Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BaRnI

Wyłączający sięPC

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, od pewnego czasu borykam się z problemem związanym z moim PC.

Generalnie problem polega na tym, że komputer się wyłącza od tak (przeważnie kiedy w coś gram), po czym myśli przez jakieś 3 sekundy i się uruchamia na nowo.

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz. Otóż komputer zaczął się uruchamiać z klawiatury, tzn. że jak przez przypadek nacisnę jakiś przycisk to się sam z siebie załącza ...

 

Ma już swoje lata (jakieś 5) więc może to zasilacz zaczął szaleć, proszę o pomoc.

 

Specyfikacja:

CPU: Intel® Xeon® CPU E3-1230 v3 @ 3.30GHz

GPU: GeForce GTX 770

Płyta główna: ASRock H87 Pro4

RAM: 2x CRUCIAL 4GB PC3-12800

Zasilanie: Thermaltake Smart SE 530W

Dysk: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj MSI afterburnera i sprawdź temperatury podczas grania, być może się przegrzewa. Co do wybudzania za pomocą klawiatury, to w biosie jest opcja która to umożliwia i wystarczy ją wyłączyć, możesz mieć tez coś z działaniem przycisków zasilania Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem MSI Afterburnera i Wiedźmina 3 i dosłownie sekundę przed wyłączeniem pokazywalo ~80 °C. Więc to może być to, jutro rozkręce kartę i dam nowa paste termoprzewodząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w dzienniku zdarzeń jakie błędy generuje?...zapuść furmarka i zobacz czy pociągnie z 10 minut...jakie temp. na procku? zmieniałeś tam pastę kiedyś?,sprawdź ram memtestem...czyli cała potrzebna diagnostyka w staruszku potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem MSI Afterburnera i Wiedźmina 3 i dosłownie sekundę przed wyłączeniem pokazywalo ~80 °C. Więc to może być to, jutro rozkręce kartę i dam nowa paste termoprzewodząca

Z tego co czytałem, to te procki powinny działać bez problemów na temp do 85℃ (chociaż są tez wpisy ze 72-75 stopni max pod obciążeniem, więc wymiana pasty nie zaszkodzi na pewno), więc chyba trzeba szukać dalej, problemem mogą być (jak wyżej) pamięci, lub np. zasilacz, który pewnie swoje lata już ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpaliłem Furmarka działało przez 10 minut, ale w momencie w którym chciałem zrobić printscreena wywaliło mi system... Temperatura na GPU wysoka dość prawie 90 stopni. Wrzucam plik z HWMonitora.

System pokazuje mi błąd Kernel-Power 41, ale bez żadnych opisów. Czyli po prostu odcięcie zasilania. Zaraz sprawdzę ram. Niestety alkohol, pasta i termopady jeszcze nie przyszły... A pastę wymieniałem w tamtym roku.

 

Co do ramu, sprawdziłem opcją systemową i nic nie wykryło. A memtest86 coś nie chce mi się zbootowac z pendriava...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymień pastę i termopady na GPU, tym bardziej jeśli nie były wymieniane od nowości. Jeśli nie pomoże, główną uwagę trzeba skupić na PSU, tzn. zapuścić Power Supply w OCCT. Jak się komputer zrestartuje podczas testu, to na 80% wina zasilacza, 20% zostaje na grafikę. Przy robieniu bootowalnego pena trzeba go sformatować na FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 stopni to dużo,pasta na procku powinna jeszcze być dobra ale się upewnij co do chłodzenia czy dobrze siedzi...u mnie staje na 76 po 10 minutach w furmarku ale to zależy też od chłodzenia na karcie i przewiewu w budzie...jeśli karta ma dwa lata to trzeba zmienić pastę...przechodziłem ostatnio taką przypadłość że grę którą grałem od miesiąca zaczęło mi wywalać i dlatego pisałem o furmarku bo wytrzymywał minutę i wywalało a jak zmieniłem pastę to jak ręką odjął...jeszcze jeden przykład z własnego doświadczenia...stery grafiki...odinstalować,użyć DDU i zainstalować z opcją na czysto...też może pomóc....ale po klei a na końcu zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się popisałem... Chyba uwalilem sobie coś w kompie, zakładam że piny na płycie głównej. Ale mogę się mylić, bo szczerze mówiąc nie umiem zdiagnozować co się stało. Generalnie komputer się uruchamia, i kilka razy pojawił się obraz ale bardzo zniekształcony (masa kresek, czarno biały itd...). Teraz obrazu nie ma. Wyczyscilem wszystko jeszcze raz. Ale bez zmian... Nie wiem co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie karta umarła, bo sentyment do gtx770 mam, ale to już złom :E

Socketu raczej nie popsułeś, bo by się nic nie pojawiało. Zadryndałby brak procesora i tyle.

 

Skombinuj sobie jakąś alternatywna kartę graficzną i spróbuj z nią.

 

 

Nawiasem mówiąc, gtx770 to była prądożerna i gorąca karta. Wiele osób akceptowało na niej temperatury do 100 stopni, bo kręciła się pięknie i bez oporów. Dlatego wydaje mi się, że podstawowym problemem był zasilacz. Kiedy umiera karta graficzna, komputer się nie wyłącza bez bsoda lub wpisu w dzienniku. Kiedy umiera zasilacz, tak właśnie się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko że piny są krzywe... No to teraz pytanie czy coś opłaca się zostawiać czy wymieniać już wszystko xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że piny w płycie są pokrzywione,były wcześniej czy uszkodziłeś jak wyciągałeś procesor...trzeba było wrzucić zdjęcie socketu...może można naprostować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zakładam że ja. Już starałem się to ogarnąć, ale ciężko mi się to widzi... Zastanawiam się bardziej jak się upewnić co jest popsute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz eliminował w jakiejś kolejności a skakał to tu to tam to nic z tego nie będzie...odkryłeś pogięte piny to tym się zajmij bo to może być przyczyna...jak nie połamane to można naprostować i sprawdzać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jutro postaram się prostowac te piny. Niżej wrzucam dwa zdjęcia, jedno z tym jak odpala mi komputer teraz, no i drugie tych pinów, ale nie wiem czy coś tam widać. Zauważyłam jeszcze jedna rzecz, że czasami wiatraki na karcie graficznej odpalaja się na maksymalne obroty i słychać z tej karty jakiś pisk

 

IMG-20190327-225825.jpg IMG-20190327-201346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę tragedii z pinami choć zdjęcie nie oddaje w pełni sytuacji,procek nie posiada grafiki więc nie ma tak naprawdę w warunkach domowych jak sprawdzić...jak masz skąd pożyczyć kartę graficzną to to bym zrobił na twoim miejscu bo to co na ekranie widać to na nią wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Po tych screenach można stwierdzić, że na 100% Twoje GPU się skończyło. Ile lat grasz na tej karcie?

Tym bardziej jeśli dzieje się tak od razu po uruchomieniu, kiedy karta nie złapała jeszcze temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych screenach można stwierdzić, że na 100% Twoje GPU się skończyło. Ile lat grasz na tej karcie?

Tym bardziej jeśli dzieje się tak od razu po uruchomieniu, kiedy karta nie złapała jeszcze temperatury.

To się dzieje od razu, o ile w ogóle się załącza... No już z 5 lat będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

To się dzieje od razu, o ile w ogóle się załącza... No już z 5 lat będzie

 

To ja bym obstawiał GPU, możesz spróbować podmienić na cokolwiek innego i sprawdzić wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...