Skocz do zawartości
misiek2364

płyta asus x370-a prime

Rekomendowane odpowiedzi

wita,

Mam problem z płytą główną.

Zakupiłem nową płytę główną asus x370-a prime i aura sync widzi tylko pamięć ram której kolorystykę mogę wybierać bez problemu natomiast nie ma wogóle ikony motherboard i nie mogę sterować oświetleniem płyty z poziomu windowsa oraz zmianą koloru wentylatora procesora który jest podłączony do gniazda rgb na płycie głównej. Wszystko już zaktualizowałem a aura nadal nie widzi płyty głównej. dodam że w biosie mogę sterować oświetleniem płyty ale nie ma tam opcji zmiany koloru wentylatora procka ani sterowania oświetleniem w grach, dlatego zależy mi na aura sync. proszę o jakieś rady.

 

Poniżej opis podzespołów i sterowników.

 

płyta asus prime-a x370

procesor amd Ryzen 7 1700

ram 2 x Adata XPG Spectrix D41 DDR4 8GB 3000 CL16

grafika Gigabyte GeForce GTX 1060 WF OC 6GB DDR5 192BIT 2DVI/HDMI/DP

dysk Adata Ultimate SU650 3D 240GB

System windows 10/64 bit

 

bios zaktualizowany

 

aura 1.07.36

lighting control 1.07.35

 

w załączniku zrzut ekrany z aury.

Proszę o jakieś rady, Dzięki

 

ps w linku poniżej przykład jak to powinno działać i aura z zakładką motherboard której u mnie nie ma

post-607586-15533739601759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Aura Sync zastąpiła program lighting control dawno temu i nie możesz mieć wersji 1.07.35 i 1.07.36 jednocześnie. Po drugie Aura to niestety bardzo chimeryczny program i jeśli będziesz miał problemy to warto zaglądnąć na forum ROG -> Asus Software -> AURA Sync tu poniekąd ludzie zgłaszają wprost ekipie technicznej Asusa swoje przygody z tym oprogramowaniem.

Na szybko rozumiem, że masz najnowszy bios, z tego co zauważyłem to z marca 2019 r. nr bodaj 4406. Jeśli tak to spróbuj wgrać starszą wersję Aury np. 1.06 i zobacz czy coś zaskoczy. Poza tym zwróć uwagę czy nie zainstalowałeś jakiegoś innego oprogramowania sterującymi LED np. od RAMów typu XPG RGB Sync App, które może gryźć się z Aurą.

Edytowane przez czechoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaleowałem lighting control po tym jak zaistalowałem aura sync ze strony rog aura sync, ponieważ gośc na filmiku na youtubie miał ten sam problem i jemu to pomogło, mi nie niestety :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam zaistalowaną aure lighting control 1.07.25 ze strony producenta, ale nie deziała maogę sterować oświetleniem pamięci ale płyty głównej nie widzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat , mam dokladnie taki sam układ Aura widzi tylko ram , ktoś coś slyszalbo rozwiązaniu tego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...