Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sirmariano

Niewielki upgrade grafiki w kompie do sporadycznego grania

Rekomendowane odpowiedzi

/Cześć.

 

Ostatnio coś mnie wzięło na odkurzenie stacjonarki. Mam tam i5 3570k (podkręcony do 4,3), Gigabyte HD7870 i 8GB jakiegoś ramu. Nie pamiętam jaki zasilacz ale markowy.

 

Pomyślałem o małej aktualizacji i w oko wpadła mi karta GTX 1660ti albo RTX 2060. Czy jest sens montowania 2060 do takiego procka, czy wystarczy 1660ti? Wolałbym unikać zmiany procka i płyty. Teraz gram w fullHD na 22' ale tez po głowie chodzi mi zmiana monitora na większy (może jakiś 29 2560/1080 albo 32 2560/1440).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Cześć.

 

Ostatnio coś mnie wzięło na odkurzenie stacjonarki. Mam tam i5 3570k (podkręcony do 4,3), Gigabyte HD7870 i 8GB jakiegoś ramu. Nie pamiętam jaki zasilacz ale markowy.

 

Pomyślałem o małej aktualizacji i w oko wpadła mi karta GTX 1660ti albo RTX 2060. Czy jest sens montowania 2060 do takiego procka, czy wystarczy 1660ti? Wolałbym unikać zmiany procka i płyty. Teraz gram w fullHD na 22' ale tez po głowie chodzi mi zmiana monitora na większy (może jakiś 29 2560/1080 albo 32 2560/1440).

 

Pozdrawiam

Zdecydowanie lepszy efekt (komfort grania) osiagnie się kupując 1660 ti zamiast 2060, różnicę w cenie tych dwóch przeznaczając na zmianę i5 na jakąś i7 (2600k, 2700k lub 3770k). Chyba, że najbliższych planach zamiana paltformy (płyta główna, proc i pamieć). Cztery wątki to już lekka padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze za słabe karty do rozdzielczości powyżej HD. Może teraz jeszcze jako tako dadzą sobie radę, ale im dalej w las tym będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o małej aktualizacji i w oko wpadła mi karta GTX 1660ti albo RTX 2060. Czy jest sens montowania 2060 do takiego procka, czy wystarczy 1660ti? Wolałbym unikać zmiany procka i płyty. Teraz gram w fullHD na 22' ale tez po głowie chodzi mi zmiana monitora na większy (może jakiś 29 2560/1080 albo 32 2560/1440).

bierz 2060 jeśli masz 300 wolne w 2,5 K cpu będzie się miej liczył niż w full HD

jeśli jesteś wstanie dostać w tej samej cenie 1070 ti to bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1070ti za 1600zł to chyba tylko używka? Wolałbym nowe, bo mógłbym to wrzucić w koszty a wtedy realnie taka karta za 1650 będzie mnie kosztowała niecałe 1100zł. Oczywiście mógłbym i wrzucić 1070ti ale jakoś tak 2k za grafikę przekracza moją barierę psychiczną zwłaszcza, że gram bardzo bardzo mało (nie pytajcie mnie czemu w takim razie chce zmienić kartę:)

 

Raczej nie chciałbym zmieniać płyty i procka. Myślałem czy by nie wrzucić i3770k (a swojego może udałoby się sprzedać), ale to tylko wtedy jak uda się coś upolowac na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych warto brać 1660 albo 2060. 1660 ti to słąbo wyceniona karta. Jak Podbijesz rozdzielczość towiecej roboty będzie miałą karta graficzna niż cpu o ile ni jesteś fanem wymagajacych gier multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram w Shadow of the tomb rider. W kolejce czekaja residenty i outlasty. Nic z multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najlepiej 2060 dla największego efektu. Resztę platformy wymienisz sobie kiedyś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1070ti za 1600zł to chyba tylko używka? Wolałbym nowe, bo mógłbym to wrzucić w koszty a wtedy realnie taka karta za 1650 będzie mnie kosztowała niecałe 1100zł. Oczywiście mógłbym i wrzucić 1070ti ale jakoś tak 2k za grafikę przekracza moją barierę psychiczną

 

Jest jeszcze opcja kupna używki.

 

Ja zakupiłem tydzień temu 1070 Ti, z gwarancją na 26 miesięcy, nie z koparki, w stanie idealnym z topowym chłodzeniem od MSI, za 1330zł na allegro. Ceny zwykle oscylują w okolicy 1400zł. Karta kupiona do 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Najczęściej osoba prywatna ma jedną aukcje a jak widzisz że ktoś sprzedaje karty i ma 10 sztuk to już wiadomo że kopały.

Ale jak jest długa gwarancja to ja bym się nie przejmował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak udowodnić, ze to nie był górnik?

gornic ... mining (bo z górnictwem to ma nie wiele wspólnego) zdechło jakieś 10-12 miesięcy temu wiec jeśli karcie spadło 8 miesięcy z gwarancji to nie była kupowana pod GPGPU

 

PS: znam co najmniej jedna render farme w której są używane GF w CUDA wiec nie tylko krypto mining :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 4670k@4.3GHz jakieś 2 tygodnie temu zamontowałem RTX 2060 Twin fan od Zotaca i w Wiedźminie nie narzekam, w Novigradzie jest raz CPU raz GPU na 100% a poza miastem tylko GPU albo VSync mnie ogranicza na 60FPS 2560x1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali, sama wymiana grafiki tutaj nie załatwi sprawy. Kupujesz albo nówke 1660ti albo używkę 1070ti (wyjdzie taniej i wydajniej) a za resztę hajsu kupujesz np. 2600k (3770k nie proponuję, bo jego ceny są chore), zyskasz wtedy 2x tyle wątków. Jakbyś miał więcej hajsu to byś mógł myśleć o przesiadce na ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś miał więcej hajsu to byś mógł myśleć o przesiadce na ryzena.

 

A jakiego Ryzena miałeś na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie grane w 1440p to 2060 możesz brać, pytanie kluczowe jakie gry ogrywasz, jeżeli BF V, czy Ubisoftowe mega produkcje, to niestety ale bez zmiany CPU się nie obejdzie. Do tych gier bez 6 mocnych wątków i 16gb ram (najlepiej wysoko taktowanych) będzie bida z nędzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie grane w 1440p to 2060 możesz brać, pytanie kluczowe jakie gry ogrywasz, jeżeli BF V, czy Ubisoftowe mega produkcje, to niestety ale bez zmiany CPU się nie obejdzie. Do tych gier bez 6 mocnych wątków i 16gb ram (najlepiej wysoko taktowanych) będzie bida z nędzą.

 

Nie lubię szybkich multi, bo to scena dla młodszych - w moim wieku byłbym tylko mięsem armatnim :)

 

Tak, będę grał w 1440p i tak, mam 2060 od kilku dni (różnica jest mega). Teraz myślę nad zmianą reszty... wiedziałem, że tak to się skończy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa, że jak się już modernizuje kompa, to się idzie po całości ;) Dobrze że od razu postanowiłeś dowalić mocne GPU, bo ze słabszym po zmianie platformy doszedłbyś do wniosku, że jednak warto było wziąć mocniejszą kartę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh tak to bywa... Ostatecznie wyszło, że mam drugiego kompa a w nim:

Ryzen 7 1700 (po taniości) + cooler SPC Fera 3

MSI B450 Tomahawk

2x8GB HyperX Predator 3200MHz (polecane)

Palit RTX2060 OC

Obudowa X70W

Póki co jakiś tani SSD Goodrama CX400 256GB

I monitor Samsung LC27JG50QQUXEN

 

Ze starego został HDD, mysz i klawiatura :)

 

W sumie jakby dokupić zasilacz to miałbym drugiego kompa dla syna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

jakbym widział siebie :P mam tutaj parę desktopów to wrzucę tylko jakiegoś Radeona rx580 i tyle. Hmmm za słabe zasilacze to trzeba kupić coś lepszego ... ups nie wejdzie do obudwowy. PRzydałoby sie zrobić jakieś OC procka no to cooler + płyta :) i tak z planowanego 1000 zrobiło się 2500 ;) na szczęście jak u ciebie na FV :P i ostatecznie 1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...