Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marches

Wolny dysk Samsung 860 EV0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóż mam 500gb, SAMSUNG 860 EVO SSD, w benchmarkach wychodzi mi około 300mb/s, a przy kopiowaniu z jednego dysku SSD SAMSUNG 850 EVO (120gb) na 860 EVO (500gb), pliku ISO, wychodzi max 170mb/s, czyżbym źle podłączył dyski, czy co? jednym słowem WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test w AS SSD i wklej screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta? Wygląda jakby chodził na Sata 2 zamiast Sata 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no własnie, chodzi na SATA 3 na 100%. Płyta to jakaś MSI, pod 1150, kurcze zapomniałem modelu, ale budżetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no własnie, chodzi na SATA 3 na 100%. Płyta to jakaś MSI, pod 1150, kurcze zapomniałem modelu, ale budżetowa.

Jaki pokazuje tryb transferu w Crystaldiskinfo ? SATA/600 | SATA/600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie masz AHCI czy IDE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 EVO 500GB potrafi zwolnić do 170MB/s pomimo że samsung deklaruje około 300MB zapisu bezpośrednio do TLC w wersji 500GB. Sam tak miałem jak zacząłem mojego katować bardzo dużą ilością danych (~200GB zapisu przy zapełnieniu ~40%). To pokazuje jak słabe są testy w sieci, gdzie mało kto wykrywa ten spadek wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 EVO 500GB potrafi zwolnić do 170MB/s pomimo że samsung deklaruje około 300MB zapisu bezpośrednio do TLC w wersji 500GB. Sam tak miałem jak zacząłem mojego katować bardzo dużą ilością danych (~200GB zapisu przy zapełnieniu ~40%). To pokazuje jak słabe są testy w sieci, gdzie mało kto wykrywa ten spadek wydajności.

w teorii 300 powinien trzymać:

 

Zapisu powinno być 22GB buforowane. W praktyce kij wie jak to zależy od zapełnienia dysku ;)

 

https://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2018/03/860evo-linear-write-645x439.jpg

 

https://img.purch.com/860-evo-500gb-png/o/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9TLzEvNzQ2MjA5L29yaWdpbmFsLzg2MF9FVk9fNTAwR0IucG5n

 

 

Tylko że kolega napisał, o problemie nawet w benchmarkach. Bo około 300MB/s to słaby wynik na EVO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel RST nie zacznie z automatu keszować danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H81/B85 tego nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem płytę główną i lata dysk jeden i drugi w okolicach 480mb/s/500mb/s - kuźwa to za przepaść, jednak nie wiem, może to wina kontrolera? wczoraj północy się bawiłem z ustawieniami etc. Dopiero dzisiaj płytę główną zmieniłem na nowszą i śmiga bez zarzutu, a wcześniej pod SATA 3 leciały dyski po połowie swojej prędkości.

 

Teraz pytanie, czemu plik ISO przerzucany z jednego do drugiego dysku ma prędkość max 200mb/s ? Plik ISO ma 1.2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki problem powodował jakiś proces z Windowsa,obcinało mi transfer

Defendera miałem wtedy wyłączonego...przeinstalowałem Windę

 

edit.

Teraz zrobiłem test i to wina Defendera i jego ochrony w czasie rzeczywistym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie SATA2, a nie SATA3. Płytki pod 1150 miały często i gęsto 1-2 złącza sata3, reszta sata2, zwłaszcza budżetówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dysk zapuszczony na SATA 2. Różnice mogą być, ale nie takie w zależności od sterownika ahci(i polecam przetestować od starych do najnowszych), bo to może być nawet 20% w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...