Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spioszeq

Rx 480 wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio padły mi pamięci na bardzo wysłużonym już hd 7970, a pieczeń niestety tylko pogorszyła sprawę, więc po taniości(350zł) kupiłem pokoparkowego Sapphire rx 480 8gb nitro+. Wszystko chodzi elegancko praktycznie podwójna ilość FPS we wszystkich grach mimo starego procka i5 3570k, żadnych zwiech czy artefaktów, ale karta się bardzo grzeje. Mianowicie na standardowych ustawieniach pod pełnym obciążeniem grzeje się do oporu czyli 87-94 stopnie i system się wiesza, co dziwne sterownik nie zwiększa obrotów wiatraczków powyżej 2300. Gdy ręcznie ustawię wentylatory na 2800 obrotów przy temperaturze 75C karta chodzi stabilnie na 78-80 stopniach. Obniżając napięcie i lekko taktowanie rdzenia udało mi się zbić temperatury o dodatkowe 2 stopnie. Sama karta jest chyba ok, bo po 8 godzinnej sesji w world of tanks na ultra z uwolnionymi fpsami nie zauważyłem żadnych artefaktów, a karta zagrzała się max do 83. W spoczynku wiatraczki się wyłączają, a rdzeń ma 41 stopni. Zastanawiam się co może być przyczyną, że karta na zalecanych ustawieniach zagrzewa się do końca i to naprawdę szybko, bo po 2 minutach grania. Metodą na palca radiatory wydają się nagrzewać ok, więc coś tam ciepła odprowadzają, karta czysta, a obudowę mam od zawsze otwartą. Ktoś ma jakiś pomysł, albo słyszał o podobnych problemach z tą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pasty na początek, za taką cenę jaką dałeś warto się pobawić.

Jeśli to nie zadziała to chyba znasz odpowiedź, dlaczego...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować kartę pokoparkową... Nie wiem skąd macie takie pomysły? Rx570 nowa z odsprzedażą gier wychodzi jakieś 500 zł, więc trzeba było dołożyć trochę i mieć nową kartę, a nie szrota, który mógł być również pieczony. Problemu się nie pozbędziesz, a pewnie karta za chwilę padnie jak Twój poprzednik.

Gratuluję pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej pisał, wymień pastę na nową, zobacz też jaki masz BIOS na tej karcie. Może być tak że ktoś go zmienił na "koparkowy" więc wtedy powinieneś ko sflashować z powrotem na "zwykły"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować kartę pokoparkową... Nie wiem skąd macie takie pomysły? Rx570 nowa z odsprzedażą gier wychodzi jakieś 500 zł, więc trzeba było dołożyć trochę i mieć nową kartę, a nie szrota, który mógł być również pieczony. Problemu się nie pozbędziesz, a pewnie karta za chwilę padnie jak Twój poprzednik.

Gratuluję pomysłu.

Chłopie nawet nie zapytałeś jaką obudowę ma autor tematu a już wieszczysz, że nic się nie da zrobić. Myślenie nie boli :Up_to_s:

 

Do auotora

Podaj kompletną konfigurację komputera łącznie z obudową i ilością wentylatorów w niej zamontowanych.

Jeśli karta łapie takie temperatury przy zdjętej osłonie obudowy to warto wymienić pastę termoprzewodzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować kartę pokoparkową... Nie wiem skąd macie takie pomysły? Rx570 nowa z odsprzedażą gier wychodzi jakieś 500 zł, więc trzeba było dołożyć trochę i mieć nową kartę, a nie szrota, który mógł być również pieczony. Problemu się nie pozbędziesz, a pewnie karta za chwilę padnie jak Twój poprzednik.

Gratuluję pomysłu.

Droższą i słabszą od rada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios flashowałem już wcześniej, bo też myślałem, że kopacz się bawił, tylko z tego co wiem oni w druga stronę walą, żeby zmniejszyć napięcia na rdzeniu, bo pobór prądu. Sprzęt myślę, że nie ma znaczenia - zasilacz to jakiś cooler master 750W z tą gwarancją 80 plus, płyta asrock z77 extreme 4, obudowa wiecznie otwarta to też cooler master(w sumie zabawne, bo obudowa i zasilacz były na 100% kupowane osobno, a teraz sobie zdałem sprawę, że są jednej firmy :D), ale modelu nie znajdę, 8gb ddr3 też chyba jakaś markowa bo w radiatorach siedzi :P. Ogólnie części maja koło 8 lat, a zasilacz z 10, kupiony dla HD 3870, który łykał 230-250 wat. Rano jeszcze zdjąłem obudowę i znalazłem dość sporo czarnej trochę plastycznej sadzy pod radiatorami może to jakaś poszlaka? Pasty na razie wolałbym nie wymieniać, bo niby mam od sprzedawcy 2 miesiące gwarancji i w sumie jak do niego napisałem o tym co się dzieje to sam mówił, żeby odesłać(ma dziesiątki tych rx480), ale boję się, że dostane jeszcze gorszy złom, więc na razie robię rozeznanie. Karta naprawdę super działa, taktowanie nie skacze, 0 artefaktów do 92 stopni, tylko grzeje się jak zła. Tak poza tym dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

 

Edit:

Wrzucam zdjęcie jak wygląda pasta na GPU i radiatorze. Dla znawców mam pytanie czy tak wyglądająca pasta termoprzewodząca może być przyczyną wysokich temperatur? Po złożeniu karta momentalnie osiąga 87 przy próbie renderu 3d i zwiecha, więc tak czy siak czeka mnie wymiana pasty. https://ibb.co/twfkmsM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa rozebrałeś i się zastamawiasz...?

Wymieniaj a jak nie pomoże to skoro kolo mówi,że wymieni na inną to w czym problem.

Za takie pieniądze gra warta zabawy.

Daj znać jak sprawa się zakończy, da to jakiś pogląd na pokoparkowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta wymieniona karta w fur marku łapie max 75 stopnie, w wocie na v-syncu 63C i pracuje mega cicho. Jednak wina leżała po stronie słabej jakości pasty. Myślę, że temperatury mogłyby być jeszcze lepsze, bo dałem za dużą ilość, ale już nie będę rozbierać. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta wymieniona karta w fur marku łapie max 75 stopnie, w wocie na v-syncu 63C i pracuje mega cicho. Jednak wina leżała po stronie słabej jakości pasty. Myślę, że temperatury mogłyby być jeszcze lepsze, bo dałem za dużą ilość, ale już nie będę rozbierać. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Na kartę jak dałeś więcej to lepiej niż idealnie cienka warstwa i tak się rozprowadzi pod naciskiem a właśnie gdy stopa radiatora nie jest idealnie prosta to lepiej złapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepiej, karty mają słaby docisk, więc jeżeli da się dużo pasty, to zostanie gruba warstwa.

U mnie na GTXie 970 różnica w temperaturze między metodą na ziarnko grochu a na krzyż to jakieś 10 stopni na korzyść tej pierwszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo ma dobre temperatury, po co jątrzyć KOCIE :hmm:

Fora powinny mieć znamiona wizyty w gabinecie u psychologa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę za mocną kartę dałem do tej konfiguracji sprzętowej, bo poza wotem bez v synca i sztucznymi stress testami typu fur mark, wiele gier trzyma ją chłodną z wykorzystaniem na poziomie 70%, a i tak fps dropy występują. Dzieje się tak m.in w sekiro(45-60 fps) i ni no kuni 2 (55-60fps). Szkoda, bo może znalazło by się coś tańszego lepiej dopasowanego powiedzmy za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę za mocną kartę dałem do tej konfiguracji sprzętowej, bo poza wotem bez v synca i sztucznymi stress testami typu fur mark, wiele gier trzyma ją chłodną z wykorzystaniem na poziomie 70%, a i tak fps dropy występują. Dzieje się tak m.in w sekiro(45-60 fps) i ni no kuni 2 (55-60fps). Szkoda, bo może znalazło by się coś tańszego lepiej dopasowanego powiedzmy za 200zł.

ta karta nie jest za mocna do tej i5 nie kombinuj graj, lepiej mieć lepszą kartę niż słabszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta nie jest za mocna do tej i5 nie kombinuj graj, lepiej mieć lepszą kartę niż słabszą.

 

Ten i5 3570 to fajny procek, taki nie za szybki.

Ten procek to nieporozumienie do RXa480.

 

Przesiadka na i7-3770 albo zmiana platformy na jakiegoś bieda Ryzena 5 załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pleć bzdur bo naczytałeś się googli o minimum 8 wątkach w 2019r... jak nie grasz w multi BF COD to na single wykarmi tą kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...