Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caroozo

Najlepszy ROM do Xperia Z2 ze 100% funkcjonalnością?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam Z2 i telefonik o ile jest zacny, to przy obecnym sofcie mam problem z zasięgiem WiFi (teoretycznie mam 4-5 kresek a nie działa sieć jakieś 5-6 metrów od routera - do przeżycia) i jest problem z jakością rozmów ze strony odbiorcy rozmowy choć nie zawsze (mimo zmiany z 3G na 4G itd) - i tu już jest klops. Siedzę na oficjalnym sofcie bodajże 6.0.1, bootloader zdaje się odblokowany, root zrobiony, podmieniałem nawet radio z poprzedniej wersji ale nie pomogło (zdaje się TWRP również był bo jakbym wgrał radio :)). Robiłem to chyba z rok temu, nie pamiętam, ostatnie ciężkie moddingi wykonywałem z HTC Desire (Bravo). Mam dobrą sztukę, wali o przysłowiowy beton kilka razy dziennie i nic - eh, nie do zaje...chania :). Tym mnie urzekł i w zasadzie nie wiem po co mi lepszy telefonik, więc zamiast kupywać coś nowego, chcę go odpicować.

 

Chciałbym więc zmienić ROM. Niestety jest ich tak dużo i skupiają się na dodatkowych funkcjach, których nie potrzebuję - już dawno wyrosłem ze "świrowania" ze smartfonami. Ma działać wszystko to co w stocku - aparat, nagrywanie, odtwarzacz. Miło by było gdybym miał możliwość odblokowania pełnej funkcjonalności OTG, w tym MIDI, które dziwnie nie działa pod aktualnym softem. Zależy mi na szybkim i niezawodnym systemie, który wyeliminowałby problemy które wprowadził Marshmallow (mam wrażenie że pod 5-tką nie było problemów). Chcę wersję bug-free - korzystam mocno z aparatu i odtwarzacza audio, więc modding w tej kwestii bez bugów będzie fajnym dodatkiem. Oczywiście obowiązkowe funkcje oszczędzania energii, UI obojętny.

 

Czy ktoś może z doświadczenia coś polecić? Nie zależy mi na bajerach, może być nawet stockowy ROM z poprawionymi bugami (WiFi i jakość rozmów) - długi czas na baterii również nie do pogardzenia. Reszta - meh, aby działał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa moim zdaniem z tym wifi ale nie o tym... Nie mam z2 ale jak bawię/bawiłem się softem w moich urządzeniach to lineage os był najstabilniejszy (najczęściej łatany). Ale custom (i do tego w przypadku tej z2 sporo unofficial) to zazwyczaj o bug-free można zapomnieć :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z2 ma support do Marshmallow więc o drivery m.in. do aparatu nie ma strachu, problem zawsze jest powyżej. Dlatego też nie chcę Nougata/Oreo/Pie jeśli to nie jest niezbędne - ot po prostu bezproblemowy soft, bo ten który mam sprawia kłopoty. No z WiFi dziwna sprawa, ale da się przeżyć (mam dobry plan LTE). Gorzej te rozmowy, a nie chcę się cofać na stockowego Lollipopa albo mieszać ROMami aż znajdę właściwy, nie mam na to czasu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...