Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smileess

Ryzen 2400G APU a VRM na MOBO (Asus ROG STRIX B450-I GAMING)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zamówiłem Asus ROG STRIX B450-I GAMING z outletu dużego sklepu w cenie 680zł 484zł

 

Polecono mi, by zamiast tego wziąć MSI B450I GAMING PLUS AC

 

 

 

Do lipca planuje pociągnąc na 2200G/2400G i APU, od razu chciałbym wskoczyć z nim na 3.9GHz. I tutaj robią się schody ponieważ czytając poniżej zalinkowany wątek użytkownicy ostrzegają przed korzystaniem z APU i Asusem..

 

Czy rzeczywiście będzie to dla mnie problem chcąc pociągnąc do lipca?(zakup GPU)

https://smallformfactor.net/forum/threads/b450i-mini-itx-motherboards.9117/page-2

 

Gigabyte 4+2 with 50A VCore, 50A SoC

MSi 6+2 with 60A VCore, 60A SoC

Asus 6+1 with 40A VCore, 60A SoC

ASRock 3+2 60A VCore, 60A SoC

 

Don't get the Asus board with an APU! The SOC phase is not cooled and it's barely enough. The GPU can quickly pull around 50A once you overclock, which will definitely overheat that 60A stage.

 

I would strongly recommend the b450 from Gigabyte. I have the b350 version and I am really happy with it, but I also modded the heatsink. RAM oc is also great for me. The new version has a much more beefy looking heatsink which should be enough, if you don't overdo it (stay around 1.15-1.175 SOC voltage when overclocking and don't push the CPU clocks to far).

 

 

Do tego konkluzja użytkownika z postu #25

 

Proszę o rozwikłanie wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane

Don't get the Asus board with an APU! The SOC phase is not cooled and it's barely enough. The GPU can quickly pull around 50A once you overclock, which will definitely overheat that 60A stage.

Ta płyta nie nadaje się kompletnie pod OC zintegrowanej Vegi na APU, samo OC Ryzena będzie ok (rdzeni nie graficznych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie.

 

Czyli w biosie jest osobna opcja OC CPU oraz APU? Ostatnio moje zabawy z PC i OC były 4 lata temu na fx-8350 i już nie pamiętam ;)

 

Czyli nadal nie jest to tragiczny pomysł włożyć na tą MOBO ten procek, podkręcić tylko CPU (?) i za jakiś czas dokupić GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje będą, ale dla dobra płyty głównej i procesora nie ruszałbym OC Vegi.

Tak możesz jak najbardziej podkręcić samo CPU, ma bardzo dobry VRM (6 faz zasilania dla vcore), choć w przyszłości miałbym wątpliwości co do OC 8 rdzeni na tej płycie, t.j radiator jest słaby IMO na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...