Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morv

Komputer na następne lata

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie założyłem temat abyście ocenili/doradzili w zestawie który sobie złożyłem. Jako, że człowiek nie ma już tyle czasu co kiedyś to nie gram za często, ale gierki typu Forza Horizon 3/4 to moje klimaty, a wymagania sprzętowe nie są małe i mój sprzęt ciągnie je ledwo na low z przycięciami przez za małą ilość VRAM. Jako, że i tak długo z niego korzystałem i działa całkiem sprawnie w codziennym użytkowaniu to i tak wypadałoby w końcu po latach zakupić coś co będzie służyło następne kilka lat. Więc generalnie ma to być sprzęt uniwersalny i posłużyć jak najdłużej takiemu już mniej HARD userowi jak kiedyś bez większych inwestycji.

 

Oto co złożyłem w kompusroniku:

 

5IFnu8G.jpg

 

Wyszło coś koło 2700zł, a zestaw jest bez zasilacza gdyż posiadam aktualnie SilentiumPC DeusG1 500W który moim zdaniem powinien spokojnie dalej dać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś pożytek z Dual Channel na platformie AMD? Bo z tego co pamiętam Dual Channel to ogólnie dawał jakieś marginalne przyrosty o ile w ogóle. Faktycznym plusem za to jest mniejsze CL tych pamięci które podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD jest gigantyczny wzrost w grach paredziesiąt fps w porównaniu do single channel. I kostki weź te co kolega zlinkował zamiast swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi w sprawie RAMu. Zawsze brałem Dual bo myślałem, ze to coś daje a potem po testach i małej literaturze okazywało się że przyrostu wydajności nie ma, ale siedziałem, na Intelu i to dość starym. Nie siedzę też już tak mocno w tym co tam nowego w hardwarze więc i wiedza z każdym rokiem spada. Tyle co od czasu do czasu jakiś artykuł "przelecę" z ciekawości.

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzęt doszedł i od razu wszystko złożyłem. O dziwo udało się odpalić kompa za pierwszy razem :E

 

Mam małe pytanko z racji tego, że wiele ostatnich lat siedziałem na Intelu. Czy to normalne IDLE dla Ryzena? W i3 spadało mi taktowanie nawet do 800Mhz a tutaj niechętnie schodzi poniżej 3GHz i używa coś koło 13-15W.

 

2cHikth.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz plan zasilania na oszczędzanie energii, taktowanie i napięcia spadną w idlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...