Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaziko74

Komputer do grania dla syna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Tak na szybko. Chciałbym zakupić zestaw dla syna lub złożyć samemu. Kiedyś lata temu sam składałem sobie pecety ale od jakiś 12 lat jestem (tylko nie bijcie) użytkownikiem mac'ów więc moja wiedza jeżeli chodzi o podzespoły a w szczególności karty graficzne zatrzymała się na S3 Virge którą wsadziłem do mojego ostatniego PC (generalnie była do d...).

 

Jeżeli byście mogli polecić jakąś konfigurację która pozwoliłaby na granie w takie tytuły jak Fortnite, Apex i chyba najbardziej zasobożerny Battlefield V. 4k raczej mnie interesuje - nie sądzę aby zauwazył różnicę. Gry nie musza chodzić na ultra ustawieniach po prostu aby się dało płynnie grać i nie musiał wysłuchiwać, ze gra się tnie.

 

Wstępnie znalazłem jakieś komputery w wydaje mi się dobrej konfiguracji na allegro które mogą stanowić punkt wyjścia:

https://allegro.pl/oferta/pc-nitron-ryzen-7-2700-16gb-240-1tb-gtx1660ti-win-7869157689

[edit]

lub taki

https://allegro.pl/oferta/pc-do-gier-intel-i7-16gb-gtx-1660ti-6gb-ddr6-win10-7858802637

 

ale jako totalna zielonka nie za bardzo się wyznaję czy nie ma tu jakiś "wąskich gardeł"

 

Budżet tak do 3800

 

Z góry dzięki za pomoc.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaków z allegro się nie kupuje.

 

Słabe zasilacze i wogóle słabe wykonanie, lepiej złożyć samemu.

 

Np. I5 9400f+rtx 2060/gtx 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie ma być monitor? Jeżeli już masz mona to podaj jego model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak...

Masz przede wszystkim za mało pamięci. 4GB w dzisiejszych czasach starczają na system i przeglądanie internetu lub edycję dokumentów. Poratować mógłby cię plik wymiany, ale dysk systemowy masz zapchany, więc nie ma dla niego miejsca. Jeśli jest to HDD, a nie SSD, to ogólnie kaplica. Dokup przynajmniej 4GB RAM. Zwolnij miejsce na C, żeby było co najmniej 15% wolnego.

 

Procesor jest słaby, ale do tych zadań wystarczy.

 

Grafika też jest słaba, ale do FIFY 18 wystarczy.

Ja pindolę... W złym oknie napisałem posta :E Wybaczta ten spam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w tym budżecie intel nie jest dobrym wyborem.

 

Ja ostatwnio składałem zestaw za 5k (z monitorem 32 cale) na Ryzenie 2600 i GTX2060, 16 GB RAM. Przy tańszym zasilaczu (był Seasonic 650W Gold) i chłodzeniu box w okolicach 3600 się zmieścisz (bez monitora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem budżetowym realistą i zdaję sobie sprawę, że tanio a dobrze to dwa osobne produkty więc ten budżet tylko na samą skrzynkę. Monitor chcę dokupić osobno. I tak trochę z innej ale w sumie powiązanej bajki. Młody stęka o jakimś krześle diablo. Widziałem to, strasznie oczojebne ale pytanie czy wygodne czy tylko nakręcone przez gamingowych jutuberów i szkoda sobie głowy zawracać bo można coś taniej kupić.? Macie jakieś doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zestaw z Ryzen2600+RTX2060:

 

Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX / 709zł

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H / 289zł

Karta graficzna Palit RTX 2060 GamingPro, 6GB GDDR6, 192-bit / 1559zł

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 / 309zł

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB) / 378zł

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W / 184zł

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black / 154zł

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM (KW9-00129) / 469zł

Razem: 4050zł

Sklep - morele net

 

Gdybyś chciał żeby zestaw wyszedł bliżej kwoty 3600zł, to GPU zmień na gtx1660 - Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5 (GV-N1660OC-6GD) / 1029zł, karta zapewni komfortową rozgrywke na przyzwoitych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój był podobny

 

Karta graficzna Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS 6GB GDDR6 1 689,64 zł

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177) 153,74 zł

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (BLS2K8G4D30BESBK) 419,65 zł

Płyta główna MSI B450-A PRO 409,68 zł

Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX (YD2600BBAFBOX) 703,48 zł

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 650W (SSR-650FX) 417,85 zł

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1) 287,95 zł

Monitor AOC Q3279VWF 1 743,91 zł

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130) 134,91 zł

 

Bez monitora 4200, przytniesz na chłodzeniu i zasilaczu to spokojnie poniżej 4 zejdziesz.

 

Co do fotela Diablo za 600 PLN to sorry ale przerost formy nad treścią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Jest co wybierać. Serdecznie dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Wytłumaczcie mi eksperci forumowi po co mu zasilacz 650W z certyfikatem gold do zestawu, który pobierze w maksymalnym obciążeniu ze 250W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj foteli kubełkowych bo one tylko ładnie wyglądają ale są niewygodne i niezdrowe dla kręgosłupa.

 

Zostały zapożyczone z samochodów wyścigowych gdzie trzymają ciało i zapobiega przeciążeniom.

 

Lepiej jakiś ergonomiczny kupić i byle nie ze skóry ekologicznej bo sie wyciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi eksperci forumowi po co mu zasilacz 650W z certyfikatem gold do zestawu, który pobierze w maksymalnym obciążeniu ze 250W?

 

Dałem Seasonica 650W z kilku powodów:

 

1. Komp nie dla mnie

2. Właściciel jak będzie coś zmieniał za rok/2/3 to pewnie grafa, a jak to już nie mój problem czy zasiłka styknie

3. Jeśli będzie zmieniał kompa w przyszłości to na 99% zostawi budę i zasilacz (Seasonic ma 10 lat gwary)

4. Ma ciszę i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Dałem Seasonica 650W z kilku powodów:

 

1. Komp nie dla mnie

2. Właściciel jak będzie coś zmieniał za rok/2/3 to pewnie grafa, a jak to już nie mój problem czy zasiłka styknie

3. Jeśli będzie zmieniał kompa w przyszłości to na 99% zostawi budę i zasilacz (Seasonic ma 10 lat gwary)

4. Ma ciszę i spokój

 

Ale się uśmiałem czytając ten komentarz. Jak będzie zmieniał za parę lat to mu spokojnie wystarczy mu zasilacz 600W z certyfikatem bronze, a po co ma dopłacać 200zł do zasilacza z certyfikatem gold, którego i tak nie wykorzysta? Kupowanie zasilacza na 10 lat mija się z celem bo i tak na 100%, go w tym czasie wymieni, albo zasilacz do tego czasu umrze.

 

A z tą ciszą i spokojem to też taki absurd. Byle markowe zasilacze z certyfikatem 80+ są ciche, i nie ma co się martwić, że coś się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem czytając ten komentarz. Jak będzie zmieniał za parę lat to mu spokojnie wystarczy mu zasilacz 600W z certyfikatem bronze, a po co ma dopłacać 200zł do zasilacza z certyfikatem gold, którego i tak nie wykorzysta? Kupowanie zasilacza na 10 lat mija się z celem bo i tak na 100%, go w tym czasie wymieni, albo zasilacz do tego czasu umrze.

 

A z tą ciszą i spokojem to też taki absurd. Byle markowe zasilacze z certyfikatem 80+ są ciche, i nie ma co się martwić, że coś się stanie.

 

Dzieki za w sumie praktyczne podejście do sprawy :) A możesz coś polecić w zamian tego gold'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem czytając ten komentarz. Jak będzie zmieniał za parę lat to mu spokojnie wystarczy mu zasilacz 600W z certyfikatem bronze, a po co ma dopłacać 200zł do zasilacza z certyfikatem gold, którego i tak nie wykorzysta? Kupowanie zasilacza na 10 lat mija się z celem bo i tak na 100%, go w tym czasie wymieni, albo zasilacz do tego czasu umrze.

 

A z tą ciszą i spokojem to też taki absurd. Byle markowe zasilacze z certyfikatem 80+ są ciche, i nie ma co się martwić, że coś się stanie.

 

Jak umrze to jest 10 letnia gwarancja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dokładnie tak. Zresztą zamawiający powiedział, że na psu nie oszczędzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tu wystarczy 500W np. Zasilacz be quiet! 500W PURE POWER 11 80+Gold za 275 zł.

 

Co do fotela to poszukaj na Youtube filmy Ziemniaka testował fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

@up

 

Dokładnie tak. Zresztą zamawiający powiedział, że na psu nie oszczędzamy.

 

Dlatego polecasz dopłacenie 100% ceny do czegoś czego nie wykorzysta? Chcesz mi powiedzieć, że zasilacz markowy np. od Silentium PC 600W 80 Bronze+ nie wystarczy mu na długo, albo nie pociągnie mocniejszego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecasz dopłacenie 100% ceny do czegoś czego nie wykorzysta? Chcesz mi powiedzieć, że zasilacz markowy np. od Silentium PC 600W 80 Bronze+ nie wystarczy mu na długo, albo nie pociągnie mocniejszego sprzętu?

 

Co do jakości SPC to po złożeniu RG4 i Fortis więcej nic tej marki nie kupię, a na pewno nie PSU. A różnicę 100 paru złotych pomiędzy BQ a SS można pominąć. Ale zgadzam się, że PSU dałem sporo przewymiarowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Co do jakości SPC to po złożeniu RG4 i Fortis więcej nic tej marki nie kupię, a na pewno nie PSU. A różnicę 100 paru złotych pomiędzy BQ a SS można pominąć. Ale zgadzam się, że PSU dałem sporo przewymiarowane.

 

Trafił ci się wadliwy produkt i już wieszasz psy na firmie, mimo, że rozmawiamy o zasilaczu. Popatrz, na internecie płaczą, że Corsair seria VS to badziew, a sam użytkuje i ani nie jest głośny ani nie ma z nim problemów. Radzę trochę profesjonalnie podchodzić do tematu, a nie oceniać firmę przez pryzmat jednego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił ci się wadliwy produkt i już wieszasz psy na firmie, mimo, że rozmawiamy o zasilaczu. Popatrz, na internecie płaczą, że Corsair seria VS to badziew, a sam użytkuje i ani nie jest głośny ani nie ma z nim problemów. Radzę trochę profesjonalnie podchodzić do tematu, a nie oceniać firmę przez pryzmat jednego produktu.

Nie napisałem, że wadliwy.

 

Cienkie blaszki obudowy mnie zniechęciły, plastikowe badziewne zaślepki na porty PCI, źle umiejscowione wycięcie na CPU, wyrabiające się otwory na śrubki, marnej jakości panel z dziurą przy przełączniku obrotów, brak kabli do monitorowania RPM wiatraków itd. Ale ok SPC tak ma. Natomiast patrząc na jakość budy od SPC nigdy nie kupię od nich tak ważnego elementu, jakim jest PSU.

 

Fakt, mogłem zaoszczędzić stówę na PSU i dołożyć do lepszej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...