Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma obudowami Armis AR5 TG oraz Regnum RG4T. Którą wybrać? A może inna do 200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armis AR5 ma lepsze wentylatory, więcej miejsca z tyłu na kable i jest trochę solidniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uwazasz ogolnie, że Armis AR5X TG RGB

to dobra obudowa czy szukać coś podobnego od innego producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uwazasz ogolnie, że Armis AR5X TG RGB

to dobra obudowa czy szukać coś podobnego od innego producenta

Zależy czego oczekujesz. To stosunkowo tania obudowa doposażona w LED i RGB. W jej cenie możesz mieć lepsze obudowy ale bez szkła z przodu i RGB. Wybierasz więc czy chcesz świeciłdeka czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mam zbytniego doświadczenia z obudowami oprócz tych, które sam wybrałem.

 

Kiedyś miałem

SilentiumPC_Brutus_BT_410

potem zmieniłęm na

regnum-rg3-pure-black

 

- NA pewno chcę dostęp do portów USB z przodu w większej ilości, dlatego zmieniłem na regnum - gdyż poprzednia nie miałą USB 3.0

-Chcę mieć wejście na 1 lub 2 napędy. Zastanawiam się czy potrzebne mi wbudowany napęd czy lepiej kupić pod USB.

Jednak oprócz napędu DVD używam, też częściej stacji dokującej na dyski 3,5". Ogólnie to chyba wejście na jeden napęd (na tą stację właśnie) chciałbym mieć, dvd kupię pod USB bo używane bardzo rzadko.

- Chciałbym mieć kontrolę wentylatorów - najlepiej programową lub z poziomu obudowy. Może jeszcze czytnik kart SD na panelu przednim.

Nie miałem nigdy obudowy z ledami, prawdopodobnie chciałbym spróbować najwyżej się zrażę.

- Chciałbym, żeby obudowa nie była jakaś mega duża, jednak by pozwalała na dobre poprowadzenie kabli (regnum mi się sprawdza pod tym względem),

- Miejsce przynajmniej na 4 wentylatory, filtry przeciw kurzowe

 

I cóż to chyba tyle bazując na obecnej obudowie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd DVD zorganizuj sobie już na USB, bez sensu jest zajmować miejsce w obudowie czymś co wykorzystujesz może raz na rok. Czytnik kart SD montowany w obudowach jest zwykle średniej lub kiepskiej jakości (często na USB 2.0, więc bez sensu). Programową obsługę, przez system PWM masz właśnie w Armisach AR5, podłączasz wszystkie wentylatory do jednego kontrolera i ten kontroler do płyty i sterujesz za pomocą PWM. Miejsce na wentylatory i filtry przeciwkurzowe też są w tej obudowie. Wydaje mi się że warto żebyś właśnie rozejrzał się za tą obudową, są cztery warianty

Chyba że chcesz odpuścić LEDy to wtedy inne obudowy wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nigdy nie miałem obudowy z ledami, chciałem sprobować tym razem dla odmiany taką wizualizację komputera. Chciałbym wyjść z typowej skrzynki, aby komputer też pelnił poniekąd chociaż w pewnym stopniu wizualną funkcję. Ok, ale wysłucham propozycji jeśli masz fajne pomysły mogę się rozejrzeć. Chociaż płyta głowna będzie miała leda, grafika też, planowałem kupić też wiatraki z ledem może by wyglądało to na zbyt napaćkane, a może byłoby jednak coś co by mi odpowiadało wszystko okaże się po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nigdy nie miałem obudowy z ledami, chciałem sprobować tym razem dla odmiany taką wizualizację komputera. Chciałbym wyjść z typowej skrzynki, aby komputer też pelnił poniekąd chociaż w pewnym stopniu wizualną funkcję. Ok, ale wysłucham propozycji jeśli masz fajne pomysły mogę się rozejrzeć. Chociaż płyta głowna będzie miała leda, grafika też, planowałem kupić też wiatraki z ledem może by wyglądało to na zbyt napaćkane, a może byłoby jednak coś co by mi odpowiadało wszystko okaże się po czasie.

No to właśnie AR5X ma już wszystko w zestawie, nie trzeba będzie dokupywać dodatkowych wentylatorów i będziesz mógł wszystko zsynchronizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie obudowa spoko

Tylko jedna kwestia może coś podpowiesz

Obecnie użytkuję dość często

https://allegro.pl/oferta/ak184-5-25-kieszen-na-dysk-hdd-3-5-sata-hot-swap-7207586568

Kieszeń na HDD.

Czy mogę ją czymś zastąpić jeśli chodzi o zewnętrzne urządzenia ?

Z drugiej strony hmm.. znowu kilka urządzeń osobno zamiast mieć wszystko w jednym?

Może jest obudowa jakaś podobna do tego armisa z chociaż jednym slotem 5,25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie obudowa spoko

Tylko jedna kwestia może coś podpowiesz

Obecnie użytkuję dość często

https://allegro.pl/oferta/ak184-5-25-kieszen-na-dysk-hdd-3-5-sata-hot-swap-7207586568

Kieszeń na HDD.

Czy mogę ją czymś zastąpić jeśli chodzi o zewnętrzne urządzenia ?

Z drugiej strony hmm.. znowu kilka urządzeń osobno zamiast mieć wszystko w jednym?

Może jest obudowa jakaś podobna do tego armisa z chociaż jednym slotem 5,25 ?

Opcja: AR5 TG RGB (masz zatokę 5,25) albo zewnętrzne kieszenie na dyski, ale to rzeczywiście już kombinatoryka bo wówczas lecisz po USB najczęściej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jaką niezbyt drogą obudowę w miarę przewiewną polecacie? Obecnie mam SilentiumPC Gladius M20, ale w środku dość gorąco jest. Zależy mi na otworach z przodu pod napęd DVD i czytnik kart pamięci 3,5 cala. Nie potrzebuję okna z boku.

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jaką niezbyt drogą obudowę w miarę przewiewną polecacie? Obecnie mam SilentiumPC Gladius M20, ale w środku dość gorąco jest. Zależy mi na otworach z przodu pod napęd DVD i czytnik kart pamięci 3,5 cala. Nie potrzebuję okna z boku.

Czytnik kart pamięci 3,5 cala?

Z tańszych Regnum RG4 powinien spełniać Twoje wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wnękę zewnętrzną 3,5 cala mi chodziło oczywiście, Regnum RG4 nie ma tej wnęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wnękę zewnętrzną 3,5 cala mi chodziło oczywiście, Regnum RG4 nie ma tej wnęki.

Ciężko Ci będzie znaleźć jakąkolwiek obudowę z zewnętrzną wnęką 3,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman Z3 ma taką, ale ogólnie obudowa niespecjalnie mi się podoba.Poza tym nie ma piwniczki na zasilacz, a to jednak ma jakieś tam znaczenie dla dobrego obiegu powietrza w obudowie. Poza tym, zawsze można kupić tanio zewnętrzny czytnik kart na USB.

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę sie wtrącić jeżeli chcesz kupić obudowę Armis AR5 TG przygotuj sie na to że będzie głośno pod obciążeniem dla osoby lubiącą cisze nie polecam miałem wiem z autopsji dlatego chinola wymieniłem na be quieta silent base 801 :P a tak ogólnie obudowa obszerna do fetyszystów szerokiego wnętrza w sam raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę sie wtrącić jeżeli chcesz kupić obudowę Armis AR5 TG przygotuj sie na to że będzie głośno pod obciążeniem dla osoby lubiącą cisze nie polecam miałem wiem z autopsji dlatego chinola wymieniłem na be quieta silent base 801 :P a tak ogólnie obudowa obszerna do fetyszystów szerokiego wnętrza w sam raz :D

Porównujesz obudowy które różnią się dwukrotnie ceną. Widocznie miałeś ustawione zbyt wysokie obroty na wentylatorach. Bo według moich (i nie tylko moich zresztą) pomiarów Silent base 801 ma wyraźnie gorszą wentylacje od np. AR7 i AR5X czy od takiego Enthoo Pro M

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim plusem obudowy z kontrolerem PWM jest to, że obroty reguluje się spod windowsa i nie jest się ograniczonym do trybów Low/High.

 

Minusem jest to, że trzeba mieć wiedzę jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, komiczne jest, ze w modelu AR5X jest normalny kontroler obrotow ktory mozna podlaczyc do plyty glownej, a w modelu wyzszym, AR7X mamy suwaczek na obudowie bez mozliwosci podlaczenia kontrolera do plyty glownej. Warto o tym pamietac, bo ja sie dalem nabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim plusem obudowy z kontrolerem PWM jest to, że obroty reguluje się spod windowsa i nie jest się ograniczonym do trybów Low/High.

 

Minusem jest to, że trzeba mieć wiedzę jak to zrobić.

 

podzielisz się tą wiedzą? mam dwie obudowy z suwakiem high low. w jednej wentylatory po prostu przepiąłem do płyty głównej żeby móc je kontrolować no ale w drugiej nie ma takiej możliwości bo fabryczne pasują tylko do kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w Regnum RG4 podłączyć wentylatory do płyty głównej, czy tylko do kontrolera w obudowie?

Chociaż ta obudowa Armis AR5 też wygląda ciekawie. Nie chcę z ledami ani z oknem więc myślę że byłaby ok.

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę MSI Płyta główna MSI MAG Z390 Tomahawk

Raczej jestem zdecydowany na obudowe

https://www.silentiumpc.com/pl/product/armis-ar5x-tg-rgb/

Rozumiem, że wszystko tutaj będzie działać bo obudowa wspiera mystic lights a plyta glowna ja obsluguje i obsługa ledami będzie działać z windowsa ?

Chyba dołożę 2 wentylatory na górę, czy myślicie że nad zasilacz też instalować?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę MSI Płyta główna MSI MAG Z390 Tomahawk

Raczej jestem zdecydowany na obudowe

https://www.silentiumpc.com/pl/product/armis-ar5x-tg-rgb/

Rozumiem, że wszystko tutaj będzie działać bo obudowa wspiera mystic lights a plyta glowna ja obsluguje i obsługa ledami będzie działać z windowsa ?

Chyba dołożę 2 wentylatory na górę, czy myślicie że nad zasilacz też instalować?

Pozdrawiam

Będzie to działać bo płyta ma wyprowadzenia dla RGB. Dołączony jest też soft do obsługi tego z poziomu Windowsa. Co do wentylatorów: wyciągowe na górze obudowy się opłaca, ale wydaje mi się że jeden starczy. Na obudowie zasilacza nie, to bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...