Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ProCobra

Pomoc w podjęciu właściwiej decyzji przy kupnie laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Na który laptop pod kątem gier byście się zdecydowali mając do wyboru te trzy propozycje? Czy opłaca się dopłacać do GTX 1060 kosztem słabszego procka i mniejszego ekranu? Muszę przyznać, że różnica w cenie między 1050 TI a 1060 to już jest sporo bo i tak przekroczyłem planowany budżet i większy ekran to dla mnie też duża zaleta a w podróży monitora pod pachę nie da się brać. :)

Gry w jakie gram najczęściej to GTA V (online), War Thunder, ETS 2, itp.

1)

MSI GV72

CPU: I7-8750H

RAM: 8GB

Dyski: 240 GB (SSD) + 1 TB (HDD)

GPU: GTX 1050 TI (4 GB)

Ekran: 17 calowy

Cena: 4720 zł (z systemem)

2)

Dell Vastro 7580

CPU: I5-8300H

RAM: 8 GB

Dyski: 128 GB (SSD) + 1 TB (HDD)

GPU: GTX 1060 (6 GB)

Ekran: 15, 6 cali

Cena: 5250 zł (z systemem)

3)

HP OMEN 15-dc0002nw

CPU: I5-8300H

RAM: 8 GB

Dyski: 256 GB (SSD) + 1 TB (HDD)

GPU: GTX 1060 (3 GB)

Ekran: 15,6 cali

Cena: 5150 zł (z systemem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gry to lepsza będzie GTX 1060

 

Musisz sam zdecydować w tej kwestii co dla Ciebie będzie lepsze ale pamiętaj ze GPU nie wymienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i7/16GB/256+1TB/Win10X GTX1060 za 4999zł

 

Najlepszy laptop w tej cenie. Dobra konstrukcja, ogarnięte chłodzenie - laptop nie będzie Ci się bardzo grzał (z czym problem ma większość gejmingowych laptopów). Dobrej jakości ekran IPS i najlepsze podzespoły w tej cenie.

Jak zawsze byłem średnio nastawiony do laptopów lenovo, to Y530 robi świetną robotę i sam dziś bym wybrał ten laptop gdybym kupował nowy.

Zaraz tu dostaniesz tysiunc pińcet sto dziewińcet linków tylko po to, żeby zalinkować - tak niestety to forum działa, co jest bardzo przykre, ale serio zainteresuj się tym Lenovo, pooglądaj recenzje na YT, czy testy na zagranicznych stronach.

Na laptopy z 1050Ti nawet nie patrz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i7/16GB/256+1TB/Win10X GTX1060 za 4999zł

 

Najlepszy laptop w tej cenie. Dobra konstrukcja, ogarnięte chłodzenie - laptop nie będzie Ci się bardzo grzał (z czym problem ma większość gejmingowych laptopów). Dobrej jakości ekran IPS i najlepsze podzespoły w tej cenie.

Jak zawsze byłem średnio nastawiony do laptopów lenovo, to Y530 robi świetną robotę i sam dziś bym wybrał ten laptop gdybym kupował nowy.

Zaraz tu dostaniesz tysiunc pińcet sto dziewińcet linków tylko po to, żeby zalinkować - tak niestety to forum działa, co jest bardzo przykre, ale serio zainteresuj się tym Lenovo, pooglądaj recenzje na YT, czy testy na zagranicznych stronach.

Na laptopy z 1050Ti nawet nie patrz w tej cenie.

Zapomniałem dopisać, że ja jestem zmuszony kupić laptopa przez sklep stacjonarny więc automatycznie cena tego laptopa będzie jeszcze dużo droższa.

A więcej to już nie dam. Lepiej dołożyć do upgrade PC w przyszłości, który mam w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Kom jest sklepem stacjonarnym również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i5-8300H/16GB/120+1000/Win10 GTX1050Ti - 4799zł 4599zł

Moim zdaniem w tym budżecie warto zerknąć na Heliosa 300 w wersji 17-sto calowej. Matryca Heliosa ma bardzo dobre kolory i idealne kąty widzenia. Na karcie 1050Ti też pograsz płynnie w GTA V. Aby zwiększyć FPS możesz w ustawieniach gry zejść lekko z detalami. Wykonanie laptopa stoi na wysokim poziomie a wersja którą polecam ma 16GB RAM, dyski SSD 120GB + 1000GB HDD, oraz Windowsa 10 w cenie.

 

MSI GV72 i7-8750H/8GB/240+1TB GTX1060 120Hz - 5249zł

MSI GV 72 jest dostępny również w wersji z kartą graficzną GTX 1060 i matrycą 120Hz. Nie jest to IPS z najlepszymi kątami widzenia, ale pod GTAV jest to bardzo dobra matryca a karta 1060 pozwoli wykorzystać jej możliwości utrzymując FPS na dobrym poziomie w rezultacie czego rozgrywka jest nadzwyczaj płynna.

 

Jak Masz ograniczony budżet, to wybór jest dosyć trudny, ponieważ na większej matrycy gra się przyjemnie a na wydajniejszej karcie jest płynniej. Systemu możesz poszukać na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom jest sklepem stacjonarnym a na plus jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 15 dni bez podania przyczyny....nie znam innego sklepu w którym po zakupie można oddać zakupiony towar....czyli bierzesz potem przez dwa tygodnie grasz testujesz itp a w razie czego oddajesz i kupujesz inny....ja też tam kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom jest sklepem stacjonarnym a na plus jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 15 dni bez podania przyczyny....nie znam innego sklepu w którym po zakupie można oddać zakupiony towar....czyli bierzesz potem przez dwa tygodnie grasz testujesz itp a w razie czego oddajesz i kupujesz inny....ja też tam kupowałem.

A jak z cenami u nich w sklepie stacjonarnym? Są takie same jak na internecie?

Mają możliwość wyskawiania "bardziej skomplikowanych" faktur? Dostałem dofinansowanie za dobre wyniki.

P.S U mnie w mieście nie ma xkom. Najbliżej chyba Kielce (60 km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem za stypendium i brałem fakturę ale to jest zwykła faktura i jak tylko o tym wspomniałem to sprzedawca już wszystko wiedział bo u nich wiele osób bierze do szkoły tak mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem za stypendium i brałem fakturę ale to jest zwykła faktura i jak tylko o tym wspomniałem to sprzedawca już wszystko wiedział bo u nich wiele osób bierze do szkoły tak mówił.

W moim przypadku akurat jest to inaczej i nie dotyczy do szkoły.

Sklep musi wystawić fakturę że ten podmiot który dofinansowuję płaci jakąś kwotę a resztę ceny komputera pokrywam ja jako kupujący. Robią coś takiego?

Nie wiem czy dobrze to opisałem ale jakoś to tak ma wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie do sklepu lub do kogoś obeznanego w temacie bo ja o czymś takim jeszcze nie słyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkom jest sklepem stacjonarnym a na plus jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 15 dni bez podania przyczyny....nie znam innego sklepu w którym po zakupie można oddać zakupiony towar....czyli bierzesz potem przez dwa tygodnie grasz testujesz itp a w razie czego oddajesz i kupujesz inny....ja też tam kupowałem.

We wszystkich sklepach internetowych jest taka możliwość (w ciągu 14 dni trzeba zgłosić odstąpienie od umowy zawartej na odległość). Jeżeli chcemy odebrać sprzęt w salonie musimy zamówić go przez internet. Wybierając i kupując sprzęt na miejscu, sklep nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu.

Jeżeli chcesz nieco oszczędzić mozesz wybrać wersję z 8GB pamięci ram:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/256+1TB/Win10X GTX1060 za 4799zł

Oczywiście w przyszłości będziesz mógł go rozbudować.

Co do wpisywania na fakturze dwóch nabywców- nie jest to raczej możliwe- bierzesz albo na siebie albo na podmiot który dofiansowuje i taką fakturę przedstawiasz np. w szkole.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop możesz zamówić po dobrej cenie przez internet i odebrać osobiście w sklepie, lub zamówić na dom. Jak napiszesz do sklepu, to otrzymasz jakie chcesz faktury na działalność gospodarczą i inne. Powyżej Masz już kilka ciekawych propozycji. W każdej z nich jest odnośnik do laptopa z bardzo dobrego sklepu. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne do czego potrzebujesz, PFRON, czy inne instytucje musisz iść lub zadzwonić to Ci powiedza co i jak. ja kiedyś rozmawiałem i da się wszytko załatwić czego potrzebujesz. Tylko trzeba szczerze pogadac. Xkom ma duze doswiadczenie w tym temacie bo ludzie przychodzą do nich z rożnymi formami dofinansowan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale mi ciśnienie podniósł durny babol  W pewnym zadaniu po odszukaniu części należy wykonać prototyp z technologią z zamierzchłych czasów ale nie mogłem zrobić bo NPC z zadania stanął mi przy warsztacie i musiałem fast-travelem iść gdzie indziej sobie uklepać Co za głupota cały stół obleciałem to się nie da bo baran tak mi się ustawił... nosz k....   
    • Przejściowo można, jako obniżenie emisji, ale docelowo do osiągnięcia net zero to już nie. Trzeba będzie wynaleźć jakieś tanie i powszechnie technologie magazynowania albo wychwytu,
    • Karta 3070 8GB nie ma 6GB. Chłodzenie średnie, ale jak zrobisz UV procesora to podejrzewam, że wystarczy do utrzymania przyzwoitych warunków pracy.
    • DG2 to kopia jedynki, w jedynce mam więcej przegrane niż w DG2, i widzę, że to ładniejsza" kopia, plus znerfione kilka elementów z jedynki, ale nie wiem zna stanu gry na premierę, czy np eternal ferrystone było, czy wprowadzili z czasem, jest też normalna jego wersja, w porównaniu do dwójki, w jedynce dawaj nieograniczony teleport do miejsca gdzie odkryliśmy, lub postawiliśmy portal- ten portal w dwójce jest w mikropłatnościach, w jedynce mam w cholerę kamieni teleportacji do przywołania pionków, w dwójce, widzę, że w tym samym czasie co w jedynce zdobywam go dużo wolniej i mniej, ale obstawiam, że podnieśli poziom trudności plus dodali opcję kupienia tego w mikropłatnościach, stąd jest go bardzo mało. Jak się podoba jedynka to i dwójka się spodoba, mi się podoba, jest dużo bardziej urozmaicona, mimo tego cyrku z DLC, ale one nie muszę wpływać na naszą grę, gra jest tak stworzona, jedynce było to samo, tylko jak piszę, pewne elementy są znerfione i ograniczone, zapewne pod próbę wciskania graczowi mikropłatności, zapewne to trafne moje domysły i nie tylko. Gra ma kilka mankamentów, jak prawie w kółko walczymy z tymi samymi, w jedynce to samo, walki, gobliny, bandyci, o cyklop, troll i koniec, czasem harpie, w dwójce to samo, plus kilka nowych zagrożeń, ale w dwójce jestem na początku przygody. Nie wiem co Kiszak opowiada, bo nie chcę sobie spoilerować, ale podglądałem jego wcześniejsze wywody z gry, i cóż ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale były one już podawane w temacie.
    • I dobrze bo ER jest świetny.Podziwiam skila i wytrwałość ludzi pokonujących takich bossów bez lvl postaci
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...