Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MajkeL92

thermaltake smart se 530w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy zasilacz thermaltake smart se 530w pociągnie taki zestaw? nic nie będzie kręcone, lecz za jakiś czas będę myślał nad zmianą procka na FX-8320. Komputer będzie używany do renderingu filmów, więc będzie dość mocno obciążany.

 

AMD FX-8120

Gigabyte GA-970A-UD3

16 GB Ram 1333mhz

Radeon R9 270x 2gb

3x HDD Seagate oraz WD blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie jeszcze zapas mocy zostanie, ale ten zasilacz lubi mieć niezłe dropy na lini 12v, więc na przyszłość jakbyś miał jakieś restarty to cię informuje :E chyba że posiadasz nowszą wersję tego modelu "Gold"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie jeszcze zapas mocy zostanie, ale ten zasilacz lubi mieć niezłe dropy na lini 12v, więc na przyszłość jakbyś miał jakieś restarty to cię informuje :E chyba że posiadasz nowszą wersję tego modelu "Gold"

 

Nie posiadam wersji gold, tylko zwykłą. Ale dzięki za odpowiedź :) jeszcze jedno pytanie - w zestawie wymienionym wyżej, siedzi zasilacz "Bandit Power" 650w, niby ma certyfikat 80plus, ale czytałem że jest z czarnej listy i myślałem żeby podmienić właśnie na thermaltake smart se 530w, to chyba lepszy wybór będzie mimo wszystko? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tt Smart SE 530W będzie lepszym wyborem od Bandita. Smart nie jest wybitnym zasilaczem, ale z tym zestawem sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Bandit Power" 650w, niby ma certyfikat 80plus,

ten "certyfikat" nadano w drukarni etykiet tego zasilacza lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wspomniany zestaw już mam, i włożyłem do niego thermaltake smart se 530w, i póki co wszystko gra. Tylkojeszcze jedna istotna sprawa której nie poruszyłem wcześniej - pisaliście że ten zasilacz sobie poradzi z tym zestawem i procesorem FX-8120, tylko okazało się że to wersja "Zambezi" która ma 8 rdzeni i TDP 125w, i pytanie czy przy dużych obciążeniach nie będzie problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien sobie dać radę bez większych problemów. Całość nie weźmie nawet 300W.

da rade ale w zaleznosci co bedziesz robił ten zestaw moze i wziac 400W ze sciany

 

mialem 270x i testowalem w furmarku przykkadowo to samo gpu zjadało 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade ale w zaleznosci co bedziesz robił ten zestaw moze i wziac 400W ze sciany

 

mialem 270x i testowalem w furmarku przykkadowo to samo gpu zjadało 200W

Kręcona 270x MSI Gaming 1180mhz zjada 160W w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Furmarku na GPU i P95 na CPU jasne, ale przy używaniu kompa do gier nie przekroczy 300W za całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcona 270x MSI Gaming 1180mhz zjada 160W w grach.

 

mam dwa zasilacze

 

riser x16/x16 z odseparowanym zasilaniem

 

jeden psu jest pod mobo/cpu i reszte, drugi psu tylko pod GPU (riser + gniazda) i tak sprawdzam pobory

 

przy furmarku karta pobiera max caly czas, w grach faktycznie jest mniej chociaz czasami w peak na sekunde potrafi wziac 1-2% mniej to co w furmarku

 

inna kwestia ze nigdy raczej CPU i GPU nie jest rownoczesnie obciązone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie głównie używanydo renderingu filmów w wysokiej jakości i czasem do gier, a w przypadku renderingu procesor jest mocno obciążany, dlatego wolałem się upewnić czy nie spotka mnie jakiś zonk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa zasilacze

 

riser x16/x16 z odseparowanym zasilaniem

 

jeden psu jest pod mobo/cpu i reszte, drugi psu tylko pod GPU (riser + gniazda) i tak sprawdzam pobory

 

przy furmarku karta pobiera max caly czas, w grach faktycznie jest mniej chociaz czasami w peak na sekunde potrafi wziac 1-2% mniej to co w furmarku

 

inna kwestia ze nigdy raczej CPU i GPU nie jest rownoczesnie obciązone

Nie neguję tego. Ja tylko mówiłem jak wypadała moja karta w grach. Swoją drogą porównuje sobie teraz te chłodzenie MSI Gaming Twin Frozr któreś tam i aż mnie boli, że za podobne osiągi trzeba dopłacać nawet po 200zł do karty dzisiaj. 270x msi gaming trzymało w latach świetności 60-63C żrąc przy tym po 160-220W. Dzisiaj to za taką cenę masz Ventus, albo gigabyte "OC" albo Asus Phoenix. Żałoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kiedys to było", no ale taka prawda - pamietam jak do kopania sie brało tez 270x to wszsytkie byly w podobnych cenach, a nawet te najgorsze/najtansze mialy dobre coolery

 

 

a te 270x na premierze kosztowaly chyba 600zł okolo z tego o pamietam, a taka 1060/1070 najtansze (blowery) karty po 1500-1700zł i radiatorej jak na starego pentium 4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...