Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ijij2000

Jak można odlutować kondensator od monitora?

Rekomendowane odpowiedzi

W starym monitorze CRT chyba jest popsuty kondensator. Bardzo ciężko się go włącza. Gdy się wciśnie przycisk POWER to czasami dopiero po kilku godzinach sam się uruchomi ale gdy już się włączy to działa na zawsze.

Gdy się jakąś większą część odlutować to cyna się nie może rozpuścić. Tylko wtedy się rozpuszcza gdy się ją rozgrzewa gdy jest to tylko malutki kawałek samej cyny ale gdy cyna jest z czymś połączona to całe ciepło zabiera ten duży element zamiast zostać skierowane na cynę i dlatego jest za niska temperatura żeby się rozpuściła i odlutowała element to jak można wtedy go odlutować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba załatwić sobie mocniejszą lutownicę i dobry topnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsz emozniejsza lutownica, po drugie ja to bym wyciął ten kondensator tak by same nogi zostały w laminacie. Jak wyjmiesz nogi i dziurki będą zalepione cyną to możesz po podgrzaniu przepchac je wykałaczką albo użyć plecionki lutowniczej czy odsysacza. Trzeba ostrożnie bo zniszczysz laminat...

 

Edit: ja takie rzeczy jak wylutowanie dużych elektrolitów robię lutownicą min 60W, mam nawet transformatorową 75W i ta jest najlepsza do tego... Za mocna tez nie może być, piszę bo niektórzy mają transformatorowe 100W a to pali laminat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...