Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stix92

Xiaomi Mi 9 czy Huawei Mate 20

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule tematu, który telefon wybrać i czy warto dopłacać do Huaweia. Dla m nie bardzo ważną sprawą jest aby telefon posiadał wbudowane radio FM bo w pracy cały czas radia slucham. Widziałem dzisiaj w sklepie ze Mate 20 posiada radio a o Xiaomi nic nie jest napisane. Niektórzy mówią ze posiada inni ze jest tylko przez internet. Internetowe radio to jest nie to samo co normalne. Co sądzicie ? Dzięki za jaką kolwiek pomoc, po telefon bedę jechał w piątek/sobota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w telefonie za ponad 2tyś zł wątpie, że jedyną rzeczą jaką potrzebujesz jest radio FM :P

na co zwracasz uwagę jeszcze? generalnie podejrzewam, że bardziej opłacalny będzie mi9. Sam posiadam Mate 20 od grudnia i wszystko zależy od tego, co potrzebujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi żeby telefon nie zamulał (jak w przypadku Samsunga). Wiem ze moze radio to nie jest jedyną rzeczą tak potrzebną ale ważna to sprawa dla mnie bo w pracy sie nudze. Widziałem mnostwo filmików z Xiaomi na youtube i wydaje sie spoko. Za taką cene to chyba lepszego nie znajde. Dzisiaj tak jak byłem w sklepie i był Mate 20 i ze tak powiem mi sie strasznie spodobał. Moze cos więcej o Mate 20 powiesz jako użytkownik.

 

PS. DLa mnie to jest dziwne ze telefon flagowany nie ma radio... Takie telefony powinny mieć wszystko rozumiem inne sprawy ze procesor,aparat itd są na najwyższym poziomie ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma internetowe. W dzisiejszych czasach mało kto korzysta radia jako odbiornika FM.

 

Poza tym z tego co piszesz wystarczy Ci fon za jakiś 1000zl z radiem. Np Max pro m2. Potężna bateria, sprawny system, radio. I teoretycznie dobry aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje, że wystarczyłby ci w zupełności pocophone f1 albo honor play. Bardzo wydajne procesory, 4gb albo 6gb ramu, cena nieco ponad 1000zł. Aparat po prostu średni. szybkie ładowanie też mają. Aktualnie najwięcej w telefonach dopłaca się do aparatu.

Ja po 4 miesiącach użytkowania mate 20 mogę troche powiedzieć. Ale bardzo ważna kwestia jest taka, że zależy co miałeś poprzednio. Ja miałem LG G5, więc flagowca. Mate 20 z 4gb ramu w zupełności wystarczy, mega szybki telefon, żadnych ścin. szybkie ładowanie, ekran bardzo dobry. Aparat po przesiadce z lg g5 - mieszane odczucia. przesadzone wyostrzanie, świetny tryb portretowy, bardzo dobry tryb nocny. trzeba często kombinować z włączaniem i wyłączaniem sztucznej inteligencji w aparacie. Co do samej nakładki, jest bardzo szybka i intuicyjna, jednak dla mnie do nakładki LG nie ma w ogóle podejścia. Dla mnie interfejs Huawei jest bardzo ograniczony. Nie ma wybudzania dwuklikiem, always on display, nie ma wiadomości wyskakujących na ekranie. Ale za to czytnik lini i odblokowywanie twarzą mega szybkie. Co do jakichs pytań, moge odpowiadać ;)

PS. właśnie wyłączyłem wifi i dane komórkowe i radio fm wbudowane normalnie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei ostatnio coś sporo negatywów zbiera, choćby jak ten powyżej ;)

I jeśli twierdzisz, że g5 robiło wcale nie dużo gorsze fotki to ja już pytań nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei ostatnio coś sporo negatywów zbiera, choćby jak ten powyżej ;)

I jeśli twierdzisz, że g5 robiło wcale nie dużo gorsze fotki to ja już pytań nie mam.

 

 

Wiesz, trochę może za dużo wymagałem od tego telefonu względem aparatu. ale jednak płacąc 3k, to czegoś się oczekuje..

Tak jak mówie, tryb portretowy jest naprawde świetny, ale dla mnie normalne zdjęcia często są z typu super, ale lepiej nie przybliżaj, bo obraz się robi dziwny. np. twarze takie plastelinowe. Trzeba się nauczyć i kombinować trochę z tym aparatem. Ale jak się obejrzy recenzje na yt i porównania np z mate 20 pro, to nie ma w sumie dużej różnicy. Wszyscy znajomi mi mówią, że przesadzam i za dużo oczekuję od aparatu, więc może być w tym trochę prawdy ;) myślałem, że skok jakościowy po LG g5 będzie większy. Ale g5 robi bardzo dobre zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Chciałbym, aby aparat uwiecznial dokładnie to, co ja sam widzę w szczególności wieczorem i nocą ;)

Mam fona z naprawdę dobrym aparatem i wciąż mi mało, a i w sumie nie mam na co zmieniać aby odczuć jakąś różnice znaczna. No, może p30/mate30 dopiero, albo u13 dadzą jakiś odczuwalny progres :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi 9 jest lepszy od wszystkich iPhone'ów Apple,

Uuuu, nowy "znafca" na forum, śmierdzi spambotem albo analfabetyzmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi 9 jest lepszy od wszystkich iPhone'ów Apple, ale nie tak dobry jak Huawei P20 or Pro.

 

jeśli nie zajmiemy się szczegółami specyfikacji, a funkcje aparatu Xiaomi Mi 9 nie obsługuje wszystkich poziomów Widevine, więc nie ma pełnych HD Netflix i Amazon Video, a także bateria nie jest zbyt duża tylko 3300mAh dla wysokich specyfikacji i dużego ekranu.

 

Taaa szczególnie, że po ostatniej aktualizacji w P20 PRO zepsuli tryb auto i rozmazuje zdjęcia nawet przy niewielkim ruchu np twarzy :)

 

Proponuję doczytać posty na forach huawei'a miesiąc wstecz, ludzie są konkretnie wkur%$eni i wrzucają różnice w fotkach przed aktualizacją i po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci proponuje cos w koncu zakupic bo o 4 msc tylko bredzisz wszedzie co ktos gdzies jakis no name napisał :D Zawsze na forum pisza ci ktorym cos nie pasuje bo ci ktorym wszystko działa maja na to wywalone. Ale jak 5 gosciom w Polsce tak sie zrobiło tzn ze kazdy na swiecie tak ma na bank. A Mateusz o tym wie najlepiej!....bo gdzies tam czytał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Huawei P10 i juz mi sie znudził. Dlatego stwierdziłem ze czas na zmiane telefonu. Xiaomi mnie najbardziej zainteresował ale problemy z dostępnośćią telefonu troche mnie odpychają bo niby masz kase zeby pójść i kupic a tutaj nic... Dostawa ma być w przyszłym tygodniu ale ile sztuk to też nie wiadomo. Ostatnio widzialem też Samsunga Galaxy A70, nie wydaje sie taki zły na pierwszy rzut oka ale cena na pewno będzie +2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli p10 się znudził i chcesz zmiany z progresem to ja polecę Ci u11. Tylko dlatego, że w euroagd jest za 1300zl w stacjonarnych sklepach. Będziesz miał tam wszystko lepsze od p10 a nie wydasz dużych pieniędzy. A jak omawiane wyżej telefony stanieja za powiedzmy rok, to sprzedasz U z niewielką strata i kupisz coś lepszego w niższej niż dziś cenie.

 

Wiem, że zaraz się odezwą, że znów wyskakuje z tym htc, ale przy takim rozwoju sprawy i aktualnej jego cenie, to też jest wyjście.

I oczywiście lg v30 za 1400zl z morele.

Wybierałbym między tymi dwoma, z czego htc ma lepszy aparat główny a lg ma Jacka. Takie dwie główne różnice, które mogą wpłynąć na decyzję.

I a telefony nawet teraz sa świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci proponuje cos w koncu zakupic bo o 4 msc tylko bredzisz wszedzie co ktos gdzies jakis no name napisał :D Zawsze na forum pisza ci ktorym cos nie pasuje bo ci ktorym wszystko działa maja na to wywalone. Ale jak 5 gosciom w Polsce tak sie zrobiło tzn ze kazdy na swiecie tak ma na bank. A Mateusz o tym wie najlepiej!....bo gdzies tam czytał :D

 

Że co TY tam próbujesz napisać? Może poproś kogoś kto włada jakąkolwiek polszczyzną, żeby przepisał to co miałeś na myśli.

 

Człowieku to ty może rozeznaj się w temacie, bo to o czym piszę to nie jest przypadek 3-4 osób tylko problem opisywany przez wielu wielu ludzi na forach + co najmniej dwóch moich kolegów którzy ten telefon używają.

 

O mój zakup się nie martw, wyczekam do interesujących mnie premier i zakupię coś czego nie będę żałował po miesiącu czy 2 użytkowania.

 

Bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale ciągnie mnie do tego Xiaomi Mi 9 najbardziej. Tylko denerwuje mnie to że nigdzie nie mozna go dostać bo wszystko wyprzedane... Na tym polu to Xiaomi przegięło i to bardzo. Trzeba będzie poczekać ale zobaczyc te telfony na żywo co wy mi proponujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz kupować w znanym sklepie to mogę zobaczyć w abc dacie czy mają. Ale nie zagwarantuje Ci najlepszej ceny.

 

edit

w action są dwie szt, ale cena z dup* :E

2150zł netto i to bez mojego zarobku

edit:

w sferis masz od ręki, czyli z Action zapewne

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-mi-9-6-128gb-nfc-wifi-bluetooth-gps-galileo-128gb-android-90-piano-black-p621685?gclid=CjwKCAjwp_zkBRBBEiwAndwD9ScGzMSZk2Ka2ISeIAY78Heeo5Szn2rq6OWkPJtHIje7giUqqBPCqBoCxdEQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...