Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kanil93

Brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno złożyłem sobie komputer z rx 570 aorus i przez kilka dni było wszystko dobrze aż w pewnym momencie podczas grania obraz robił się czarny na chwilę a po kilku dniach działo tak się aż nie odłączyłem i podłączyłem monitora a dzisiaj podczas włączania monitor nie otrzymuje sygnału od karty graficznej. Jak mam sprawdzić na 100% że zepsuła się karta graficzna? Chcę mieć pewność że to wina karty zanim oddam ją na gwarancję. Dodam też że od razu po włączeniu komputera wentylatory od karty graficznej się kręcą, nie wiem jak było wcześniej ale chyba się nie kręciły.

PS. monitor działa bo podłączałem go do laptopa. Nie mam drugiego kompa ani nikt z okolicy nie ma komputera aby sprawdzić kartę (mają albo laptopy albo jakieś stare kompy). I mam tylko kabel hdmi więc nawet nie mogę sprawdzić innych portów w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń GPU wyświetla prawidłowo jako działające i posiadające sterowniki?

 

Kilka pomysłów na szybko:

- jeżeli masz kabel HDMI spróbuj podać obraz np. pod telewizor. Zobacz czy normalnie go wykryje i poda sygnał;

- sprawdź docisk i podłączenie karty do MOBO. Ewentualnie wstaw w inne PCI-e;

- zmieniałeś coś w biosie? Być może Mobo forsuje obraz z integry i nie puszcza z GPU. Miałem tak kiedyś na Z170, że przełączył się lub przez przypadek przełączyłem na integre i masz ci babo placek;

- popróbuj z kablem HDMI w różne porty. Na iiyamie miałem tak, że przez kilka dni działało wszystko pięknie przez DisplayPort, a potem mu się odechciało (nie wiem czemu bo kable i gniazdo działało). Przesiadłem się wtedy na DVI;

- w windowsie sprawdź czy nie masz coś zmienione w profilach wyświetlania. Może jakiś profil kilkumonitorowy? Np. Asus GPU tweak II ma tak, że jak nadusisz alt+c (nasze ć) to przełącza profile karty graficznej;

- reintalacja sterowników od nowa;

- przywrócenie monitora do stanu domyślnego;

- formacik?

 

Przy tych wszystkich zabiegach kombinuj czy ci wyświetla obraz z GPU na monitor/telewizor.

 

Ewentualnie jeżeli jesteś z Kujawsko-Pomorskiego to mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwosc pozyczenia, kupienia innego kabla DVI lub display port (Nie wiem jakie tam sa łacza), żeby sprawdzic? U mmie kiedys po zainstalowaniu nowel plyty glownej byl czarny ekran i komp sie uruchamial kilka minut. Pomoglo jak podlaczyłem na odwrot kable DVI ( do tej pory nie wiem czemu :)).

Z drugiej strony jak mi ostatnio padła karta graficzna to objawiało sie to właśnie czarnym, albo niebieskim ekranem przez kilka minut. Zero reakcji do restartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...