Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cedolsky

GTX 960 2GB czy 4GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o pro wsparcie, gdyż wacham się pomiędzy dwoma modelami, rożnica 100zł, warto dołożyć i mieć te 4GB?

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej 4 GB w grach na tekstury, a nie lepiej byłoby gtx 1050ti 4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie chcesz kupić taką kartę? Z tego co widzę ceny tych kart w wersji 4GB na "aledrogo" to jakaś paranoja. Zupełnie nieopłacalny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie warto? 300 zł 2gb 400zl 4gb, czy jest az taka mala roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy ci funduszy na rx570? Zazwyczaj są do tego jeszcze jakieś gry, które można opchnąć w przystępnych cenach i nówka wychodzi w cenie używki (~500zł).

gtx960 to karta stara, niezbyt wydajna, a do tego zawsze była droga, bo nie wiadomo czemu miała opinię karty wydajnej.

 

Jeśli już musisz coś takiego kupować, to bierz koniecznie wersję 4GB. Jest kilka tytułów, co prawda niewiele, ale są, które mają ogólnie małe wymagania, ale jak im brakuje pamięci, to się strasznie zapychają. Ja miałem ten problem z Prey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie warto? 300 zł 2gb 400zl 4gb, czy jest az taka mala roznica?

400 zł za gtx 960 to bezsens. Za kilka dych więcej masz już 970, kartę o poziom wydajniejszą. Wiem wiem, ma 3,5 gb zamiast 4 gb, ale i tak jest sporo lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 4GB ale do jakiego CPU? Ok. 400zl kosztują tez uzywane rx570 4GB, które są bardziej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł za gtx 960 to bezsens. Za kilka dych więcej masz już 970, kartę o poziom wydajniejszą. Wiem wiem, ma 3,5 gb zamiast 4 gb, ale i tak jest sporo lepsza :)

 

Zgadzam się gtx 970 deklasuje 960 i jeszcze pozwala w miarę sensownych detalach pograć w 1080p. Natomiast bzdurą jest, że ma 3.5GB VRAM. Brak wiedzy i powtarzanie internetowych głupot. Bez urazy karta ma 4GB tylko że ostatnie 0.5 GB ma wolniejszą przepustowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lepiej 4GB ale do jakiego CPU? Ok. 400zl kosztują tez uzywane rx570 4GB, które są bardziej wydajne.

Autor podawał w poprzednim temacie swój sprzęt:

Intel Core i5 660 @ 3.33GHz

ASUSTeK P7H55D-M PRO

4 GB RAM DDR3

Zasilacz Whitenergy ATX-400W

więc ja bym nie szalał tak z 970 czy 570-siątką chyba że wymieni od razu CPU i PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zasilacz i licytuj rx570 na gwarancji. Idzie dostać za 420 z wysyłką (ja tak kupiłem) . Do tej kwoty najwydajniejsza i najbardziej opłacalna karta . Narzut sterownika na procesor to jest mit obalony , przez kogoś znanego , i bym na to nie patrzył. Też mam ryzena co rzekomo jest słaby, a karty ciśnie po 100% a cpu po ;). od 8% w ets2 , przez 40-50% w cs go , po 85% w nfs payback. Cpu można wymienić, ram podkręcić i wszystko ruszy do przodu , grafika na ten dzień do 400zł najwydajniejsza to rx570, ale szukaj z gwarancją, one lubiły kopać, a nie wiadomo na kogo trafiłeś w tym dealu, jak na kata nieuczciwego to bez gwarancji się przejedziesz . Zasilacz markowe minimum 500w , np antec, corsair , silentiumpc (podobno też dobre) chiefteci (ale nie te 10 letnie) i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Narzut sterownika na procesor to jest mit obalony , przez kogoś znanego , i bym na to nie patrzył. Też mam ryzena co rzekomo jest słaby, a karty ciśnie po 100% a cpu po ;). od 8% w ets2 , przez 40-50% w cs go , po 85% w nfs payback.

Widać kolego że nie widziałeś w użytku, nie miałeś słabych CPU. Jak ten ryzen jest słaby to co ja mam napisać o swoim 10-letnim xeonie. Przy tym użyciu w grach co podałeś to pewnie jeszcze masz otwartych multum zakładek w Chromie, ileś tam uruchomionych aplikacji w autostarcie i w sumie wyjdzie pewnie ponad 70 czy 80 uruchomionych procesów w menedżerze zadań. A co do narzutu sterownika na procesor, to nie jest tak że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? W takim popularnym 1,5 roku temu benchmarku na forum ciężko coś takiego wychwycić, przy 10-letnim xeonie w zestawieniu z porównywalnymi podobno HD7970 i GTX960 Mój link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł za gtx 960 to bezsens. Za kilka dych więcej masz już 970, kartę o poziom wydajniejszą. Wiem wiem, ma 3,5 gb zamiast 4 gb, ale i tak jest sporo lepsza :)

 

Zgadzam się gtx 970 deklasuje 960 i jeszcze pozwala w miarę sensownych detalach pograć w 1080p. Natomiast bzdurą jest, że ma 3.5GB VRAM. Brak wiedzy i powtarzanie internetowych głupot. Bez urazy karta ma 4GB tylko że ostatnie 0.5 GB ma wolniejszą przepustowość.

Doskonale zdaję sobie sprawę, ze karta ma tak naprawdę 4 gb pamięci. I myślę, że większość pisząca o tej karcie, jako o karcie mającej 3,5gb pamięci również. Problem polega na tym, że te brakujące 0,5 gb ma tak niską przepustowość, że po zapełnieniu 3,5 gb karta zaczyna się dławić i pojawia się stuttering. Praktycznie wygląda to tak samo, jakby karta miała tylko 3,5 gb pamięci o wysokiej przepustowości. Także tak, karta w teorii ma 4gb pamięci. Ale w praktyce wykorzystuje 3.5 gb. Mialem tą kartę i do 1080p była jak znalazł (pamięci bynajmniej nie brakowało). Po zmianie monitora na 1440p musialem zmienić na coś mocniejszego (1070ti), bo 970-tka dawała radę w 1440p tylko na medium - high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor podawał w poprzednim temacie swój sprzęt:

Intel Core i5 660 @ 3.33GHz

ASUSTeK P7H55D-M PRO

4 GB RAM DDR3

Zasilacz Whitenergy ATX-400W

więc ja bym nie szalał tak z 970 czy 570-siątką chyba że wymieni od razu CPU i PSU.

Szkoda, ze w tym nie podał.

Teraz mam mieszane odczucia. Trochę szkoda budżetu ale może się okazać ze rx570 przydusi ta i5. Co prawda sam łączyłem g4560 2/4 z rx580 i działało to dobrze. Przeszedłem na tym duecie Destiny 2 :)

Może być jednak problem z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lubelskie, moje województwo. Trzeba zapytać czy jest jakakolwiek gwarancja. Dostępnych 8 sztuk to wygląda trochę jakby miały przeszłość koparkową. No i ja bym zmienił zasilacz do takiej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...