Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CiekawePytanie

Do 1000zł wydajność/bateria/rozdzielczość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam smartfona do 1000zł ogólnie nie zależy mi na aparacie przednim ani tylnym. Osobiście znalazłem xiaomi redmi note 7 za 900zł. Mile widziany długi czas na bateri ale rozdzielczość minimum fullhd. Chętnie poznam wasze propozycje, telefon najlepiej żeby był dostępny w znanych sklepach typu mediaexpert, xkom itp.

Specyfikacja redmi note 7

Procek Qualcomm Snapdragon 660

4 gb ramu

Ekran 6,3 ", 2340 x 1080

Bateria 4000mha

Edit: znalazłem jeszcze ASUS ZenFone Max M2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUSA, którego napisałeś i jestem bardzo zadowolony - w moim przypadku xiaomi nie wchodził w grę, bo korzystam z Google Pay, a chińczyki nie mają NFC. Poza tym Asus ma 6GB, czysty system (nie lubie żadnych nakładek, a zwłaszcza MIUI) i większą baterię 5000 mAh. Niestety, w sklepach kosztuje 1300 zł, jednak moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUSA, którego napisałeś i jestem bardzo zadowolony - w moim przypadku xiaomi nie wchodził w grę, bo korzystam z Google Pay, a chińczyki nie mają NFC. Poza tym Asus ma 6GB, czysty system (nie lubie żadnych nakładek, a zwłaszcza MIUI) i większą baterię 5000 mAh. Niestety, w sklepach kosztuje 1300 zł, jednak moim zdaniem warto.

Coś Ci się chyba pomyliło miałem na myśli

https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-asus-zenfone-max-m2-czarny,id-1300886?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI3a6hlfSd4QIVxeeaCh2Z9gdYEAQYASABEgIdK_D_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Asus max M2 jest dość przeciętny.

Ciężko będzie przebić Note 7 od Redmi. O ile nie wyjdą z czasem jakieś kwiatki, to ewidentnymi minusami jest brak NFC i plastikowa rama. Nakładka zależnie od preferencji.

 

za 899zł morele.net posiada Mi 8 Lite w nudnym kolorze.

morele.net/smartfon-xiaomi-mi8-lite-4-64gb-czarny-4142981/

 

Siostra używa od dłuższego czasu i prócz braku jacka/nfc - ciężko się przyczepić o coś. Względem Note7 słabsza bateria (3300 vs 4000), ale ramka ameliniowa.

 

No i soft od xiaomi (nie tylko miui, android one w ich wykonaniu też jest meh) - wiecznie coś nie działa, coś nie trybi, wieki czaka się na poprawki drobnych bzdurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak nfc to nie problem.

 

No to chyba redmi note 7 będzie najlepszy, najnowszy android i nowoczesny wygląd. Zostaje max pro m1, tylko nie wiem jak z procesorem snap 636 vs 660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w smarkach tak, w użytkowaniu nie. O szybkości stanowi w takim przypadku nakładka danego producenta, optymalizacja jej itp. procki w użytkowaniu są praktycznie takie same (różnią się jedynie taktowaniem).

Do jazdy autem po miescie nie ma znaczenia, czy masz 300 czy 350KM. Oba zapitalają tak, że łeb urywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ale jeżeli na nfc mi nie zależy to redmi note 7 chyba lepszy, gorszą ma baterie 4000 vs 5000 ale nie wiem jak z nakładką na androida bo redmi note 7 ma mui 10 a max pro m1 nie ma wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze, co napisałeś.

Zastanawiasz się jak jest z nakładka na androida w obu telefonach, jednocześnie wskazując, że Asus jej nie ma.

To czyja nakładka jest lepsza? ;)

 

Edit

Osobiście, nie uwzględniając aparatu wziąłbym asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm ok na aparacie mi nie zależy a co do tych nakładek to chyba nie jest aż tak źle bo podobno xiaomi ma dobre nakładki więc myślałem że dodatkową nakładką np zoptymalizuje zużycie bateri.

 

I co takiego ma ten asus lepszego bo

Procek ma gorszy choć i tak pewnie dużej różnicy nie odczuje ale jednak.

Bateria no fakt asusa ma o 1000 mAh więcej

Rozdzielczoś prawie identyczna

Ekran no to xiaomi ma więcej powierzchni zapełnionej to na +

Nowszy android 9.0 vs 8.1 (chyba że w asusie będzie aktualizacja)

No i w sumie to wszystkie różnice bo aparat i nfc nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Asus jest u mnie wyżej w hierarchii niż xiaomi patrząc na modele z tego samego segmentu. Dodatkowo, odnosząc się do wcześniejszych modeli xiaomi oszczędza aby uzyskać niska cenę za dobrze wyposażona słuchawkę (patrz poco f1 i obudowa, ekran)

 

Ale znów gdyby aparat był istotny to brałbym ksiołmi ;)

 

Moja decyzja wynikalaby raczej z przekonań niż chłodnej kalkulacji.

 

Aczkolwiek... Xiaomi nie jest złym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki nie zrozumiałem tylko o co chodzi z tą niską ceną za dobrze wyposażoną słuchawkę.

 

Pozwolisz, że bardzo ogólnikowo odpowiem

 

Od pewnego segmentu, ceny róznica w telefonach sprowadza się tak na prawdę do zastosowanego procesora i ilości ram oraz aparatu. Telefon za jakiś tysiąc, może troszkę więcej nie musi być gorszy od rakiego za 2k, nie wliczając własnie procka i aparatu. Snapy 6xx zapewniają juz odpowiednią wydajność, aby telefon nie zamulił ani razu a wszystko działało bardzo sprawnie, niekiedy lepiej niz znacznie "lepsi" i drożsi.

I tak snap s845, który jest topowym procesorem (s855 dopiero co się pojawił), który był zarezerwowany dla flagowych modeli, Xiaomi wsadziło w telefon kosztujący na starcie 1500zł. Nie 2500, 3000zł ale 1500zł. Aktualnie 1300zł. Aby móc uzyskać taka cenę słuchawki xiaomi musiało iść na kompromisy, poszukać oszczędności i tak obudowa nie jest ze szkła czy metalu jak u innych w jego cenie a z plastiku. Ekran też jakis wybitny nie jest, do tego miał problemy z podświetlaniem co wynikało właśnie z cięć kosztów. I powstała taka słuchawka ni to średniak, ni topowy, takie coś pomiędzy. telefon nastawiony jest na wydajnosć przede wszystkim, pozostałe aspekty zeszły na drugi plan.

 

Ale... Xiaomi wsadziło tam wcale nie głupi aparat, który po wgraniu na telefon portu z pixela (aplikacja aparatu z google pixel) pokazuje całkiem inne mozliwości. Po prostu robi znacznie lepsze zdjęcia niz na stockowej apce.

 

podobnie zrobił Huawej wypuszczając Honora Play. Taki "wykastrowany" flagowy honor 10 z aparatu, ekranu ale nie z procesora a co za tym idzie wydajnosci. I też jest w cenie średniakow ze znacznie słabszymi procesorami.

 

ktoś, kto szuka przede wszystkim wydajnosci w niskiej cenie moze a nawet powinien zwrócić uwagę na te dwa modele (bardziej na poco)

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, na koncu miałeś na myśli 2 modele poco f1 i ten drugi to o ile dobrze zrozumiałem redmi note 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, poco i honor play, który ma ten sam procesor co honor 10, czyli na dzień jego wypuszczenia najmocniejszy w stajni Huawei.

Poco ma s845 i to nie wymaga komentarza, play kirin 970. Troszkę oszukiwali w przypadku kirina z wynikami benchmarków, ale nie zmienia to faktu. To topowy proc huaweia.

 

Poco z portem z pixa3 robi dobre foto.

 

Aha, w cenie poco czy play (1300zl) jest u11 w euroagd. I to dla mnie zamyka dyskusje o jakimkolwiek telefonie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa ok spoko tylko powoli odbiegamy od ceny finalnej bo oba kosztują 1200+ a dużej różnicy względem redmi note 7 to raczej nie ma a 300/400 zł w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się pierwszy raz od dłuższego czasu żeby napisać tylko to:

Asus Zenfone Max Pro M1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze zenfone 5. W cenie 1050zl idealnie balansuje wszystkie możliwe aspekty. Bez kompromisów. Bateria jest po prostu dobra, nie można powiedzieć że słaba albo że mocna. Taka jaka być powinna. Wydajność równiez, wszystko działa jak należy. Do tego naprawdę dobre audio, bardzo dobry aparat, dobre wykonanie i atrakcyjny wygląd. Nie można mu nic zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki mega dobra oferta tylko szkoda że przez aliexpres i do tego jakiś chińczyk więc z reklamacją albo coś może być lipa. (Żeby nie było nie przeszkadza mi to że to chińczyk) Jakby dało się gdzieś w euro, xkom kupić czy coś to spoko a tak to trochę lipa. Nigdy nic nie brałem w aliexpress wolę jakieś bardziej znane sklepy ale patrząc na parametry i cene tego ten umidig to naprawdę kusząca oferta.

A ten zenfon 5 to technicznie jest podobny do redmi note 7 rozdzielczość/ram procek gorszy ale dużej różnicy nie ma, bateria trochę słabsza. Ogólnie bardzo podobny do redmi note 7, który jest 200 zł tańszy. (Nie porównywałem wykonania, obudowa itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównaj. Na forum masz o zenfonie dedykowany wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki mega dobra oferta tylko szkoda że przez aliexpres i do tego jakiś chińczyk więc z reklamacją albo coś może być lipa. (Żeby nie było nie przeszkadza mi to że to chińczyk) Jakby dało się gdzieś w euro, xkom kupić czy coś to spoko a tak to trochę lipa. Nigdy nic nie brałem w aliexpress wolę jakieś bardziej znane sklepy ale patrząc na parametry i cene tego ten umidig to naprawdę kusząca oferta.

A ten zenfon 5 to technicznie jest podobny do redmi note 7 rozdzielczość/ram procek gorszy ale dużej różnicy nie ma, bateria trochę słabsza. Ogólnie bardzo podobny do redmi note 7, który jest 200 zł tańszy. (Nie porównywałem wykonania, obudowa itp)

 

Zenfone 5 w porównaniu do Redmi Note 7 ma więcej do zaoferowania. Zaczynając od świetnego ekranu z bardzo dobrym odwzorowaniem barw i jasnością  , świetne audio głośniki stereo i dobre złącze słuchawkowe + dobrej jakości słuchawki w zestawie (xiaomi nie daje żadnych) , znacznie lepszy aparat z OIS i dodatkowym obiektywem szerokokątnym (Zenfone 5 ma ten sam aparat co Mi 8) , lepsze wykonanie i znacznie lepsze wymiary i waga , ma NFC i cała reszta bogatego zaplecza komunikacyjnego . Po stronie Redmi 7 jest na plus ciutke szybszy procesor , trochę lepsza bateria i mniejszy notch (ale co z tego jak telefon jest widocznie wyższy bo ma duże ramki...).

 

Z tych 2 telefonów zdecydowanie lepiej dorzucić do Zenfone 5, bo to inna liga i w cenie 1050zł na prawdę ciężko mi zaproponować coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...