Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kubixo

rx 580 do starszych podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio w moim komputerze uszkodziła się karta graficzna, w bardziej wymagających grach (witcher 3, gta 5) wytrzymuje 2 minuty, po czym po prostu gry się wyłączają (testowałem z inną kartą graficzną i wszystko było ok). Postanowiłem kupić używanego rx 580 4gb lub 8gb, którego będę mógł użyć z nowymi podzespołami (i5 6500) za jakieś pół roku (na razie nie uzbierałem jeszcze tyle aby wszystko wymienic). No i pytanie jest następujące, czy karta ta będzie działać bezproblemowo z xeonem? Wiem, że będzie ograniczona, ale chyba nie powinno się jej nic stać?

 

Komputer:

GPU: msi gtx 670 2gb

CPU: e5450 oc do 3.6 ghz

MB: gigabyte ga-ep35-ds3

Ram: 8 gb 800mhz

Zasilacz: bequiet 550w

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w twoim kompie sie do czegos nadaje to zasilacz. Serio chcesz kupic i5 6500 do nowego kompa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o to co się obecnie nadaje, bo wiem ze sie nic nie nadaje. Pytanie było czy będzie to działać bez problemów. i5 6500 do moich potrzeb spokojnie mi wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bedzie dzialac. Jesli wydajnosc procka jest dla Ciebie wystarczajaca to tak bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, dziękuje. Ale jeszcze dla pewnosci zapytam, bo nie wiem czy się dobrze zrozumielismy, chodzi mi czy będzie to działało z xeonem e5450? Tą i5 mam zamiar kupić dopiero w czerwcu jak wspomniałem w pierwszym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz coś polepszyć rozumiem. Płyta, proc, ta i5 będzie biedna. Sprzedaj co masz, dołoż do ryzena bo robić z lacia, papuć to nie ma sensu, a to właśnie chcesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to za bardzo się rozpisałem i trochę tym pomieszałem. W obecnym zestawie z xeonem zepsuła mi się karta graficzna, chcę ją wymienić, ale już na taką, którą będę mógł wykorzystać w nowym zestawie. Nie zdecydowałem jeszcze jeszcze jaki procesor będę kupował w przyszłości, być może będzie to ryzen. Głównie chciałem się dowiedzieć czy rx 580 będzie współpracował bez problemow z xeonem e5450 do czasu zakupu reszty podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego znaczenia, z jakim procesorem łączysz kartę graficzną. Problemem może być tylko jego wydajność, bo komunikacja karty graficznej z procesorem wymaga mocy obliczeniowej, której nie posiadasz. Ogólnie będziesz miał dość cyrkowy zestaw na razie :E Ale to w niczym nie przeszkadza oczywiście.

 

Co do zakupu nowej platformy, jak będziesz zdecydowany na zakup i będziesz miał określony budżet, wpadnij na forum i poszukamy ci optymalnego rozwiązania. i5-6500 byłby rozwiązaniem nie tyle złym, co po prostu katastrofalnym. Osoby, które kupiły procesory i5-6xxx to są pechowcy dekady, bo jest to droga i niedopracowana technologia z czasów przesiadki dd3->ddr4, po której zaraz przyszła kawa. Nie dość, że ix-8xxx oferuje więcej na jednym rdzeniu, to lepiej radzi sobie z wysokim taktowaniem pamięci i za te same pieniądze masz zwykle +2 rdzenie fizyczne. A rdzeń fizyczny to nie HT, w którym zakochani są wyznawcy AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, jak uzbieram określoną kwotę to z pewnością przyjdę zapytać co polecacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które kupiły procesory i5-6xxx to są pechowcy dekady, bo jest to droga i niedopracowana technologia z czasów przesiadki dd3->ddr4, po której zaraz przyszła kawa. Nie dość, że ix-8xxx oferuje więcej na jednym rdzeniu

Co ? Zarówno i5 6xxx jak i i5 8xxx to jest jedna i ta sama architektura, i zegar w zegar na jednym rdzeniu oferuje dokładnie to samo. Jedynym jej plusem jest to, że "Kawa" oferuje więcej rdzeni oraz wyższe takty, ale ilość wykonywanych instrukcji na takt zegara jest identyczna.

A pechowcami nie dekady ale stulecia to są osoby, co zakupiły platformę "KabyLake" czyli serię i5,i7 7xxx oraz płyty z chipsetami 2xx. Platforma żyła zaledwie kilka miesięcy i została zastąpiona przez "Kawę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...