Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cielak44

B450m mortar czy B450 Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż składam powoli kompa i myślę by wziąć płytę która da radę z 5 2600 (nie wiem czy będę go kręcił ale weźmy to też pod uwagę).

Procek myślę że raczej wymienię za jakiś czas na generacje ZEN 2 i chciałbym aby płyta dała sobie spokojnie radę w przyszłości.

 

Prześledziłem wątki na temat płyt B450 i widzę że prawie jednogłośnie są wskazywane/proponowane płyty od MSI

 

Płyty są propanowe do minimum 350zł poza mortar titanium (niczym się nie różni od mortar-a poza kolorem) i bazooka/v2/plus

Ciekawość karze mi zapytać dlaczego bazooki nie są proponowane? (nie zagłębiałem się w szczegóły o nich i a temat też nie jest o nich )

 

 

Moje pytania to:

Jaka płyta najlepiej da sobie radę w cenie do ~500zł z generacją zen 2?

A może jest sens dopłacać do x370 lub x470?

 

i najważniejsze pytanie

 

B450m mortar czy b450 tomahawk?

 

Różnica to 100zł a obie płyty wydają mi się podobne.

Różnice to wielkość , ilość/rodzaj portów i jedne radiator więcej na vrm (niczego inne się nie doszukałem)

mortar nawet wydaje mi się lepsza czytając ten artykuł https://pclab.pl/art78740-15.html

 

Chętnie poznam wasze opinie aby rozwiały moje wątpliwości podczas wyboru płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazooka nie jest polecana bo za 30-40 zł więcej z reguły masz MSI B450A-Pro.

 

Tomahawki czy Mortar to kwestia czego potrzebujesz w kwestii slotów itp. obie płyty są ok (podobnie jak wspomniana B450A-pro i wnioski można brać, a która to już sam ocen która ci bardziej odpowiada. Mortar nie ma radiatora na sekcji zasilania pamięci ale to nie jest jakiś wielki problem.

 

Jeśli chodzi o dopłatę to można pomyśleć nad MSI X470 Gaming Pro - mocniejsza sekcja, lepsze audio. Warto w sumie głównie wtedy jeśli faktycznie będzie przesiadka na Zen2 i kręcenie CPU. Ale i na tych B450 z OC problemów byc nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morele masz Biostara X370GT7 za 380pln :E - ja sobie chwale.

 

Uwaga do Ryzenów 2gen (ZEN+) update biosu, chociaż do mnie przyszła z najnowszym biosem X37AG807.BST - AGESA Pinnacle PI 1.0.0.4c update, a zamawiałem w połowie lutego na morele.

 

Na stronie biostara pokazał się nowy bios X37AG304.BST - AGESA ComboAM4 PI 0.0.7.2 update niby pod obsługę Ryzenów 3gen (ZEN2) - jeszcze nie testowałem ale na reddicie ludzie narzekają na ten update - przynajmniej na odpowiedniki MSI i ASUS'a. Można to określić jako BETA pod ZEN2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma listy cpu zen 2 w tych biodsach na stronie? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morele masz Biostara X370GT7 za 380pln :E - ja sobie chwale.

Już wykupili :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar X370GT7 nawet nie ma co sie zastanawiac w tej cenie,kazda jedna na b450 sie chowa

 

https://www.net-s.pl/produkt/biostar-x370gt7-x370-ddr4-lgaam4-atx-689491;20-c-10

 

Niestety RAM tutaj nie będzie raczej pasował ponieważ już posiadam zakupiony 3200MHz a płyta obsługuje max 2666MHz

 

Bazooka nie jest polecana bo za 30-40 zł więcej z reguły masz MSI B450A-Pro.

 

Tomahawki czy Mortar to kwestia czego potrzebujesz w kwestii slotów itp. obie płyty są ok (podobnie jak wspomniana B450A-pro i wnioski można brać, a która to już sam ocen która ci bardziej odpowiada. Mortar nie ma radiatora na sekcji zasilania pamięci ale to nie jest jakiś wielki problem.

 

Jeśli chodzi o dopłatę to można pomyśleć nad MSI X470 Gaming Pro - mocniejsza sekcja, lepsze audio. Warto w sumie głównie wtedy jeśli faktycznie będzie przesiadka na Zen2 i kręcenie CPU. Ale i na tych B450 z OC problemów byc nie powinno.

 

Czyli jak nie będę kręcił procesorów ZEN 2 to b450m mortar to płyta spokojnie da sobie radę.

 

Co do MSI X470 Gaming Pro niby trochę kusi ale czy warto dopłacać? Jestem trochę ograniczony budżetowo a jeżeli nie ma takiej wielkiej potrzeby by dopłacać to pozostanę przy tańszej płycie.

 

 

To jeszcze pytanie skoro decyduje się na wybór mortar-a to w podobnej cenie do wyboru jest : B450-A PRO i Gaming plus.

Zwracać na nie uwagę czy lepie zostać przy mortarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety RAM tutaj nie będzie raczej pasował ponieważ już posiadam zakupiony 3200MHz a płyta obsługuje max 2666MHz

 

 

Ekhm - patrz niżej (stopka) - 3200MHz 16-18-18 ADATA XPG D10 od strzała z profilu XMP :E a to tanie Hynixy MFR SR :E Fakt że na auto i minimalnie wyższym napięciem ale pewnie można się jeszcze ręcznie pobawić z timingami bo z Ryżami na tym właśnie polega zabawa :E

 

Pozostaje pytanie co kupiłeś to Ci podpowiem czy pójdzie? Tylko mam nadzieje że nie kolejny f.... na G.skill GVKB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MSI X470 Gaming Pro niby trochę kusi ale czy warto dopłacać? Jestem trochę ograniczony budżetowo a jeżeli nie ma takiej wielkiej potrzeby by dopłacać to pozostanę przy tańszej płycie.

 

 

IMHO nie warto kupować MSI X470 Gaming Pro, o dziwo lepiej kupić X370. MSI miedzy generacjami podwyższyło cenę kastrując płytę z wyjścia USB typu C oraz radiatora slotu M.2, nie pamiętam czy jeszcze nie czegoś a nie dało nic w zamian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety RAM tutaj nie będzie raczej pasował ponieważ już posiadam zakupiony 3200MHz a płyta obsługuje max 2666MHz

 

 

 

Czyli jak nie będę kręcił procesorów ZEN 2 to b450m mortar to płyta spokojnie da sobie radę.

 

Co do MSI X470 Gaming Pro niby trochę kusi ale czy warto dopłacać? Jestem trochę ograniczony budżetowo a jeżeli nie ma takiej wielkiej potrzeby by dopłacać to pozostanę przy tańszej płycie.

 

 

To jeszcze pytanie skoro decyduje się na wybór mortar-a to w podobnej cenie do wyboru jest : B450-A PRO i Gaming plus.

Zwracać na nie uwagę czy lepie zostać przy mortarze?

Dostales najlepszy wybor jaki mozliwy do 500zl a ty dalej szukasz.Ram to I na tej plycie pojdzie spokojnie pojdzie z profile 3200. Zrobisz Jak chcesz czy wypas gt7 czy sredniaki b450 czy sredniaki x470.

 

Kazdy znajacy sie widzac 380 za gt7 to juz dawno by zapomnial o mortar-ach czy MSI X470 Gaming Pro nie ich liga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostales najlepszy wybor jaki mozliwy do 500zl a ty dalej szukasz.Ram to I na tej plycie pojdzie spokojnie pojdzie z profile 3200. Zrobisz Jak chcesz czy wypas gt7 czy sredniaki b450 czy sredniaki x470.

 

Kazdy znajacy sie widzac 380 za gt7 to juz dawno by zapomnial o mortar-ach czy MSI X470 Gaming Pro nie ich liga

 

Zawsze warto szukać.

Nawet jeśli nie znajdę złotego środka to mam przynajmniej pewność że wybrałem raczej dobrze i jak bardzo mogę pozwolić sobie na rozbudowę/upgrade

 

A co do z gt7 problem jest taki że nie nie widzę gdzie go kupić. Jak kolega wyżej pisał wszystko wykupili

. A jak już coś znajdę to cena jest z choinki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym biostarze memki chodzą na 3200-3400, czy 3000 to już wyczyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...