Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ThePunisher

hp omen czy acer helios 300 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kupienia 2 laptopy w dokładnie takich samych cenach i ze specyfikacją:

i5 8300h

8gb ram (dokupię drugą kość do 16Gb)

1000TB + SSD PCIE 256 GB

GTX 1050TI 4GB

WINDOWS 10

 

Oba Nowe, Acer ma zastępcze opakowanie a HP OMEN 1 subpiksel, oba za 3249 zł. Omen to ten nowy po liftingu z 4 strefowym podświetleniem

 

Który z nich będzie lepszym wyborem? A może coś innego można dostać w tej cenie?

 

Nie mogę się zdecydować....

 

Najczęściej będą używane z TV do grania na podstawce chłodzącej własnej roboty (3x magma advanced).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i5-8300H/16GB/120+1000/Win10 GTX1050Ti - 4599zł

Raczej bardziej był bym skłonny wybrać Heliosa w wersji 17-sto calowej. Helios ma rewelacyjną matrycę, którą nie pogardziłby grafik komputerowy. Z klawiatury w tym modelu korzysta się bardzo przyjemnie.

 

Omen to też dobry laptop. Ma matrycę IPS z dobrymi kolorami i ciekawy desing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, a zauważyłeś w jakiej cenie ma autor te laptopy do kupienia ??????

Cena b.dobra, skoro akceptujesz wady to wybrałbym jednak HP Omena, wydaje się że powinine lepiej współpracować z podkładką chłodzącą bigsmile.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Omenie piszą, że ma kiepska matrycę, sRgb na 56%, teraz używam Matebooka 13 który ma 99% więc mogę chyba poczuć różnice w obrazie bo Huawei ma obledny ekran.

 

Jak jest z serwisem hp? Dużo słyszałem o sporej awaryjności hpków i kiepskim serwisie.

 

Temperatura i głośne chłodzenie omena nie są dla mnie problemem, będzie i tak bardzo dobrze chłodzony. Martwi mnie jedynie ten subpixel w Omenie, może to być bardzo widoczne przy tym zagęszczeniu pikseli?

 

Raczej częściej będzie podpięty do tv ale czasem jednak chciałbym go używać na kolanach i zastanawia mnie ten jeden piksel chociaż podobno przy fullhd na 15 calach można go zobaczyć tylko wpatrując się w ekran konrketnei w celu znalezienia go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że widziałeś ten subpiksel i sprawdziłeś czy Ci to nie przeszkadza- jeżeli nie, to lepiej wziąć Heliosa- konfiguracja identyczna, a przynajmniej nie ma tego typu wady- karton i tak raczej pójdzie do śmieci.

Helios 300 raczej nie będzie miał lepszej matrycy (w wersji 15,6").

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 15 i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10 GTX1050Ti IPS - 4399zł

Matryca IPS FullHD z dosyć dobrymi kolorami, nowoczesny stylowy desing. HP ma bardzo dobry serwis. Z czystym sumieniem polecam zakup nowego laptopa z bardzo dobrego sklepu bez jakichkolwiek bad, czy subpixeli. Do codziennego użytku powinieneś być z matrycy Omena zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, przecież autor ma te laptopy za 3249zł, po co mu propozycja za 1000zł więcej ? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Ty sprzedajesz te laptopy czy marketing robisz? :D

 

Generalnie na codzień też nie raz mam drobinki kurzu na matrycy i nie przeszkadza mi to zupełnie a wygląda to przecież jakby był w tym miejscu czarny piksel, a mówimy o subpixelu czyli 1/3 piksela.

 

Dowiem się o może możliwość obejrzenia przed zakupem. Widoczne to pewnie byłoby dopiero na jednolitym tle ale podczas gier, filmów itp pewnie nawet o tym zapomnę.

 

Gdyby nie ten subpiksel to w ogóle nie byłoby dylematu tylko biorę omena, jeśli nie będzie uciążliwy to wezmę go ale muszę wcześniej zobaczyć to na żywo.

 

Jak widać jeden subpiksel obniżył cenę o 1200 zł od rynkowej więc to świetna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w sygnaturce. Zależy czy pixel Ci będzie przeszkadzać czy nie. Kwestia też podejścia. Jednemu pixel nie będzie przeszkadzać i tysiąc dwiesta zaoszędzone a inny nie zechce laptopa z pixelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biurze mam della służbowego 15,6" 1080p, sprawdziłem jak wyglądałby piksel wadliwy przy tym zagęszczeniu i nie przeszkadza to absolutnie w niczym, a w omenie jest mowa o subpixelu czyli 1/3 piksela, więc biorę omena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...