Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hajper777

obnizacnie wydajnosci RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam RTX 2060 Palit Geiming PRO OC. Niestety jest to wersja z piszczącymi cewkami. Moje pytanie brzmi

 

Czy można obniżyć jej jakoś delikatnie taktowanie czy coś innego aby troszkę stracić na z 5 % ale za to moze trochę mniej będzie piszczeć

 

odrazu odpowiadam ze wadę zauważyłem w drugim dniu ale zwroty na firmę mi nie przysługiwał a gwarancja tego nie uzna

i odpowiedzi w stylu graj na słuchawkach tez proszę o wyrozumiałość

 

Karta jest u mnie już od miesiąca wiec praktycznie jak nowa ale z tą wadą za ile mogę ja odsprzedać ? jeśli nic nie pomorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno piszczy ? Nagraj film na YT jeśli możesz. Jak ktoś "usłyszy" to powie czy sam by taką kartę kupił czy nie. Tak "grała" moja :

i ją oddałem do sklepu. Nowy GTX1660 też "gra" ale znaaaacnie mniej niż przedstawiony powyżej RX580.

 

Co się tyczy problemu, to ustaw synchronizację do 60fps jako pierwszy krok - im więcej fps karta generuje tym większy coil whine słychać ( reguła ). Później zrób UV i obniż napięcie do najmniejszej możliwej wartości, dla której Twoja karta zaczyna poprawnie pracować. A jak i to nie pomoże, to zainwestuj w maty wygłuszające do obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV nigdy w nic takiego się nie bawiłem ale jak trzeba to Wojtek google pomoże. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokuj klatki na 60 i powinno pomoc bez obnizania wydajnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to jednak przy asasyn cee'd orgions blokada zmniejsza lekko chalas tak to 60%gpu chodzi i dalej piszczy.

 

No nic trzeba będzie kupić długi kabel a komputer w piwnicy postawić

 

Bo dzieciaki ja już po 22 śpią to u nich jest już cisza. w domu bardzo dobrze to słychać wieczorami i żona krzyczy abym wibrator wyłączył:). Nic tylko sprzedać taniej nówkę mi zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po UV na pewno cewki będą cichsze, ale nie staną się bezgłośne wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już w życiu parę kart graficznych i piszczące cewki się zdarzały, ale ustawienie synchronizacji pionowej (v-sync) zawsze pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki to nie koniec świata, nawet w 2080 ti się zdarzają.

Pooglądaj poradniki o UV (undervolting), na pewno trochę pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsync nie pomaga a w afterbuner mogę tylko core clock obniżyć oraz menory clock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting ma wpływ na piszczenie cewek? Do tej pory byłem przekonany, że zbyt duża ilość klatek wywołuje rezonans w cewkach (tych z luźniejszymi zwojami) ale undervolting generalnie nie obniża wydajności. Chodzi o to, że niższe napięcie mniej "trzepie" zwojami? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting ma wpływ na piszczenie cewek? Do tej pory byłem przekonany, że zbyt duża ilość klatek wywołuje rezonans w cewkach (tych z luźniejszymi zwojami) ale undervolting generalnie nie obniża wydajności. Chodzi o to, że niższe napięcie mniej "trzepie" zwojami? :E

Nie wiem czy wiesz, ale to nie żadne cewki piszczą, ani wymyślone "zwoje" tylko mosfety. W każdej karcie. Jak chcesz to zdejmij dowolny dławik w piszczącej karcie i przekonaj się sam. Jaka jest w ogóle geneza tego, że w karcie piszczą jakieś cewki? Skąd wy to wzieliście? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale to nie żadne cewki piszczą, ani wymyślone "zwoje" tylko mosfety. W każdej karcie. Jak chcesz to zdejmij dowolny dławik w piszczącej karcie i przekonaj się sam. Jaka jest w ogóle geneza tego, że w karcie piszczą jakieś cewki? Skąd wy to wzieliście? :lol2:

Może takie, że od dziesiątek lat mówi się o piszczących cewkach. Zwrotu tego używają m.in. recenzenci (polscy i zagraniczni), youtuberzy, testerzy jak i chyba wszyscy użytkownicy tego forum. Ani razu nie słyszałem, żeby ktoś wspominał o MOSFETACH.

Sam też kiedyż zalewałem taką piszczącą cewkę (w innym urządzeniu) i faktycznie zrobiło się ciszej. Ewidentnie to była cewka bo nawet przed zalaniem, jak przycisnąłem ją mocno paluchem to dźwięk znikał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio zamiast bawić się undervolting, pierwsze co bym zrobił to w MSI Afterburner (czy tam Riva Statistic Server) ustawił maksymalny FPS dla wszystkich aplikacji. U mnie na 980Ti v-sync nie pomógł bo niektóre gry tej opcji nie mają, ale nie oferują jej w menu główym. Pamiętam, że taki Euro Truck Simulator 2 to generował tysiące klatek w menu głównym, a karta wydawała dźwięk jakby miała zaraz ekslopodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma wpływ, ponieważ UV zmniejsza pobór prądu.

UV jak nazwa wskazuje zmniejsza napięcie a nie pobór prądu. Obniżenie napięcia zmniejsza pobór mocy a nie prądu, zgodnie ze wzorem: P=UxI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV jak nazwa wskazuje zmniejsza napięcie a nie pobór prądu. Obniżenie napięcia zmniejsza pobór mocy a nie prądu, zgodnie ze wzorem: P=UxI

 

A wg prawa przekształcenia do I=P/U co obniżysz zmniejszajac U? Chyba tylko poziom forum, bo prąd przesylany bedzie jednak wyższy.

 

UV to nie tylko nizsze napiecie. Ograniczasz pobor mocy - wypadkową iloczynu napięcia i natężenia. Z sieci nie pobierasz mocy czynnej W tylko prąd A o napięciu U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg prawa przekształcenia do I=P/U co obniżysz zmniejszajac U? Chyba tylko poziom forum, bo prąd przesylany bedzie jednak wyższy.

 

UV to nie tylko nizsze napiecie. Ograniczasz pobor mocy - wypadkową iloczynu napięcia i natężenia. Z sieci nie pobierasz mocy czynnej W tylko prąd A o napięciu U.

 

 

Obniżając napięcie na karcie spada pobór mocy (widać to na miernikach energii) a płynący prąd pozostaje bez zmian. UV nie maiłby sensu, gdybyśmy obniżali napięcie zwiększając prąd. Napięcie zasilania karty jest typu stałego a wiec obowiązuje wzór P=UxI (bez cosinusa fi). Tyle teorii. Oczywiście, że z sieci pobierana moc jest inna, bo dysponuje ona napięciem przemiennym ale UV jest robiony przecież na karcie, która pracuje już na napięciu stałym. Oczywistym jest, że karta o mniejszej mocy pobieranej w mniejszym stopniu obciąża zasilacz komputera i ten sumarycznie pobierze mniej mocy z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżając napięcie na karcie spada pobór mocy (widać to na miernikach energii) a płynący prąd pozostaje bez zmian (...)

 

Zdajesz sobie sprawę, że właśnie zaprzeczasz powszechnie obowiązującym prawom fizycznym? :)

 

W krótkiej prostej wersji:

* za grzanie się obwodu odpowiada tylko i wyłącznie przepływający przez niego prąd (natężenie)

* różnica (wysokość) napięć odpowiada za wartość przepływającego prądu

* niższe napięcie wymusza przepływ niższego prądu = układ mniej się grzeje

* łapiesz, czy jeszcze nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżając napięcie na karcie spada pobór mocy (widać to na miernikach energii) a płynący prąd pozostaje bez zmian. UV nie maiłby sensu, gdybyśmy obniżali napięcie zwiększając prąd. Napięcie zasilania karty jest typu stałego a wiec obowiązuje wzór P=UxI (bez cosinusa fi). Tyle teorii. Oczywiście, że z sieci pobierana moc jest inna, bo dysponuje ona napięciem przemiennym ale UV jest robiony przecież na karcie, która pracuje już na napięciu stałym. Oczywistym jest, że karta o mniejszej mocy pobieranej w mniejszym stopniu obciąża zasilacz komputera i ten sumarycznie pobierze mniej mocy z sieci.

 

Ynteligęcja waszmościi poraziła mnie :E

 

Naprawdę nie chce mi się już z Tobą o taką podstawę wykłocać, ale wroc do książek i sprawdź czym jest moc elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...