Skocz do zawartości
Kaktuch

Samsung S7 - tragiczna bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od 2,5 roku posiadam Samsunga Galaxy S7. Obecnie pracuje pod androidem Oreo 8.0.0. Posiadam jeden główny problem - tragiczna wydajność baterii. Objawia się to tym, że przy normalnym użytkowaniu, po odłączeniu rano naładowanego telefonu od ładowarki po przykładowo 5 godzinach i 1 godzinie włączonego ekranu (przeglądanie internetu lte) bateria jest rozładowana do 50%. Większość aplikacji w tle wyłączona, always on display wyłączony. Mimo to nawet gdy telefon leży nieużywany to schodzi jakieś 2-3% baterii na godzinę.

 

Mam wrażenie, że samsung leci w ch*** i coś specjalnie sp*** z obecnym systemem/oprogramowaniem.

 

Moje pytanie jest następujące (nie znam się kompletnie na telefonach/ich oprogramowaniu):

Czy da się spróbować naprawić telefon wgrywając jakiś nieautoryzowany system operacyjny/nakładkę/cokolwiek? Gwarancja już się skończyła a telefon jest w tym momencie nieużywalny (3 razy dziennie trzeba by go ładować) więc w sumie nie mam nic do stracenia. Pytanie tylko - czy istnieje taki soft i czy dam radę go odpalić na moim S7 w zamian za standardowy...

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszą opcją byłaby raczej wymiana baterii na nową w autoryzowanym serwisie. Oczywiście odpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak że bateria po prawie 3 latach już zdycha.

Co do oprogramowania to możesz zejść wersję niżej używając Odina

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/s7-edge/how-to/guide-how-to-downgrade-android-oreo-8-0-t3821495/amp/

 

Poradnik jest dla s7 Edge ale do zwykłego soft wgrywać się tak samo.

Musisz tylko znaleźć soft XEO w wersji 7.0 dla zwykłego s7.

 

(Np ten: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930F/XEO/download/G930FXXS2DRDI/217419/ )

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś programowo sprawdzić zużycie baterii? Bo mógłbym ją wymienić ale jeśli to wina softu to nic mi to nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale soft zawsze możesz przywrócić do ustawień fabrycznych albo nawet wgrać od nowa. Jak wgrasz soft od nowa i zmienisz baterię, to coś jest nie tak z resztą "hardware'u".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by była prawda wychodząc z założenia że soft jest dobry. A patrząc na przypadki od chociażby Appla można odnieść wrażenie że producentom jest na rękę zabijanie starego sprzętu...

 

Screenshot-20190320-124020-Settings.jpg

Screenshot-20190320-124031-Settings.jpg

 

To normalne że system aż tyle energi przy bezczynności zżera?

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje wymiana baterii w serwisie Samsunga? U mnie też od jakiegoś czasu bateria trzyma tak słabo, że cały czas telefon trzymam w trybie oszczędzania energii, ale raczej to nie wina softu, a tragicznej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za wymianę tylnej klapki w s7 w serwisie samsunga liczą sobie 235zł to z baterią może być podobnie...

https://www.samsung.com/pl/premium-service-plaza/cennik-hhp/#sam_dowiesz

 

(Na alle niby oferta wymiany bakterii w autoryzowanym serwisie w szczecinie 180zł )

 

Nie wiem czemu aż tyle krzyczą bo z tego co widzę rozbiera się go podobnie do mojego S6 (mi rozebranie go i wymiana baterii zajęła ok 10 minut).

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś programowo sprawdzić zużycie baterii? Bo mógłbym ją wymienić ale jeśli to wina softu to nic mi to nie pomoże.

 

Zainstaluj AccuBaterry i sprawdź zakładkę zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i się przeraziłem. 84%, 2511mah z 3000mah. Masakra.

Wywalam szybką ładowarkę.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

samsung chyba już nie wymienia baterii za kase.

kiedyś kosztowało to ~250zł

 

Accubattery oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung chyba już nie wymienia baterii za kase.

kiedyś kosztowało to ~250zł

 

Accubattery oszukuje.

 

Jak nie wymienia baterii, to niby jak ktoś ma wymienić baterie w sprawdzonym serwisie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam s7.

1. twardy reset telefonyu do ustawien fabrycznych

2. nie uzywaj zadnych programów do sprawdzania baterii czy ich optymalizacji, to jest ściema.

3 wyłacz LTE w telefonie, zostaw tylko 2G i 3G. samo wyłaczenie LTE znaczaco poprawi ci baterie u mnie ok 30%, ale mieszkam na obrzezach miasta.

4. dopiero po tych czynosciach wymien baterie np. w MEDIA MARKT.tam wymieniaja.

 

ps. android 8 jest znaczenie lepszy od 7. bo ma nowa nakładke systemowa dla s7.i znaczaco chodzi szybciej. szkoda czasu na jakies mody do telefonu, póżniej sa same problemy. mam s7 edge prawie 2 lata.

 

Wymiana baterii bez przywrócenia ustawien fabrycznych w telefonie, żeby wykasowac cały ten syf co tam jest, tym bardziej po dwóch latach, to tak jak wymiana oleju w samochodzie bez FILTRA. daj znac co i jak.

Edytowane przez txxxr000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru pojemności korzysta się z Tester USB KWS-V21, na wyłaczonym telefonie i odejmuje się 15% na sprawność całego procesu.

 

AccuBattery oszukuje, to fakt.

 

U mnie zmierzył 2700/3000 w pięciodniowym telefonie, co jest na pewno bzdurą ;)

 

A już się wystraszyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

AccuBattery oszukuje, to fakt.

 

U mnie zmierzył 2700/3000 w pięciodniowym telefonie, co jest na pewno bzdurą ;)

Zapytam tylko czy ten telefon był nowym modelem na rynku czy może był to jakiś egzemplarz który wyszedł sporo wcześniej? Może jakiś leżak magazynowy?

A jeśli był nowością na rynku to jaką możemy mieć pewność że producent czasami nie zaniża realnej pojemności w produkcie?

 

Mam świadomość że ten program nie pokazuje idealnie, ale dzięki niemu można mieć jakiś zarys aktualnej pojemności ogniwa. Szczególnie po zainstalowaniu go i śledzeniu zużycia baterii w szerszej perspektywie czasu uważam że pokazuje całkiem nieźle (testowane na trzech telefonach od kilkunastu miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odczyt z AccuBaterry może być całkiem realny bo jest to już dwuletni telefon. Baterie w telefonach tak jak nie lubią być intensywnie użytkowane (czyt. wysokie temperatury, bardzo częste ładowanie podczas używania itp) tak samo nie lubią leżeć w bezczynności bo wtedy też tracą pojemność (podobno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przykładowo 5 godzinach i 1 godzinie włączonego ekranu (przeglądanie internetu lte) bateria jest rozładowana do 50%.

5 godzin używania neta i 50% baterii? To się równa 10 godzinom użytkowania. Jak nówka! Po 2.5 roku powinieneś się cieszyć.

Czy bateria siada łatwo rozpoznać jak ostatnie procenty szybko schodzą. Moja już prawie martwa, poniżej 40% ucieka błyskawicznie ...

 

Edit, a widzę że tylko po godzinie XD No to bateria zdechła.

Edytowane przez piotrek-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wymienia baterii, to niby jak ktoś ma wymienić baterie w sprawdzonym serwisie? :E

Wystarczy udac sie do Media Expert na wymiane baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odczyt z AccuBaterry może być całkiem realny bo jest to już dwuletni telefon. Baterie w telefonach tak jak nie lubią być intensywnie użytkowane (czyt. wysokie temperatury, bardzo częste ładowanie podczas używania itp) tak samo nie lubią leżeć w bezczynności bo wtedy też tracą pojemność (podobno)

 

Ciekawe, aż sprawdzę date produkcji, może jest na pudle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i daj znać. Huawei i Honor nie udostępnia żadnej daty na opakowaniu w przypadku p9 i H8. Za to xiaomi na pudle od redmi 4a ma datę ?

Powiem szczerze że coś musi być na rzeczy bo kiedyś kupowałem honora 7 lite nowego na wyprzedaży ale co najmniej półtora roku po premierze i w nim AccuBaterry pokazywało około 90%. Po roku używania aplikacja pokazywała 88% zdrowia baterii. Bardzo podobnie miałem z obecnym honorem 8. Kupiłem go w zeszłym roku używanego przez 4 miesiące ale gdy był kupiony jako nowy to też był już sporo po premierze no i w nim AccuBaterry pokazywało około 90% zdrowia baterii.

Ale przy p9 już jest inaczej. Kupiłem go używanego rok czasu, ale był kupiony raczej nie później niż pół roku po premierze. Gdy rok temu po zakupie sprawdziłem stan baterii miała 95% zdrowia. Dzisiaj prawie po roku użytkowania ma 92% czyli całkiem realnie patrząc na sposób użytkowania urządzenia.

Coś musi być z tymi wyprzedażowymi leżakami i ich bateriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dałeś mi do myślenia, bo wcześniej pisałem ile mnie acu pokazuje.

Ale nie wierzę, że wypuszczony jedna tylko partie albo cały zapas zrobiono za jednym zamachem. Nie robi się nad produkcji, na bieżąco się leci :hmm:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to dokładnie wygląda ale powiem szczerze że jak taki flagowiec wychodzi na rynek z ceną 2500 zł a po roku czy półtora kosztuje 1500 lub mniej to nawet te 10% mniej pojemności baterii nie zniechęci mnie do zakupu.

A po tym moim p9 widać że nawet lepiej jest tego flagowca kupić używanego do roku czasu pod warunkiem żeby nie trafić na ostro katowaną sztukę ?

Chociaż jeszcze mam pewną teorię że może Huawei daje do honorów ogniwa trochę gorszej jakości a w serii P są one trochę lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to dokładnie wygląda ale powiem szczerze że jak taki flagowiec wychodzi na rynek z ceną 2500 zł a po roku czy półtora kosztuje 1500 lub mniej to nawet te 10% mniej pojemności baterii nie zniechęci mnie do zakupu.

A po tym moim p9 widać że nawet lepiej jest tego flagowca kupić używanego do roku czasu pod warunkiem żeby nie trafić na ostro katowaną sztukę ?

Chociaż jeszcze mam pewną teorię że może Huawei daje do honorów ogniwa trochę gorszej jakości a w serii P są one trochę lepsze.

 

huawei od dawna ma problemy z bateriami w telefonach, nie tylko w niższych seriach. Ale to prawda - w serii Y i Lite padają jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że może to być spowodowane tym że tych serii telefonów bardzo często używa młodzież i katują je co nie miara. Aczkolwiek skoro są tańsze to te ogniwa pewnie są gorszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że może to być spowodowane tym że tych serii telefonów bardzo często używa młodzież i katują je co nie miara. Aczkolwiek skoro są tańsze to te ogniwa pewnie są gorszej jakości.

 

co to ma za znaczenie? Jakoś inne marki nie mają z tym aż tak sporych problemów, nawet w tańszych modelach. Najczęstszy klient z problematyczną baterią to właśnie tanie huaweie i xiaomi, czasami lenovo. Naprawdę bardzo rzadko się zdarza, żeby komuś inne marki źle trzymały baterię lub był jakiś problem z tym.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...