Forum PCLab.pl: Wybór płyty pod Ryzen 5 2600 OC 4.0 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wybór płyty pod Ryzen 5 2600 OC 4.0

#1 Użytkownik jest niedostępny   LUK3000 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Marzec 2019 - 07:18

Jak w temacie szukam dobrej płyty pod OC Ryzena 2600, właśnie jadę oddać Aurusa B450 Elite, który rozczarował mnie pod względem braku funkcji zmiany napięcia na stałe (tylko offset) oraz dość wysokimi temperaturami na sekcji zasilania dorównującym tym na procesorze, którego narazie chłodzę boxowym coolerem, mimo, że teoretycznie sekcja jest dość dobra widziałem wiele opinii o jej przegrzewaniu się i myślę wymienić go na płytę MSI B450 Mortar, która spełnia moje oczekiwania pod względem posiadania 2 złączy M.2 tylko mam wątpliwości co do sekcji zasilania w tej płycie, zamówiłem również trochę droższego Tomahawka, który podobno jest bezpieczniejszym wyborem, ale trochę okrojonym w porównaniu do mortara pomimo tego, że jest to już pełno prawny ATX, więc jak myślicie Mortar podoła OC Ryzena 2600 czy lepiej wziąć tego Tomahawka czy coś jeszcze innego? Miałem też okazję kupić MSI X470 GAMING PLUS tylko dowiedziałem się, że do "iksów" musiałbym zmienić zasilacz co raczej odpada
Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi ;)

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qwertypp10 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Marzec 2019 - 09:20

Msi b450 maja bardzi dobre sekcje zasilania, ktore sa w stanie uciagnac nawet 2700x po OC, Mortar i mortar titanium ma troche lepsze mosfety niz inne msi typu a-pro/tomahawk ;)
Takze polecam, ktora kolwiek z plyt (oprocz najtanszych), poniewaz sa ta z regoly te same konstrukcje rozniace sie zlaczami.

#3 Użytkownik jest niedostępny   LUK3000 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 26 Marzec 2019 - 11:56

Rozumiem, chociaż trochę mnie to dziwi z racji, że tomahawk jest płytą jednak o tą stówkę droższą od Mortara, większą i posiadająca mniejszą ilość złącz i mimo to Mortar ma ciut lepszą skecje zasilania od niego? Dziwi również fakt w takim razie, że jednak tomahawk jest popularniejszą płytą od Mortara

#4 Użytkownik jest niedostępny   MaxForces 

• pompton plains nj
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Marzec 2019 - 12:23

Zobacz postLUK3000, o 26 Marzec 2019 - 08:18, napisał(a):

Jak w temacie szukam dobrej płyty pod OC Ryzena 2600, właśnie jadę oddać Aurusa B450 Elite, który rozczarował mnie pod względem braku funkcji zmiany napięcia na stałe (tylko offset) oraz dość wysokimi temperaturami na sekcji zasilania dorównującym tym na procesorze, którego narazie chłodzę boxowym coolerem, mimo, że teoretycznie sekcja jest dość dobra widziałem wiele opinii o jej przegrzewaniu się i myślę wymienić go na płytę MSI B450 Mortar, która spełnia moje oczekiwania pod względem posiadania 2 złączy M.2 tylko mam wątpliwości co do sekcji zasilania w tej płycie, zamówiłem również trochę droższego Tomahawka, który podobno jest bezpieczniejszym wyborem, ale trochę okrojonym w porównaniu do mortara pomimo tego, że jest to już pełno prawny ATX, więc jak myślicie Mortar podoła OC Ryzena 2600 czy lepiej wziąć tego Tomahawka czy coś jeszcze innego? Miałem też okazję kupić MSI X470 GAMING PLUS tylko dowiedziałem się, że do "iksów" musiałbym zmienić zasilacz co raczej odpada
Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi ;)

Na gigusiu podkreca sie poprzez pbo dziecinnie proste. Jak tego nie robisz to zacznij .

A Jak zmieniasz to BIOSTAR X370GT7 wszystkie inne wymienione sie chowaja

Ten post był edytowany przez MaxForces dnia: 26 Marzec 2019 - 12:25

#5 Użytkownik jest niedostępny   Qwertypp10 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Marzec 2019 - 12:24

Wyglad moze mylic ;)

Strona 1 z 1