Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kawola223

Podkręcenie i5-4690k

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli podkręcam i5-4690k na płycie msi z97 gaming 5 z chłodzeniem Thermalright Macho

 

Ustawienie:

CPU Ratio Mode: Dynamic mode

EIST enable.

 

 

CPU VOltage mode : OFFSET

 

 

Pozostałe ustawienia na screnach

BIOS 1

BIOS 2

 

przy 1,24V zatrzymałem się i testuje w tej okolicy

 

na screenie poniżej widać, że zbijam powoli offset w dół i temperatury spadają ( narazie testy linx ok 40 minut max wyglądają stabilnie - może nie za długo ale to początek podkręcania więc później dłuższy test ).

 

Zastanawiam się czy w dobrym kierunku to idzie? Czy priorytet to zmniejszanie offsetu i sprawdzanie stabilności, czy powinienem zwrócić na coś jeszcze uwagę?

post-542371-15535266766767_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęło troszkę czasu - wymieniłem pastę pod chłodzeniem co zbiło temperatury.

 

wykonałem kilka testów i zatrzymałem narazie kompa na ustawieniach

 

CPU ratio 4.5

VCCIN 1,78V

CPU core/ring/gt voltage mode : OFFSET MODE

CPU core voltage offset +0.135

CPU Ring voltage offset +0.010

C1E enable

 

w załączniku widać iż napięcie procka max to 1.248V.

 

ponawiam pytanie czy nadal schodzić z CPU core voltage offset w dół, czy są jeszcze jakieś inne parametry które należy zmienić.

post-542371-15539502831681_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu podpowiem - ustawiaj napięcie na manual jak już wykręcisz go w miarę stabilnie, u mnie na takim ustawieniu pracuje stabilniej nawet przy niższym napięciu tj 1.17V na 4.5GHz.

 

Przy okazji zapytam tutaj - co mam przestawić aby taktowanie procesora nie spadało do 800MHz w spoczynku? Wywaliło mi dzisiaj ustawienia biosa, nie wiem czemu i musiałem od nowa wszystko ustawiać... Oszczędzanie energii wyłączone.

 

edit: wyłączyłem EIST i taktowanie jest już stałe, na czas sprawdzania stabilności tak zostawię ale na codzien chyba lepiej aby EIST i oszczędzanie energii były włączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rayfe chodzi ci o to, aby nie było offset mode tylko na sztywno wartość ??

 

wydaje mi się, że w tej sytuacji jak taktowanie spadnie to napięcie zostaje nadal stałe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rayfe chodzi ci o to, aby nie było offset mode tylko na sztywno wartość ??

 

wydaje mi się, że w tej sytuacji jak taktowanie spadnie to napięcie zostaje nadal stałe...

Tak, zgadza się - napięcie zostaje stałe. Ale u mnie w trybie offset mode dopiero gdy osiągał 1.185V działał w miare stabilnie zaś w manualu już na 1.17 spokojnie pracuje a nie próbowałem niżej schodzić. W manual mode nie testowałem jak działają funkcje oszczędzania energii tj czy zbijają napięcie, obecnie mam ustawione jedynie zbijanie taktowań ale napięcie stoi na sztywno... Nawala mi bios, po wyłączeniu listwy zasilającej wywala mi ustawienia overclockingu, musze pierw to ogarnąć ale bateria trzyma napięcie więc przyczyny muszę szukać gdzie indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy offset 1.18 niż na sztywno 1.17

Czemu chcecie ciągle męczyć proca? Na pulpicie/podczas filmu napięcie może sobie spaść poniżej 1v i tak powinno być, a nie na sztywno wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy offset 1.18 niż na sztywno 1.17

Czemu chcecie ciągle męczyć proca? Na pulpicie/podczas filmu napięcie może sobie spaść poniżej 1v i tak powinno być, a nie na sztywno wszystko.

 

 

no własnie taki mam cel... zmniejszać napięcie razem z taktowaniem...

mam 1,24V na maksymalnym obciążeniu na 4.5GHz przy tych ustawieniach:

 

CPU ratio 4.5

VCCIN 1,78V

CPU core/ring/gt voltage mode : OFFSET MODE

CPU core voltage offset +0.135

CPU Ring voltage offset +0.010

C1E enable

 

 

 

jak zbić niżej napięcie... zmieniać CPU core voltage offset delikatnie w dół do oporu czy coś innego spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na fixed czy na czym innym ze wszystkimi opcjami oszczędzania powera powinien ci schodzić z napięci i taktów bez problemu. Swoją drogą podbij sobie do 2v VCCin może się uda trochę uszczknąć na napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...