Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

denixior

[Wydajność] Słaba wydajność w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mój problem polega na tym, iż chciałem zagrać w grę F1 2018 ale wydajność mojego PC mi na to nie pozwala. Nie wiem czy jest to wina sprzętu który mam czy raczej jest on po prostu za słaby. Będę wdzięczny jeśli ktoś zerknie w raport z Everesta i powie jaka jest przyczyna że nawet na najniższych detalach gra ładuje się 10 minut i tak zacina że praktycznie nie da się grać. Jeśli mam za słaby sprzęt to proszę o podanie co muszę wymienić żeby w miarę płynnie pograć w nowsze tytuły.

 

 

Odrzuciło mi załącznik, sorry ;)

Report1.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten raport z Everesta nam wrzucisz, czy mamy sobie jakiś wygooglować :E

Swoją drogą, wejdź tutaj i zobaczysz, czego ci trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten raport z Everesta nam wrzucisz, czy mamy sobie jakiś wygooglować :E

Swoją drogą, wejdź tutaj i zobaczysz, czego ci trzeba.

Odrzuciło mi załącznik, sorry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak...

Masz przede wszystkim za mało pamięci. 4GB w dzisiejszych czasach starczają na system i przeglądanie internetu lub edycję dokumentów. Poratować mógłby cię plik wymiany, ale dysk systemowy masz zapchany, więc nie ma dla niego miejsca. Jest to HDD, a nie SSD, więc ogólnie kaplica. Dokup przynajmniej 4GB RAM. Zwolnij miejsce na C, żeby było co najmniej 15% wolnego.

 

Procesor jest słaby, ale do tych zadań wystarczy.

 

Grafika też jest słaba, ale do FIFY 18 wystarczy.

 

EDIT: Na dzisiaj do kupienia:

- 4GB DDR3 (taktowanie takie, jak obecnej kości) - 50-60pln

- 250GB SSD na system - 150pln (np goodram irdm pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak...

Masz przede wszystkim za mało pamięci. 4GB w dzisiejszych czasach starczają na system i przeglądanie internetu lub edycję dokumentów. Poratować mógłby cię plik wymiany, ale dysk systemowy masz zapchany, więc nie ma dla niego miejsca. Jeśli jest to HDD, a nie SSD, to ogólnie kaplica. Dokup przynajmniej 4GB RAM. Zwolnij miejsce na C, żeby było co najmniej 15% wolnego.

 

Procesor jest słaby, ale do tych zadań wystarczy.

 

Grafika też jest słaba, ale do FIFY 18 wystarczy.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to należy kupić z identycznymi parametrami jak ta którą mam DDR3,1600MHz, CL11?

Czy zmiana dysku na SSD może dużo pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięć RAM to należy kupić z identycznymi parametrami jak ta którą mam DDR3,1600MHz, CL11?

Tak. Nie jest to żelazna zasada, ale unikniesz wielu potencjalnych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie jest to żelazna zasada, ale unikniesz wielu potencjalnych kłopotów.

1.Czy zmiana dysku na SSD może dużo pomóc?

 

2.Czy mogę spokojnie dokupić 8gb z tymi samymi parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy zmiana dysku na SSD może dużo pomóc?

Tak. Na dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy bez SSD. To znaczy wyobrażam, bo w robocie mam komputer z HDD, ale przez to stałem się dość wulgarny :]

 

2.Czy mogę spokojnie dokupić 8gb z tymi samymi parametrami?

Tak. Stracisz wtedy dual channel, czyli mechanizm przyspieszania pamięci, ale akurat na sprzęcie o tych parametrach lepiej mieć dodatkowe 4GB pamięci niż jej trochę większą wydajność.

 

Na upartego można też pomyśleć o zmianie procesora, ale akurat to już będzie trochę droższa zabawa, bo trzeba by brać jakieś i7 bez K, a te są jeszcze w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy bez SSD. To znaczy wyobrażam, bo w robocie mam komputer z HDD, ale przez to stałem się dość wulgarny :]

 

 

Tak. Stracisz wtedy dual channel, czyli mechanizm przyspieszania pamięci, ale akurat na sprzęcie o tych parametrach lepiej mieć dodatkowe 4GB pamięci niż jej trochę większą wydajność.

 

Na upartego można też pomyśleć o zmianie procesora, ale akurat to już będzie trochę droższa zabawa, bo trzeba by brać jakieś i7 bez K, a te są jeszcze w cenie.

Mam jeszcze ostatnie pytanie, jaki dysk SSD tak do 200zł możesz mi polecić(min 240GB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stracisz wtedy dual channel, czyli mechanizm przyspieszania pamięci, ale akurat na sprzęcie o tych parametrach lepiej mieć dodatkowe 4GB pamięci niż jej trochę większą wydajność.

 

na wielu płytach leci flexem. wtedy jest np.

4 x 4 dc

4 x 0 sc

i analogicznie dla innych pojemnoości.

stos dc kończy się po przekroczeniu 8 gb i wtedy jest spadek. oczwysićie flex to nie jest standard ale na wielu płytach działa.

 

jeśli chodzi o inne parametry to zazwyczaj kompatybilność jest uzyskiwana poprzez równanie w dół. przypadki w których coś nie działa to jednak rzadkie sytuacje i "wielu o nich słyszało ale niewielu je widziało".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest słaby, ale do tych zadań wystarczy.

 

Grafika też jest słaba, ale do FIFY 18 wystarczy.

 

Z tego co pisze w pierwszym poście to nie chodzi o fife, a jak napisał autor F1 2018. Czyli Formula 1 2018

 

W sumie nie wiadomo jakie tam GPU siedzi, ale nawet jak ma R7 260X to pewnie ta gra będzie w zakresie 30-45fps chodziła na najniższych ustawieniach, może to być za mało do cieszenia się z ścigania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 2018? A to przepraszam, źle poczytałem.

Tak czy siak, "r7 260 family" powinno to jakoś odpalić. Przyjemnie nie będzie, ale będzie działało.

 

@Putout

Masz rację z tym "wielu słyszało, niewielu widziało". Sam dla siebie też nie mam oporów z braniem różnych pamięci, chociaż zdarzyło mi się, że single rank nie chciał ruszyć z dual rank w parze. Tym niemniej, jeśli ktoś kupuje, równie dobrze może od razu wziąć pamięć identyczną, niż narażać się na jakiekolwiek ryzyko. Istotnej różnicy to nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumująć..kupić 8gb w jednej kości z tymi samymi parametrami i dołożyć do tych 4gb, czy kupić 4gb bo i tak większej różnicy nie będzie?

 

Jaki dysk SSD tak do 200zł możesz mi polecić(min 240GB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...