Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ventree

Laptop/Macbook do pracy i nauki do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnimi czasy przeglądam różne laptopy, za niedługo mam zamiar jakiegoś kupić i nie mogę się do końca zdecydować którego z nich wybrać i w jakiej konkretnej wersji. Takim moim głównym kandytem jest Zenbook od Asusa, a konkretniej ten model: https://www.x-kom.pl/p/464349-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux433fn-i5-8265u-8gb-512pcie-win10.html#Opis

 

Rozmyślam też nad tym, czy by nie dołożyć i nie zdecydować się na jakiegoś Macbooka w tych granicach cenowych i tu nasuwa mi się kilka pytań, np. czy Macbooki są warte swojej ceny, zastanawia mnie też czy nie lepiej byłoby za tą samą cenę kupić laptopa z windowsem, który byłby po prostu w tej samej cenie lepszy. Kilka osób mówiło mi, że kupując Macbook'a płacimy za logo, ale ciężko mi to zweryfikować bo sam takowego nigdy nie miałem okazji przetestować. Byłbym bardzo wdzięczny, jakby jakiś spec od Apple'a opowiedział coś o ich laptopach. Komputer będzie mi służyć głównie do pracy na nim w prostych programch, nauki, muzyki i oczywiście przeglądania internetu. Zależy mi też na dobrej matrycy tzn. IPS i jej pochodnych, mobilności, solidnym wykonaniu, długej pracy baterii i jako takich osiągów, mam na myśli to, żeby sprzęt po prostu sprawnie chodził i był w stanie wytrzymać kilka dobrych lat. Raczej nie planuję na nim grać, więc nie wiadomo jakiego procka ani karty mieć nie musi. Też zastanawia mnie czy w przypadku gdy zdecydowałbym się na Zenbooka, to czy warto byłoby dopłacić do wersji z i7 z 16 Gb, zastanawia mnie czy poczułbym różnicę przy normalnym użytkowaniu między nim a i5-tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480+1TB/Win10 - 3249zł

Znacznie taniej dostaniesz laptop Acer Swift 3 z dobrą matrycą IPS, oraz z podobnymi podzespołami i solidnym metalowym wykonaniem. Laptop ma 8GB RAM i dyski SSD 480GB + 1000GB HDD. Serwis Acera jest jednym z najlepszych.

 

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS - 3999zł

Rewelacyjna matryca IPS, wzorowe metalowe wykonanie, niska masa 1,18kg to pozytywne cechy laptopa MSI PS42. Procesor i7 jest troszkę szybszy od i5, aczkolwiek dużo osób twierdzi, że i5 jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer TravelMate X3 i5-8250U/8GB/512PCIe/Win10P za 3799zł

To dobry biznesowy model laptopa od Acera. X3 ma 3-letnią gwarancję, jest dobrze wyposażony, oferuje bogate możliwości rozbudowy, a do tego posiada pojemny akumulator. Całość waży ~1,57kg. To wyższy model względem Swift'a 3.

Dell Vostro 5481 i5-8265U/16GB/256+1000GB/Win10Pro za 4199zł

Ten model to również biznesowy model, tyle że od Dell'a i również z 3-letnią gwarancją. Pdozespoły są bardzo podobne, ale tu są już dwa dyski oraz 16GB pamięci. Podobnie jak w Acerze system Windows 10 jest w wersji PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer TravelMate X5 i7-8565U/16GB/512/Win10P FHD IPS 5199 złotych

Świetnie wykonany i wyposażony, z dość wydajnym CPU i niezłą matrycą FHD IPS. Do twoich zastosowań spokojnie wystarczy, jest do tego lekki i kompaktowy. W tym budżecie będzie ciężko o MBP, możesz poszukać używanych XPS 13 lub 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam też nad tym, czy by nie dołożyć i nie zdecydować się na jakiegoś Macbooka w tych granicach cenowych i tu nasuwa mi się kilka pytań, np. czy Macbooki są warte swojej ceny, zastanawia mnie też czy nie lepiej byłoby za tą samą cenę kupić laptopa z windowsem, który byłby po prostu w tej samej cenie lepszy. Kilka osób mówiło mi, że kupując Macbook'a płacimy za logo, ale ciężko mi to zweryfikować bo sam takowego nigdy nie miałem okazji przetestować. Byłbym bardzo wdzięczny, jakby jakiś spec od Apple'a opowiedział coś o ich laptopach. Komputer będzie mi służyć głównie do pracy na nim w prostych programch, nauki, muzyki i oczywiście przeglądania internetu. Zależy mi też na dobrej matrycy tzn. IPS i jej pochodnych, mobilności, solidnym wykonaniu, długej pracy baterii i jako takich osiągów, mam na myśli to, żeby sprzęt po prostu sprawnie chodził i był w stanie wytrzymać kilka dobrych lat. Raczej nie planuję na nim grać, więc nie wiadomo jakiego procka ani karty mieć nie musi. Też zastanawia mnie czy w przypadku gdy zdecydowałbym się na Zenbooka, to czy warto byłoby dopłacić do wersji z i7 z 16 Gb, zastanawia mnie czy poczułbym różnicę przy normalnym użytkowaniu między nim a i5-tką.

Moim zdaniem MacBooki to bardzo fajne sprzęty :). Jeśli programy, z których korzystasz, nie wymagają nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej (np. kompilatory, wirtualizacja, jakieś ciężkie programy graficzne czy do obróbki video) i mają swoje wersje na macOS, to Macbook mógłby być dobrym wyborem. Mógłbyś mi napisać mniej więcej, jakie to byłyby programy?

 

MacBook z całą pewnością zapewniłby Ci dobrą matrycę (chyba że bierzesz pod uwagę "starego" Aira, który ma matrycę TN, i to niekoniecznie najlepszą). Wykonanie moim zdaniem jest bardzo dobre. Czas pracy na baterii - dla Air deklarowane do 12 godzin, a dla Pro do 10 godzin. W praktyce mój Pro (13" z 2018 roku) przy lżejszych pracach faktycznie dobija do tych 10 godzin, a przy cięższych zadaniach bywa różnie, najczęściej coś koło 7 godzin. Z dodatkowych rzeczy - MacBooki mają bardzo dobre głośniki.

 

Generalnie wszystkie Maki chodzą sprawnie, o ile do swoich zastosowań faktycznie nie potrzebujesz koniecznie procesora czterordzeniowego (nawet Pro z 2010 roku mnie pozytywnie zaskoczył pod względem działania). Moim zdaniem dobra alternatywa dla komputerów z Windowsem. Ja teraz korzystam głównie z Maka ze względu na to, że potrzebuję mobilności, do tego dochodzi brak czasu na granie i rosnąca niechęć do Windowsa 10 :P.

 

Napiszę Ci tylko jeszcze to, co napisałam w innym wątku, bo powinieneś o tym wiedzieć przed ewentualnym zakupem. W sklepach masz teraz dostępne konstrukcje z roku 2016 i wyżej (no dobra, teraz to chyba co najmniej 2017, plus "stary" Air), więc musisz mieć jeszcze na uwadze, że aby móc cokolwiek podłączyć do komputera, trzeba dokupić przejściówkę z USB-C (chyba, że masz już jakieś akcesoria na USB-C; taka dość kompletna przejściówka pod względem portów, uniwersalna i jako tako markowa kosztuje około 300-400 zł, więc nie jest to mało). Do noszenia ze sobą przejściówki można się przyzwyczaić :E.

 

Jakbyś miał jakieś pytania odnośnie MacBooka, pytaj śmiało - postaram się odpowiedzieć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 5471 i5-8250U/16GB/256/10Pro FHD 3 949 zł

Matryca FULL HD matowa IPS lepsze katy widzenia, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny procesor, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja, niezły czas pracy na własnym zasilaniu.

 

Ewentualnie z wydajniejszym procesorem

Dell Latitude 5491 i5-8400H/8GB/256/10Pro FHD 5 499 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor pełny H 4 rdzeniowy z wyższym taktowaniem, solidne wykonanie, podświetlana klawiatura 3 letnia gwarancja biznesowa, pomimo wydajnego procesora bardzo dobre wyniki pracy na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...