest to problem za każdym razem wysyłającego i wysyłający musi zareklamować to u firmy, u której wykupił usługę przewozu. Odsyłając towar, warto mu zrobić sesję filmowo-zdjęciową.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteś 20 pln w plecy i szkoda tracić czasu na dalsze zabawy w tym temacie.

 

Samo kupowanie na allegro to w zasadzie kupowanie w zwykłym sklepie internetowym. Zazwyczaj i tak kupujesz od jakiejś klasycznej firmy lub któregoś ze sklepów internetowych. Plus taki, że w przypadku otwartego wałka, allegro zwróci kasę.

Pralkę kupować jak najbardziej można, ale musisz sobie dobrze wszystko przejrzeć. To, że była przecenia, wcale nie oznacza, że teraz cena jest dobra. Jak ja kupowałem moją pralkę (w sklepie tradycyjnym), wszędzie była przecenia. Różnica była tylko taka, z ile na ile. W jednym sklepie z 2500 na 1800, w innym z 1900 na 1700, a ja kupiłem w ofercie 1450 z bodajże 2000. Pralka warta właśnie te ~1500 złotych, ale że ma trochę futurystyczny wygląd, to najpierw próbowali ją wcisnąć za dużo więcej, a jak nie schodziła i jeden przecenił, to reszta też musiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to mnie czasami dziwi

 

czesto wlasnie na allegro są nizsze ceny

 

jak kupowalem lodowke to

 

allegro 900 + darmo wys

strona sklepu 850zł + 100 wys

wszedzie indziej 950zł + darmo wys

 

z tv kupował znajomy i kupił na allegro za 4900 z free wys bo wszedzie bylo drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę coś od siebie, kilka tygodni temu kupiłem przez allegro sprzęt muzyczny, od osoby prywatnej, sprzęt używany, zapłaciłem 1600zł, jak na muzykę to nie jest drogo, jak się okazało niezgodny z opisem, uszkodzenia są mało widoczne na pierwszy rzut oka, ale obniżają wartość o ¾, czyli sprzęt jest wart jakieś 500-600zł, sprzedający olał temat, czyli „nie mam pańskiego płaszcza i co mi zrobisz”, allegro odesłało mnie na policje, reakcja oczywista, „panie, eetam, takie coś to musi rzeczoznawca, etc.,”, allegro umywa ręce, jestem 1000zł w plecy, no więc tak wygląda kupowanie na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę coś od siebie, kilka tygodni temu kupiłem przez allegro sprzęt muzyczny, od osoby prywatnej, sprzęt używany, zapłaciłem 1600zł, jak na muzykę to nie jest drogo, jak się okazało niezgodny z opisem, uszkodzenia są mało widoczne na pierwszy rzut oka, ale obniżają wartość o ¾, czyli sprzęt jest wart jakieś 500-600zł, sprzedający olał temat, czyli „nie mam pańskiego płaszcza i co mi zrobisz”, allegro odesłało mnie na policje, reakcja oczywista, „panie, eetam, takie coś to musi rzeczoznawca, etc.,”, allegro umywa ręce, jestem 1000zł w plecy, no więc tak wygląda kupowanie na allegro...

A Ty zamiast jednak udać się do tego rzeczoznawcy odpuszczasz temat?

1000zł. puścisz płazem od tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policzysz czas jaki trzeba zmarnować, szukać rzeczoznawcy, pakować, wysyłać, płacić, później cały kołowrotek z policją, sądem, szkoda mi czasu i zdrowia, staram się rozsądnie kupować, tym razem zostałem oszukany, piszę to tylko aby ostrzec kupujących którzy liczą na pomoc allegro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie zrozumiałe ale z 2 strony sami pozwalamy na takie zachowania nic nie robiąc

 

Nie pomagasz też bo nie podajesz nawet linka do ogłoszenia czy konta osoby od której kupiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na allegro lepiej nic nie dostać niż dostać uszkodzone. Teoretycznie masz 50% z pok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zawiodłem się na pomocy allegro, wydawało mi się że mają podobne mechanizmy jak na ebay, niestety myliłem się, zasłaniają się policją, ponieważ dobrze wiedzą jak policja zareaguje na taką sprawę, czyli bez rzeczoznawcy się nic nie da załatwić, tys zł nie jest dla mnie problemem, natomiast zmarnowany czas tak-jest problemem, więc prościej odpuścić,

Wydaje mi się że allegro robi wszystko świadomie, liczą się dla nich tylko pieniądze, kiedyś zlikwidowali cafe allegro, ponieważ ludzie za dużo wymieniali informacji o sprzedających, kasują po roku oceny, itd., całość wygląda jak zezwolenie na oszustwo, byle allegro zarobiło swój procent, w tym wypadku zawiesili sprzedającemu konto, i to wszystko, nie chcę podawać bliższych danych, ponieważ teoretycznie na allegro sprawa nadal nie jest zamknięta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...