Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drchenio

laptop za 5k czy upgrade kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam do wyboru kupno laptopa za około 5 tys, lub za 3000 - przy czym reszte czyli ewentulane 2 tysie bym wpakował w upgrade sprzętu PC. mój komp jawi się jak zjawa tak :) - :

intel; core e8400,

4 gb geil black dragon

seasonic 650 w,

oraz rx 470 ( bo hd4850 się poprzepalały, choć jeden jest sprawny jako tako do neta by się nadawał). powiedzcie co polecacie w każdym wariancie. Tylko jedna uwaga laptopa muszę mieć i to wymóg konieczny do około 3 tysiecy może być taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw zasilacz i kartę graficzną. Kup ryzen 5 2600 płytę i ram 2x4 albo 2x8 koszt jakieś 1500 zł. Jak nie masz ssd to też warto dorzucić. Na laptopa zostanie sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nawet poczekam na ryzeny z seri 3xxx a i ssdka nie mam wiec bys ie przydał , jakieś propozycje a propo ssd?

z laptopów znalazłem to i to jest maks co mogę dać https://www.x-kom.pl/p/457072-notebook-laptop-15-6-asus-tuf-gaming-fx504ge-i5-8300h-16gb-240ssd-1tb.html

jak Myślice mogę mieć co lepszego w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy chcesz miec lapka do grania bo np. gdzies z nim bedziesz chodzil czy czesto cie w domu nie ma czy nie.

 

No i do czego ten laptop ma byc poza tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA nim chciałbym grać np w GTA 5 , frostpunk, strategie typu total war warhammer czy nowy TW, oraz oglądanie filmów, seriali no i do szkoły (pisanie elaboratu doktorskiego :) )

Ale bym chciał jak największy uniwersalizm takiej maszyny, zastanawiam się też trochę nad robieniem filmów na YT z ww. tytułów oraz C&C generals ZH oraz BFME. Dlatego też skłaniam się już na niedługi upgrade PCta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo są dwie opcje:

 

- albo kupujesz solidnego lapka za te 5 kafli do grania (ale szukaj czegoś z GTX 1060 6GB a nie 1050 Ti) a kompa się pozbywasz

- albo kupujesz taniego lapka byle tylko do internetu i multimediów za 2k, a reszte pakujesz w kompa

 

Bo kupno lapa za 3 kafle i upgarde kompa za 2 kafle to wg mnie srednie rozwiazanie - nie masz ani dobrego lapka, ani wydajnego PC. Przy budżecie 3k na upgarde kompa już można coś fajnego wykombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe rozwiązanie, szczerze to zanim ja zacznę upgrade kompa to pewnie ze 3 k włożę jak piszesz. Teraz potrzebuje trochę uniwersalnej maszynki, nad 1060 też się zastanawiałem do czasu aż nie zrobię upgrade kompa. Podejdę do xkoma i zobaczę co oferują na teraz może zmieszczę się w budżecie? zobaczymy

 

fajnie byłoby podanie też potencjalnego upgradu za te 2000 lub 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...