Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cris25

Rozbudowa domowej sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam router światłowodowy który dostałem od firmy dostarczającej internet i jest to ZTE ZXHNF6000 do którego nie mam możliwości zalogowania się więc w razie problemów jestem zmuszony dzwonić na infolinię. Mój drugi router to TP-Link TL-WR1043ND i próbowałem połączyć je połączyć ze sobą ale jestem całkowicie zielony w tych sprawach i czy może mi ktoś pomóc. Dodam że połączenie między routerami musi być bezprzewodowe ponieważ TPLink będzie piętro niżej udostępniał internet do dekodera i TV. Ma ktoś jakieś pomysły, z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka wersja TP-Link TL-WR1043ND.

2. W jaki sposób TP-Link będzie "udostępniał internet do dekodera i TV", bez- czy przewodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wersja v.1.8 trochę lat już ma ale po podłączeniu do 230V śmiga.

2.Z racji słabej karty WiFi w TV połączenie będzie przewodowe do TV i dekodera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wersja v.1.8 trochę lat już ma ale po podłączeniu do 230V śmiga.

Trochę ma. I nic na nim nie zrobisz. Dopiero na OpenWRT można postawić klienta WiFi (TL-WR1043ND v1.x). Inna kwestia czy przy TV i dekoderze jest znośny sygnał do złapania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest bardzo znośny tylko wbudowana karta sieciowa w TV jest po prostu żałosna. Czy zaktualizowanie oprogramowania do najnowszego da mi możliwość "postawienia klienta WiFi" jeśli tak to jak a czy będę zmuszony do kupna innego routera jeśli tak to jakiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wgrać Gargoyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Czy zaktualizowanie oprogramowania do najnowszego da mi możliwość "postawienia klienta WiFi" jeśli tak to jak[..]

Fabryczny soft tego nie potrafi. Dopiero OpenWRT (czy Gargoyle, wersja user friendly) to umożliwi. Alternatywny firmware możesz pobrać z forum eko.one.pl. Mając na routerze fabryczne oprogramowanie interesuje Cię firmware typu factory:

Wydanie stabilne bazujące na OpenWrt Chaos Calmer 15.05
   Gargoyle PL 1.10, wersja z interfejsem graficznym Gargoyle

Wydanie stabilne bazujące na LEDE 17.01
   LuCI, wersja z interfejsem graficznym LuCI

Wydanie stabilne bazujące na OpenWrt 18.06
   LuCI, wersja z interfejsem graficznym LuCI
   Gargoyle PL 1.11, wersja z interfejsem graficznym Gargoyle

Wersje wylistowałem od najstarszej do najnowszej. To są wersje tylko na fabryczny soft. Jeśli wgrasz którąś wersję z listy powyżej, a będziesz chciał wgrać inną, to musisz wybrać soft dla sysupgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem OpenWrt, oprogramowanie działa, robiłem krok po kroku jak w instrukcji ale w dalszym ciągu nie umiem połączyć dwóch routerów bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz OpenWrt LuCi? Po zalogowaniu klikasz Network > Wireless > klikasz Edit przy interfejsie radiowym, w sekcji Interface Configuration, w Mode wybierasz Client i konfigurujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. Zrobiłem tak jak napisałeś ale dalej nie potrafię połączyć tych dwóch routerów, nie wiem gdzie dokładnie je "sparować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj Gargoyle ostatnio sam to robiłem wystarczy parę kliknięć i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle wytłumaczyłem, idź do sekcji Wireless i klikasz Scan, wybierasz swoją sieć, w następnym oknie wpisujesz hasło i działa (link). Właśnie tego emaila piszę podłączony w ten sposób.

post-128391-15534660880001_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że nie działało mi to wczoraj to wgrałem Gargoyle za radą mattpl i nic z tego nie wyszło a na dodatek nie umiem się połączyć z routerem. Jak mi się uda to wrócę na OpenWrt LuCi bo tam przynajmniej mogłem wszyszukać sieci bezprzewodowe a na Gargoyle nie znajdywało mi żadnych sieci chociaż mam ich kilka w zasięgu.

 

Robiłem wg instrukcji na necie o OpenWrt LuCi i tplink się połączył z siecią macierzystą ale dalej nie przekazuje sygnału na porty LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem teraz połączenie na Gargoyle. W załączonym obrazku masz konfigurację. Tego posta piszę będąc tak skonfigurowanym. Laptop ma IP z DHCP na głównym routerze od UPC.

post-128391-15535397457016_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...