Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kujaww

Płyta głowna, procesor i pamięci do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie, mam 700 zł, chcę wymienić płytę, procesor i pamięć, bo aktualne ledwo zipią (grafika nawet już padła całkiem).

Komputer dla rodziców, bez grania w gry. System Linux, także zależy mi na współdziałających z Linuxem komponentach.

 

Znalazłem takie rzeczy:

- Procesor AMD Athlon 200GE 3,2MHz Box (YD200GC6FBBOX) - 206 zł

- Płyta główna ASRock A320M-HDV - 193 zł

- Pamięć Goodram Iridium 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz CL15 Czerwona (IRR2400D464L15S/8GDC) - 233 zł

 

Czy coś lepszego w tych cenach polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie, jaki RAM, byle by miał 2666MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to mnożnik był odblokowany na płytach MSI i Gigabyte, nie wiem czy coś w tej kwestii uległo zmianie ale dla pewności wybrałbym pomiędzy płytami tych dwóch producentów.

 

Co do ramu, 2666 to najwyższe zegary jakie obsłuży ten procesor. Nie powinno być problemów z kompatybilnością szczególnie po updacie biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję tego biosu, bo gdzieniegdzie piszą o tym, żę są problemy pomiędzy MSI/Gigabyte a Linuksem.

 

Jeszcze się upewnię na linuxhardware.reddit.com, jeśli jest ok to taki zestaw bym wziął:

 

Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4 (BLS2C4G4D26BFSB)

MSI B350M PRO-VD PLUS (B350MPROVDPLUS)

AMD Athlon 200GE 3,2MHz Box (YD200GC6FBBOX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, piszą, żebym brał B450, jeśli chcę być pewny działającego (zaktualizowanego) biosu. A nie widzi mi się dorzucać kolejnej stówy albo i więcej ;/

Jak to u nas w PL jest, czy te B350 nie są sprzedawane ze zaktualizowanym biosem?

edit:

reddit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...