Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek1132

Hej. Jaki RTX 2070 wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, miałem upgradować stary komputer ale jednak wole kupić nowy. I mam zamiar kupić RTX 2070. Tylko w moim zasięgu są trzy model i nie wiem, który wybrać.

 

Oto te modele.

 

GeForce RTX 2070 GAMING 8G GDDR6

 

Mój linPalit GeForce RTX 2070 JetStream 8GB GDDR6

 

MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6

 

No właśnie Panowie i Panie czym one tak naprawdę się różnią? Ja składam kompa głównie do gier. Chciałbym w 4k pograć w Metro Exodus i przynajniej high 1080 w Cyberpunka 2077.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

RTX 2070 - nie bardzo nadaje się do 4K, chyba że chcesz ostro ciąć detale albo grać w 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrzuć ten za 2.5k bo to przesadzona cena za 2070 i będziesz miał trochę prościej :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte rtx 2070 gaming oc - w 4k w Metro Exodus raczej nie pograsz. 1440p z wlaczonym rtx dziala na poziomie 40-50 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte rtx 2070 gaming oc - w 4k w Metro Exodus raczej nie pograsz. 1440p z wlaczonym rtx dziala na poziomie 40-50 fps.

 

 

Dziękuje za odpowiedzi. Procesor myślicie bardziej do tej karty pasuje Intel i5-9400F czy Ryzen 5 2600. Ten drugi w testach gier przegrywa tak mniej więcej o 10% w FPS. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armour bedzie rozsadnym wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Procesor myślicie bardziej do tej karty pasuje Intel i5-9400F czy Ryzen 5 2600. Ten drugi w testach gier przegrywa tak mniej więcej o 10% w FPS. Pozdrawiam :)

W grach i5 z sześcioma gołymi jajkami będzie wydajniejszy, ale ogólnie aktualnie jest nagonka na Intela (w sumie nie bez powodu) i mądrzy już od ponad roku trąbią, że inwestowanie w taki procek jest bez sensu bo podzieli los poprzednich golasów. Fakty są jednak takie, że mamy 2019r i jakoś nie widać gier który by zarżnęły te 6 rdzeni, mało tego takie nowe Metro to nawet na 4 jajkach sobie bardzo dobrze radzi.

Sytuacja pewnie się zmieni po tym jak zaczną powstawać tytuły na nową generację konsol, ale do tego czasu wody trochę upłynie, a wtedy 2070 ogranie co najwyżej Miedium/Low detal w 1080p.

 

Osobiście jestem jednak zdania, że sprzęt kupuje się na tu i teraz - jak nie daje rady to odsprzedajemy i bierzemy nowy, w większości przypadku wychodzi to taniej, niż budowanie high-endowych maszyn na przyszłości.

Oczywiście są od tego wyjątki, jak chociażby kiedyś i7 2600k, ale nie zdarzają się zbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach i5 z sześcioma gołymi jajkami będzie wydajniejszy, ale ogólnie aktualnie jest nagonka na Intela (w sumie nie bez powodu) i mądrzy już od ponad roku trąbią, że inwestowanie w taki procek jest bez sensu bo podzieli los poprzednich golasów. Fakty są jednak takie, że mamy 2019r i jakoś nie widać gier który by zarżnęły te 6 rdzeni, mało tego takie nowe Metro to nawet na 4 jajkach sobie bardzo dobrze radzi.

Sytuacja pewnie się zmieni po tym jak zaczną powstawać tytuły na nową generację konsol, ale do tego czasu wody trochę upłynie, a wtedy 2070 ogranie co najwyżej Miedium/Low detal w 1080p.

 

Osobiście jestem jednak zdania, że sprzęt kupuje się na tu i teraz - jak nie daje rady to odsprzedajemy i bierzemy nowy, w większości przypadku wychodzi to taniej, niż budowanie high-endowych maszyn na przyszłości.

Oczywiście są od tego wyjątki, jak chociażby kiedyś i7 2600k, ale nie zdarzają się zbyt często.

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Też uważam, że komputer do gier jest głównie na teraz choć z te 4 lata bym chciał się nim pocieszyć. Zagrać godnie w Cyberpunka 2077 i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tego Msi 2070 Armor i mogę śmiało polecić. Maksymalne temperatury podczas długiego grania to 63 stopnie, spoczynek 30. Do 60 stopni wiatraki nawet nie odpalają, a nawet jak już to i tak jest cicho.

Wszystko hula na ultra tak jak powinno razem z 9700k.

Co do 4k 60fps możesz zapomnieć na tej karcie. 1440p jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...