Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

banzaIabc

[3000 zł] Laptop 15 cali do internetu i filmów, kolor biały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Pomogliście mi już setki razy w najróżniejszych sprawach związanych z technologią, więc liczę na Was i tym razem.

Szukam laptopa 15 cali. Osoba, która będzie go używać nie gra w żadne gry, laptop będzie używany tylko do przeglądania internetu, korzystania z netflixa i oglądania filmów, czasem pewnie jakaś praca biurowa w wordzie albo excelu. Z tego powodu, wydaje mi się, że najważniejszy będzie procesor i pamięć RAM. Występują trzy główne ograniczenia:

1) Budżet do 3000 zł bez możliwości zwiększenia.

2) Kolor musi być biały.

3) Laptop musi mieć ekran 15 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przy takich wymaganiach specyfikacja ( prócz tego że ma dobrze działać) ma jakiekolwiek znaczenie dla właściciela wink.gif .W białym kolorze:Taniej:

ASUS VivoBook R520UA i3-8130U/8GB/256SSD/Win10X za 2399zł

Wystarczy do pdostawowych zadań biurowo internetowych- ma procesor i3, dysk SSD i system operacyjny Windows 10.

Drożej z procesorem 4-ro rdzeniowym:

ASUS VivoBook R520UF i5-8250U/8GB/240SSD+1TB/Win10 za 3199zł

Mocniejsze wydanie wersji UA, jest tu 4-ro rdzeniowy procesor, dedykowana karta graficzna MX130 (choć to niewiele więcej niż integra) oraz dwa dyski. Laptop w takiej konfiguracji jest nieco powyżej budżetu.

 

Oba modele są białe nie tylko na zewnątrz, ale również i w środku (zdarzają się modele z innych firm, które są białe na zewnątrz, ale np. ramki wokół ekranu są czarne).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 Szary - 2649zł

Dla kobiety idealny będzie Ideapad 330s z matrycą IPS FullHD, która ma przyjemne dla oka kolory. Niestety nie ma białego, dlatego polecam w moim ulubionym szarym kolorze. ;)

 

HP 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 White - 2749zł

Z białych warty uwagi jest HP na matowej matrycy FullHD. Wykonanie laptopa stoi na dobrym poziomie. HP ma bardzo dobry serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ideapad 330s z dwoma dyskami za 2749zł nie ma matrycy FHD tylko HD kwasny.gif, do tego nie jest to IPS.

Z tym bardzo dobrym serwisem HP, to żeś zaszalał lol2.gif .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek

Najmocniej przepraszam i wielkie dzięki za info. Pisałem wczoraj zmęczony, to się pomyliłem. Ludzka rzecz. Już komuś zdarzyło się pomylić wersje z matrycą HD z tą z FULLHD. Edytowałem i zmieniłem na wersję z dobrą matrycą i 4 rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 2500u.

 

Nie zaszalałem. Miałem monitor HP zakupiony w sklepie X, to jak przestały działać klawisze do regulacji jasności przysłali mi nową sztukę a starą kazali zapakować do opakowania po nowym i wezwać kuriera na ich koszt.

 

@Autor

Kolor jest raczej złym doradcą w wyborze laptopa. Bardziej w tym budżecie patrzył bym na rodzaj matrycy. Ideapad ma matrycę IPS, która ma lepsze kąty widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi. @pabloesc - wiem, że kolor nie jest dobrym doradcą, ale co poradzisz - to nie dla mnie ma być to urządzenie, ja o tym wiem. Po przejrzeniu Waszych propozycji i skonsultowania z przyszłą właścicielką laptopa, ustaliliśmy, że wybierzemy, któryś z tych dwóch:

 

ASUS VivoBook R520UF i5-8250U/8GB/240SSD+1TB/Win10 za 3199zł

Mocniejsze wydanie wersji UA, jest tu 4-ro rdzeniowy procesor, dedykowana karta graficzna MX130 (choć to niewiele więcej niż integra) oraz dwa dyski. Laptop w takiej konfiguracji jest nieco powyżej budżetu.

 

HP 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 White - 2749zł

Z białych warty uwagi jest HP na matowej matrycy FullHD. Wykonanie laptopa stoi na dobrym poziomie. HP ma bardzo dobry serwis.

 

Teraz pytanie - oprócz dołożonego dysku talerzowego w modelu 1, jakie są jeszcze istotne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP ma nowszy i nieznacznie wydajniejszy procesor i5-8265u, ale tak jak wspomniałem zdecydowanie polecam laptop na matrycy IPS z uwagi na lepsze kąty widzenia. Różnica jest odczuwalna a nie ma białego laptopa w tym budżecie z dobrym procesorem i tą właśnie matrycą. Zobacz porównanie procesorów i5-8256U vs i5-8250U.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8265U-vs-Intel-Core-i5-8250U/m566107vsm338266

Ryzen 2500u vs i5-8250U

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8250U-vs-AMD-Ryzen-5-2500U/m338266vsm378273

Z tego co widać wydajność Ryzena 2500u jest nieznacznie niższa od i5-8250u z którym Ideapad 330s na matrycy IPS FHD kosztuje 2899zł, czyli o 250zł drożej od wersji z Ryzenem za 2649zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi. @pabloesc - wiem, że kolor nie jest dobrym doradcą, ale co poradzisz - to nie dla mnie ma być to urządzenie, ja o tym wiem. Po przejrzeniu Waszych propozycji i skonsultowania z przyszłą właścicielką laptopa, ustaliliśmy, że wybierzemy, któryś z tych dwóch:

 

Teraz pytanie - oprócz dołożonego dysku talerzowego w modelu 1, jakie są jeszcze istotne różnice?

 

Prócz tego, że biały jest również na wewnętrznej stronie to różnice:

- dedykowana karta MX130

- dysk HDD

- Asus jest nieco lżejszy i ma wolny 1 slot na pamięć ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop nie będzie służył do gier, to możliwości karty MX130 nie zostaną wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptop nie będzie służył do gier, to możliwości karty MX130 nie zostaną wykorzystane.

Bez przesady MX130, jest niewiele wydajniejsza od integry- wiec o jakich grach mowa szczerbaty.gif. To przecież typowa karta biurowa-na dobrą sprawę można by z tej karty zrezygnować, ale cóż w tym białym modelu Asusa jest po prostu MX130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę MX130 nie jest najwydajniejszą kartą to następca GT920m, jest wydajniejsza od karty zintegrowanej to się odczuje lecz do MX150 jest dużo brakuje. Choć druga sprawa mało to ważne skoro ma nie być do gier.

 

Jeżeli masz do czegoś dopłacać to moim zdaniem niech będzie to wykonanie oraz wyposażenie.

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS 3099 zł

Matryca FULL HD matowa IPS lepsze kąty widzenia od matrycy TN, aluminiowa obudowa w stonowany designu nie jest biały lecz srebrny, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, przyzwoite głośniki.

 

Dostępna jest jeszcze konfiguracja w kolorze złoto-białym

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS 3199 zł

Kosztem dysku jest grafika dedykowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka, tylko, że te Paviliony nie są białe (jeden jest srebrny, a drugi srebrno-złoty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki i niedrogi laptop Acer na dobrej matowej matrycy IPS FullHD polecałem w #4 poscie tematu pt.

Jaki laptop na studia do 2000? +/-100zł Niestety nie jest biały, ale za to lekki i elegancki. Do tego cena nie jest wygórowana. Oprócz ww. Lenovo z czystym sumieniem polecam. Przewagą tego modelu nad 330s jest podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wyczerpujące odpowiedzi. Wybór padł na ASUS VivoBook R520UF i5-8250U/8GB/240SSD+1TB/Win10 za 3199zł. Użytkownik zadowolony póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...